23 липня 2026, четвер

З 1 липня зростуть пенсії: на що можуть розраховувати пенсіонери на Кіровоградщині

Пенсіонери, яким призначена мінімальна пенсія, з липня будуть отримувати більше. Про це повідомляє прес-служба Пенсійного фонду України, інформує «Златопіль».

Причиною підвищення став ріст соціальних стандартів, передбачених законом про держбюджет на поточний рік.

Як повідомили у відомстві, з 1 липня мінімальна пенсія для тих осіб, які мають необхідний стаж (25 років для чоловіків і 20 років для жінок), складатиме не менше 1434 гривень на місяць. Наразі її розмір – 1373 гривні.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Ватажок банди, якого судили на Кіровоградщині втік із залу суду, погрожуючи зброєю

Отримає надбавку ще одна категорія пенсіонерів. Йдеться про тих, кому вдалося заробити собі на старість більше, ніж 10 мінімальних пенсій. Зараз їм виплачують не більше, ніж 13 730 гривень на місяць. Натомість із 1 липня ця сума збільшиться до 14 340 гривень. Парадоксально, але для тих, хто заробив собі пенсію вище 1434 гривень, але нижче 13 730 гривень, абсолютно нічого не зміниться. Виняток будуть становити тільки ті пенсіонери, які отримують надбавку до пенсій у відсотках від визначеного прожиткового мінімуму. Наприклад, зараз учасникам бойових дій нараховується доплата до пенсії в розмірі 25% від прожиткового мінімуму, тобто 343 гривні щомісяця. З 1 липня доплата складе 358 гривень.

Перспективи

У цьому році на пенсіонерів чекає повторне підвищення пенсій у зв’язку з подальшим ростом соціальних стандартів. Відтак із 1 грудня мінімальна пенсія складатиме 1497 гривень (+64 гривні). Разом із цим пропорційно підвищиться розмір соціальних пенсій і доплат, які вираховуються у відсотках від прожиткового мінімуму.

Фото: politeka.net

З 1 липня зростуть пенсії: на що можуть розраховувати пенсіонери на Кіровоградщині
Оцінити цей запис

Доставка квітів у Кропивницькому

Коментарі

Додати коментар

Ваш e-mail не буде опублікований

У Кропивницькому судитимуть ексочільника лікарні через пів мільйона збитків

Кропивницька окружна прокуратура направила до суду обвинувальний акт щодо колишнього директора одного з місцевих медичних закладів. Посадовця звинувачують у зловживанні службовим становищем, яке коштувало міському бюджету майже пів мільйона гривень.

Про це повідомили в пресслужбі прокуратури області, передає Златопіль.

Історія розпочалася ще на початку 2021 року. Тоді медустанова провела тендер на закупівлю майже 732 тисяч кВт·год електроенергії. Переможець аукціону запропонував найвигіднішу ціну, і сторони підписали офіційний договір на суму понад 1,46 млн гривень.

Проте одразу після укладення угоди її умови раптово почали переглядати: очільник лікарні підписав серію додаткових угод, якими підвищив вартість кіловата. Загальний обсяг постачання електроенергії скоротився.

Сума виплат постачальнику при цьому залишилася високою.

«Закон дозволяє змінювати ціну в публічних закупівлях лише за наявності чіткого документального підтвердження (наприклад, реального коливання цін на ринку). У цьому ж випадку жодних законних підстав для підняття тарифу не було», — зазначають у прокуратурі.

Судово-економічна експертиза підтвердила: через дії керівника комунальний заклад зазнав збитків на суму 471 тисяча гривень.

Досудове розслідування у справі завершили слідчі Кропивницького районного управління поліції. Тепер крапку в цій історії має поставити суд.

Примітка: Відповідно до ст. 62 Конституції України, особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Кропивницькому чоловiка пiдозрюють у замовному пiдпалi мiкроавтобуса

У Кропивницькому судитимуть ексочільника лікарні через пів мільйона збитків
Оцінити цей запис

Доставка квітів у Кропивницькому

Коментарі