06 грудня 2025, субота

Кіровоградщина: здавачів квартир зобов’язують платити податок

Головне управління Державної фіскальної служби у Кіровоградській області звертає увагу громадян, які здавали у 2014 році в оренду власну нерухомість (квартири, будинки, кімнати тощо), що  такі громадяни зобов’язані самостійно нараховувати та сплачувати податок на доходи фізичних осіб та подати декларацію до 1 травня 2015 року.  Про це Златополю повідомили у прес-службі ГУ ДФС України в Кіровоградській області.
 
Дохід від здачі в оренду власного нерухомого майна підлягає оподаткуванню за ставкою 15% та/або 17%.  Ставка 15% застосовується у випадку,  якщо загальна сума доходів, отриманих у звітному податковому місяці не перевищує десятикратного розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного податкового року (тобто в 2014 р. – 12180 грн.);  17% – з суми, що перевищує зазначений десятикратний розмір. 
Якщо орендар є фізичною особою, яка не є суб’єктом господарювання, особою, відповідальною за нарахування та сплату (перерахування) податку до бюджету, є платник податку – орендодавець (громадянин, який здає майно в оренду). 
Тобто, такий громадянин – орендодавець повинен самостійно нарахувати та сплатити податок до бюджету. Сума отриманого доходу, сума сплаченого протягом звітного року податку та нарахованого податкового зобов’язання за результатами такого року відображаються у річній податковій декларації. 
Річну податкову декларацію необхідно подати до 1 травня, що настає за звітним, до державної податкової інспекції за місцем реєстрації громадянина. 
Крім того нагадуємо, кампанія декларування доходів, отриманих громадянами у 2014 році триває до 1 травня 2015 року. Останній день подачі податкової декларації про майновий стан і доходи за 2014 рік – 30 квітня 2015 року. 
 
Кіровоградщина: здавачів квартир зобов’язують платити податок
Оцінити цей запис

Доставка квітів у Кропивницькому

Коментарі

Додати коментар

Ваш e-mail не буде опублікований