20 липня 2019, субота

У Кіровограді говорили про самоорганізацію і протести

За останній рік кіровоградці скористались своїм правом на мирні протести більше, ніж за 10 попередніх років разом узятих. Такою статистикою поділились із журналістами «Златополя» активісти Всеукраїнської ініціативи «За мирний протест!» під час проведення тренінгу для громадських активістів «Самоорганізація місцевих громад». 
 
Так, за словами координатора ініціативи у Кіровоградській області Дмитра Сінченка, така насиченість мирними зібраннями викликана тим, що за один рік у нас відбулось дуже багато подій, які й досі тримають громадян у постійній напрузі. І Євромайдан, і революція, і війна, і дві виборчі кампанії, і економічна криза, і багато інших тем змусили кіровоградців користуватись своїм правом на мирні зібрання не лише в обласному центрі, але і майже у всіх населених пунктах області. 
Щоб вміло користуватись таким інструментом, як мирні зібрання, громадянам необхідні спеціальні знання та навички. Саме цим питанням активісти ініціативи «За мирний протест!» переймались останні пів-року, провівши навчальні семінари-тренінги для мешканців більшості районних центрів Кіровоградської області. 
Нещодавно відбувся фінальний захід, організований Асоціацією Політичних Наук (організація-учасник ініціативи в Кіровоградській області). Його відвідали активісти як з самого Кіровограду, так і з районних центрів. Бажаючі змогли отримати корисні знання про те, як організувати мирне зібрання, як ефективно впливати на місцеву владу та вирішувати проблеми своєї громади. 
«З досвіду власної громадської діяльності можу сказати, що мирні зібрання – це один із найефективніших інструментів захисту інтересів громади. Проте, факт його надмірно частого застосування – це свідчення того, що решта інструментів у нашій державі не працюють. А хотілося б, щоб люди також проводили громадські слухання, громадські ініціативи, референдуми, створювали органи самоорганізації населення, проводили громадські експертизи, спостерігали за роботою судів, органів місцевого самоврядування, слідкували за їхніми рішеннями… адже так можна значно детальніше формулювати запит і досягати мети. Саме на такі речі ми й орієнтуємо наших активістів під час тренінгів. І це дає свої результати!» – пояснив Дмитро Сінченко.
У Кіровограді говорили про самоорганізацію і протести
Оцінити цей запис

ambit

Коментарі

Додати коментар

Ваш e-mail не буде опублікований