30 вересня 2024, понеділок

Як жителям Кіровоградщини звернутися до Європейського суду з прав людини

Неодноразово до Кіровоградського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги звертались клієнти з запитаннями як і куди можна звернутись із заявою до Європейського Суду з прав людини. Про це Златополю повідомили у прес-службі Кіровоградського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги.
Згідно з ч. 5 ст. 55 Конституції України особа має право на звернення за захистом після використання національних засобів правового захисту у міжнародні юрисдикційні установи, які визнала Україна.
Європейський Суд з прав людини – це міжнародний судовий орган, який покликаний забезпечити дотримання державами-учасницями прав та свобод, гарантованих Європейською Конвенцією про захист прав людини і основоположних свобод і уповноважений розглядати заяви осіб, які скаржаться на порушення державами-учасницями прав та свобод, передбачених Конвенцією.
До Європейський Суду можна звертатись: 
– проти однієї чи декількох держав, на які поширюється дія Конвенції і котра/котрі, своєю дією або діями чи бездіяльністю, що стосувались безпосередньо вас, порушили Конвенцію з прав людини. 
– скарги мають стосуватися дій або бездіяльності одного або декількох органів влади держави, якої стосується заява (наприклад, судового або адміністративного органу).
Заява повинна стосуватися одного з прав, викладених у Європейській конвенції з прав людини. Порушення, на які можна скаржитись, можуть стосуватися широкого кола питань, таких як: катування чи нелюдське поводження з ув’язненими, законність тримання під вартою, порушення при розгляді цивільних чи кримінальних питань, дискримінація у здійсненні прав, викладених у Конвенції, батьківські права, право на повагу до приватного та сімейного життя, житла і кореспонденції, свобода вираження поглядів, свобода передавати чи отримувати інформацію, свобода участі у зібраннях та демонстраціях, вислання та екстрадиція, конфіскація майна та його вилучення.
Звернутися до Суду можна або звичайним листом, в якому необхідно чітко викласти скарги (в такому разі буде надіслано формуляр заяви, який потрібно заповнити), або одразу надіслати заповнений формуляр заяви. Формуляр заяви розміщено на офіційному Інтернет-сайті Європейського суду з прав людини за адресою: http://www.echr.coe.int/Pages/home.aspx?p=applicants/forms/ukr&c. Лист і/або заповнений формуляр заяви потрібно надіслати за адресою:
The Registrar
European Court of Human Rights
Council of Europe 
F-67075 Strasbourg Cedex
Писати до Суду можна однією з офіційних мов Суду (англійською чи французькою) або ж офіційною мовою будь-якої з держав, що ратифікували Конвенцію, в тому числі українською. 
До Кіровоградського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги можна звернутися за допомогою фахівців у сприянні заповненні формуляра заяви до Європейського суду. Центр знаходиться за адресою:
м. Кропивницький, вул. Архітектора Паученка (Дворцова), 64/53
Тел.: (095)87-662-33, (0522) 32-08-24
Email: kirovohrad1.kirovohrad@legalaid.gov.ua
Для цілодобового доступу громадян до безоплатної вторинної правової допомоги діє єдиний телефонний номер 0-800-213-103.
фото з власного архіву "Златополя"
 
 

Як жителям Кіровоградщини звернутися до Європейського суду з прав людини
Оцінити цей запис

Магазин товарів для активного відпочинку ProTrack

Коментарі

Додати коментар

Ваш e-mail не буде опублікований