02 листопада 2024, субота

У Кіровограді займуться військово-патріотичним вихованням молоді

Про стратегію військово-патріотичного виховання говорили вчора представники спортивної громадськості Кіровограда. Ініціатором зібрання став Олег Вєтров, директор Новгородківського ПТУ №36, який нині проходить стажування на посаду начальника управління молоді та спорту облдержадміністрації, пише "Гречка".
 
Ця тема в останній рік набула особливої гостроти після того, як Росія анексувала Крим, а потім розв’язала війну на сході України. Саме тоді виявилося, що більшість українців не готова до дій в екстремальних ситуаціях. Понад 20-ть років ми жили не замислюючись про такий важливий чинник як військово-патріотичне виховання. Нині цю проблему взялися вирішувати багато організацій в нашій державі, проте до створення цілісного проекту, який був би максимально ефективним ще далеко. За основу планується взяти систему «Джури», що має охопити школярів 10-11 класів. (Джура  у період козаччини був помічником у козацької старшини. Зазвичай джурами були молоді хлопці. Разом з козаками джури ходили в походи, брали участь у боях – авт.).
Впроваджувати його мають намір вже нинішньої осені. Базою має стати система кількаденних військово-польових таборів, яка за словами Олега Вєтрова, вже позитивно зарекомендувала себе. Зокрема нинішнього року було проведено подібні табори у Новгородківському, Знам’янському та Олександрійському районах. Там діти отримали базовий військовий вишкіл – тактико-технічні знання з елементами спортивної підготовки. Проте до системи військово–патріотичного виховання, за словами Олега Вєтрова, треба включити теоретичні знання з історії України, щоб діти розширювали свій світогляд, знали як у минулому українці захищали свою крану, свій край. Прикладом у цьому має слугувати історія Холодноярської республіки, яка існувала у межах Черкаської та Кіровоградської областей у 1918-1921 роках.
На нараді, що проходила у стінах СДЮШОР «Надія», керівникам обласних спортивних федерацій, старшим тренерам області з видів спорту, інших організацій запропонували долучитися до створення та реалізації обласного проекту, що в подальшому може стати елементом загальноукраїнського – надати свої пропозиції, інструкторів, щоб охопити якомога більшу кількість населення районів області.
«Ніхто не застрахований від того, що завтра все буде спокійно. Дітям треба дати знання, навички, щоб вони були впевненими у собі та могли орієнтуватися та діяти у різних ситуаціях», – зазначив Олег Вєтров. 
Не з усім погоджувалися присутні. Лунали пропозиції, що передусім програму військово-патріотичного виховання треба впроваджувати через систему освіти у загальноосвітніх школах і починати треба з вчителів допризивної підготовки юнаків, фізичної культури, які самі не мають достатніх знань, умінь, навичок, відтак мало чому можуть навчити школярів.
Розробка програми військо-патріотичного виховання на Кіровоградщині триває, а дана зустріч була лише однією з її елементів. Свої пропозиції в створенні програми може надати кожен охочий. Для цього обласне управління молоді та спорту найближчим часом відкриє спеціальну електронну адресу, на яку прийматиме пропозиції від охочих.
 
У Кіровограді займуться військово-патріотичним вихованням молоді
Оцінити цей запис

Магазин товарів для активного відпочинку ProTrack

Коментарі

Додати коментар

Ваш e-mail не буде опублікований