У роботі XX звітно-виборної конференції Кіровоградської обласної організації профспілки працівників освіти і науки України, взяв участь заступник голови обласної ради Іван Владов, пише офіційний сайт обласної ради.
133 делегати освітян, що прибули на конференцію, заслухали звіт голови обкому профспілки працівників освіти і науки України Світлани Скалько та голови ревізійної комісії обкому профспілки Анатолія Литвина за період діяльності організації з травня 2010 року по травень 2015 року. В обговоренні доповіді взяв участь Іван Владов.
– Хочу висловити вдячність обкому профспілки працівників освіти і науки України за активну діяльність і відстоювання інтересів освітян, особливо — підтримку молодих спеціалістів.
Обласна рада ніколи не була осторонь проблем освіти і освітян, завжди відгукувалася на пропозиції і критичні зауваження.
З метою реалізації пропозицій, що надійшли від представників галузі освіти, сьогодні прийнято і виконується низка обласних програм. Серед них: обласна програма розвитку книговидання та книгорозповсюдження на 2011-2015 роки; обласна цільова соціальна програма “Молодь Кіровоградщини” на 2011-2015 роки; обласна програма сприяння розвитку інститутів громадянського суспільства Кіровоградської області на 2012-2015 роки; обласна цільова соціальна програма розвитку фізичної культури і спорту на 2012-2016 роки та інші.
Проте вирішити більшість наболілих питань можна лише на загальнодержавному рівні, прийнявши відповідні законодавчі зміни.
Сьогодні багато говориться про забезпечення децентралізації влади, про передачу повноважень на місця. Однак зміни відбуваються дуже повільно.
Обласною радою напрацьовано чимало пропозицій щодо вдосконалення діючого законодавства і лише протягом минулого року неодноразово направлялися звернення до ВРУ, Кабінету Міністрів України, профільних міністерств, щодо внесення змін до 27 Законів України, зокрема: Конституції України, “Про місцеве самоврядування в Україні”, Лісового кодексу України, Водного кодексу України, Податкового кодексу України, Бюджетного кодексу України та ін. А найбільше зауважень і пропозицій подано до Земельного кодексу України.
На жаль, здебільшого отримували відповідь, що наші пропозиції будуть розглянуті.
Єдине, чого вдалося досягти для освітян, це звільнення від сплати земельного податку закладів освіти, культури, науки, охорони здоров’я, фізкультури і спорту, парки, сади, заповідники. (Законопроект 1850-1 від 27.01.2015 року “Про внесення змін до Податкового кодексу України” п. 282.1.5.).
Хочу запевнити всіх присутніх, що обласна рада і надалі буде робитися все можливе, щоб змінити нинішню ситуацію на краще.
Переконаний, що обласна профспілка працівників освіти і науки також активно буде співпрацювати з органами влади, надавати конкретні пропозиції стосовно внесення змін до діючого законодавства та вживати усіх заходів щодо його виконання, – зазначив Іван Васильович.
Побажав освітянам області міцного здоров’я, благополуччя, щоб їхня благородна праця приносила щедрі плоди державі і суспільству.