Понад 20 місць відпочинку в 10 районах Кіровоградщини пройшли паспортизацію в обласному управлінні ДСНС і визнані цією службою безпечними для відповальників. Про це пише УНН-Центр з посиланням на речницю УДСНС в Кіровоградській області Вікторію Крохмалюк.
Перед підписанням рятувальною службою паспорту пляжу, співробітники водолазно-рятувальної групи аварійно-рятувального загону ДСНС в області обстежують дно та акваторію, де знаходиться пляж і перевіряють чи відповідає він нормам по їхньому напрямку.
"Зараз на території області пройшли паспортизацію 24 місця відпочинку в 10 районах області: Петрівський, Вільшанський, Гайворонський, Маловисківський, Новоархангельський, Олександрійський, Олександрівський, Світловодський, Онуфріївський райони і м. Олександрія. Іще по трьом таким місцям відпочинку іде процедура паспортизації. У числі 24 місць відпочинку – 6, що використовуються дитячими оздоровчими таборами", – повідомила Вікторія Крохмалюк.
За словами речника ДСНС, кожне паспортизоване місце відпочинку має бути облаштоване рятувальним постом, на якому чергуватиме рятувальник, та буде наявне відповідне оснащення: комплект наочної агітації, санітарна сумка з медикаментами, плавучі кінці, рятувальний круг, свисток, рятувальний пояс і засоби зв'язку.
Вікторія Крохмалюк також повідомила, що сьогодні рятувальники активно проводять масово-профілактичну роботу щодо навчання населення правилам поведінки на воді. Рейдові перевірки проводяться і по Кіровограду, і по районам області.
"Як результат такої перевірки, маємо відсоткове зниження кількості загиблих людей на водних об'єктах", – зауважила речник.
Як повідомляв УНН-Центр, згідно інформації управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області, на Кіровоградщині діє 9 місць відпочинку, які відповідають усім санітарним нормам.
Різниця у даних двох служб, через які відбувається погодження готовності пляжів до відпочинку людей, зумовлена тим, що підрозділи Держпродспоживслужби підписують паспорт після рятувальників, якщо не мають зауважень.
"Підставами для непідписання пляжу є невиконання санітаних правил: якщо пляж не облаштований, не прибирається, має незадовільний стан піску, виявлення в піску і воді бактерій та інших показників, що не відповідають санітарним нормам. Ми підписуємо паспорти після рятувальників, оскільки обстежуємо місце відпочинку після того, як вони перевірять дно акваторію", – пояснила начальник управління державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Головного управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області Олена Черненко.