04 грудня 2021, субота

Трішечки джинси і ще менше політновин. Огляд «політичного сліду» в новинах ЗМІ Кіровоградщини

Інформаційний простір Кіровоградщини виявився майже повністю позбавлений політичних підтекстів. Відповідні висновки можна зробити з проведеного у травні дослідження насичення новинного контенту топових онлайн-ЗМІ регіону інфовкидами з присмаком політики.

У полі зору ІМІ опинилась п’ятірка найпопулярніших новинних порталів Кіровоградщини: Гречка, Точка доступу, CBN, Dozor та Без купюр

Загалом було проаналізовано 283 новини опубліковані журналістами з 10 по 14 травня. Від загального числа матеріалів лише 3, або ж 1,1% містили згадки про політичні сили. 

Скажемо відверто, настільки незначна партійна активність є для Кіровоградщини доволі буденним явищем. Вибори минули, на ключові пости давно призначені «свої люди», а політичні сили в нашому вельми «сонному» регіоні з’являються на сторінках інтернет-ЗМІ хіба в часи великих потрясінь або значних змін, що можуть підірвати авторитет самих партій, або окремих політичних персоналій. 

Почати варто з джинси. Таких випадків загалом виявилось лише два. Обидва рази цим грішило видання CBN, яке виступило рупором «Європейської солідарності». В один день, з різницею у декілька годин, “ЄС» спочатку повідомило про ініціативу скликання позачергової сесії Кіровоградської облради з метою звернення до Кабінету Міністрів стосовно врегулювання проблемних питань оновленого механізму отримання житлових субсидій. А згодом виступило з офіційною заявою щодо закриття Філії Донецького національного медичного університету в Кропивницькому.

При цьому першого разу спікером виявився керівник фракції «ЄС» в Кіровоградській облраді Сергій Коваленко, а другого першоджерело інформації стала офіційна ФБ-сторінка «Європейська Солідарність – Кіровоградщина». 

Обидві теми доволі болючі для регіону, однак особливої зацікавленості у читачів новини не викликали, зібравши доволі посередні для видання показники кількості переглядів. 

Що ж до третьої, й останньої новини, що містила згадку, правда побічну, про одну з політичних сил представлених на Кіровоградщині, то нею став допис журналістів видання «Без купюр» щодо інциденту, що трапився із заступником голови Новоукраїнської РДА Андрієм Максютою. Матеріал опублікований на сторінках сайту повідомляє про те, що у службовому автомобілі Максюти, який раніше очолював Спеціалізовану інспекцію при Кропивницькій міській раді, відлетіло колесо. Чиновник стверджував, що сама подія є спланованою акцією, мета якої – попередити його аби «не ліз куди не слід». Власне в коротенькому нагадуванні читачам, хто ж такий Андрій Максюта та чим він відомий у Кропивницькому медійники й згадали про його балотування на пост міського голови обласного центру від партії «Наш край». Цілком виправдана згадка про політсилу, що явно не тягне на «джинсу».  

На цьому «політичний слід» у новинном полі Кіровоградщини завершується. Принаймні, якщо брати до уваги моніторинговий тиждень та топову п’ятірку онлайн-ЗМІ. 

На момент же публікації даного блогу темою, яку активно висвітлювали чимало видань, стало відкриття ринку землі. Відповідно заяв політиків про правильність/неправильність такого рішення побільшало. Зокрема, традиційно проти даної новації виступили представники “Батьківщини”. На противагу їм депутати пропрезидентської партії відкрито вітали підписанням Володимиром Зеленським відповідного закону. Тим не менш на загальну картину вільного від політики інфопростору це не надто повпливало. 

Павло Лісниченко, регіональний представник Інституту масової інформації в Кіровоградській області

Написання цього блогу стало можливим завдяки підтримці американського народу, що була надана через проект USAID «Медійна програма в Україні», який виконується міжнародною організацією Internews. Зміст матеріалів є виключно відповідальністю ГО «Інститут масової інформації» та необов’язково відображає точку зору USAID, уряду США та Internews.  

 

Трішечки джинси і ще менше політновин. Огляд «політичного сліду» в новинах ЗМІ Кіровоградщини
Оцінити цей запис

Суши-бар Джан представляет! 💥  Самые большие и вкусные роллы в Кропивницком!