08 листопада 2024, п’ятниця

Кіровоградські «бомбосховища» очима голови ОДА

Не встиг голова ОДА Сергій Кузьменко до кінця обрахувати перспективи та позитиви співробітництва влади та бізнесу опісля відвідин потужностей ПАТ «Червона зірка», як було організовано новий прес-тур – цього разу не менш актуальний, однак більше соціально спрямований. 
 
З самого ранку очільник області разом з двома десятками представників місцевих ЗМІ відвідав 2,5 об’єкти цивільного захисту населення, або по-народному «бомбосховища». Чому 2,5? Вся справа в тому, що перші два об’єкти знаходились на території ОКВП «Дніпро-Кіровоград» і за повноцінне укриття можна було насправді вважати лише одне, розраховане, за словами директора Кіровоградського ВКН Валентини Давидчук, на 150 осіб. Як стало зрозуміло в розмові Сергія Кузьменка з представниками підприємства, дана цифра дещо завищена, оскільки реально приміщення розраховане на 100 осіб, однак за критичних обставин може вмістити ще пів сотні «зверху». Наразі в «бомбосховищі» проведено ремонтні роботи, налагоджена система вентиляції та енергопостачання, закуплені баки для питної води. Повне ж відновлення сховища обіцяють зробити вже до 1-го березня. 
Друге за рахунком сховище, розраховане лише на 20 осіб, – по-суті, зовсім не готове до можливих форс-мажорів: ні освітлення, ні електроенергії, ні елементарних меблів. Більше того, у зв’язку з тим, що сховище знаходиться нижче рівня Інгулу, який протікає неподалік, приміщення злегка підтоплене. І хоча адміністрація підприємства пообіцяла максимально полагодити «бомбосховище», однак доцільність його використання викликає сумніви.
Останнім оглянутим об’єктом стало вже добре відоме кіровоградським журналістам сховище. Що розташоване в підвальних приміщеннях КДПУ. Справний водопровід, електроживлення та вентиляція, запаси медикаментів та мінімально необхідний комплект обладнання – в цілому дане приміщення серед кіровоградських є одним із найкращих. Прийняти ж, за словами начальника штабу цивільної оборони  КДПУ Толгата Абдразакова, дане укриття може до 300 осіб. Загальна ж кількість осіб, що у випадку надзвичайної ситуації може знайти прихисток в підвальних приміщеннях навчального закладу складає 1500 осіб. 
Голова ОДА Сергій Кузьменко оглядинами залишився задоволений:
«В області вже декілька тижнів триває робота по інспектуванню та відновленню захисних споруд та підвальних приміщень житлових приміщень. Об’єкти, котрі ми сьогодні відвідали, знаходились у задовільному стані, як по суті й 2/3 усіх укриттів Кіровограда. В області ситуація значно гірша, однак і над цим ми працюємо, тож сподіваюсь за місяць-другий максимальну кількість «бомбосховищ» буде приведено до ладу», – констатував Сергій Кузьменко. 
[widgetkit id=350]
Хотілось би додати, що серед кіровоградських підприємств й досі існує ряд таких, котрі досить халатно віднеслись до необхідності привести наявні на своїй території укриття в належний стан. Однак, нажаль, окрім штрафних санкцій, котрі  складають трохи більше трьох сотень гривень, жодних засобів впливу на подібні підприємства не використовують. Досить незрозумілою залишається ситуація й з прибиранням підвальних приміщень житлових приміщень, в котрих у разі виникнення надзвичайної ситуації мало б ховатись населення міста. Незважаючи на вказівки місцевого та обласного керівництва, ЖЕО, ЖЕКИ та КРЕПи зовсім не поспішають організовувати прибирання цих приміщень, не кажучи вже про відновлення там енергопостачання та вентиляції. 
 
Кіровоградські «бомбосховища» очима голови ОДА
Оцінити цей запис

Магазин товарів для активного відпочинку ProTrack

Коментарі

Додати коментар

Ваш e-mail не буде опублікований