02 листопада 2024, субота

“Депутатські” дороги: що і де відремонтують в Кіровограді за кошт держбюджету

Кілька днів по багатьом кіровоградським сайтам («Рідний Кіровоград», kr.depo.ua та інші), а також всеукраїнських (antikor.com.ua, «Наші Гроші») прокотилася «сенсаційна» новина – кіровоградський депутат за кошти держбюджету будує дороги до свого ресторану. Що ж сталося насправді, які дороги і нарешті відремонтують в Кіровограді за ініціативи міської влади і сприяння народного депутата Олександра Горбунова?
 
У публікації йдеться про те, що депутат Верховної Ради Олександр Горбунов, якого ніколи не пов’язували з подібними речами, за гроші держбюджету нібито побудував дорогу до власного ресторану. Декілька днів цю «сенсацію» передруковували практично усі кіровоградські сайти, не розбираючись у суті того, що відбулося. 
Передісторія цієї сенсації така:  3 серпня Кабмін прийняв постанову «Деякі питання використання у 2015 році державних капітальних видатків» за № 543, що передбачає виділення 33,41 млн грн. субвенцій з держбюджету для Кіровоградської області, з них 25,41 млн грн – на ремонт доріг а обласному центрі. Уряд затвердив і перелік об’єктів та вулиць обласного центру Кіровоградської області, де має бути проведений ремонт, з урахуванням змін, внесених в перелік об’єктів 5 серпня. 
Гроші з держбюджету будуть виділені на капітальний ремонт Кіровоградського обласного госпіталю для інвалідів Вітчизняної війни, Кіровоградського обласного онкологічного диспансеру, капітальний ремонт дороги по вул. Пролетарській, Верхній Биківській, Кіровоградській (від вул. 40-річчя Перемоги до вул. Цілінної), Тимірязєва (від вул. Пашутинської до вул. Кропивницького), Віктора Чміленка (від вул. Арсенія Тарковського до вул. Кропивницького), ремонт дороги на площі Богдана Хмельницького, 
По вул. Башкірській, ремонт внутрішньодворових доріг по вул. Волкова, Героїв Сталінграда, Яновського , Космонавта Попова, Бєляєва,  по пров. Ковалівському, по провулку Кар’єрному, капітальний ремонт дороги по вул. Прирічній до провулку Кар’єрного, від вул. Садової до вул. Прирічної, по вул. Садовій (від вул. Великої Пермської до вул. Паризької комуни).  Тобто фактично реалізується важливий крок для будівництва транспортної магістралі міста з району Арнаутове до Аеропорту і виїзду з міста у напрямку на Київ та Знам’янку через Садову,  Кропивницького, Полтавську і далі, про який говориться вже не один десяток років.
Виділенню коштів з держбюджету для цих цілей посприяв член бюджетного комітету, голова підкомітету з питань видатків державного бюджету кіровоградець Олександр Горбунов.
Питання у  журналістів виникли до вулиць Прирічна, Садова та провулок Кар’єрний, адже поруч знаходиться ресторан, що належить сім’ї депутата. Те, що на інших вулицях, де проводиться ремонт, проживають у тому числі і інші кіровоградські політики, ніяк не пов’язані з депутатом Горбуновим чи політичною силою, яку він представляє, питань у журналістів не викликало. Так само не викликало питань виділення коштів на ремонт онколікарні, яку очолював раніше інший нардеп з іншої фракції, чи раніше побудованої дороги, що пов’язує цю лікарню і мікрорайон транспортним сполученням з містом. Адже йдеться про комплексне вирішення проблеми транспортного сполучення віддалених районів міста з центром, об’єктами соціальної сфери. І, звісно, у відносно невеликому місті важко знайти транспортну магістраль, біля якої хтось би не проживав з відомих у місті людей. Так само там проживають тисячі людей, які потребують нормальних доріг для нормального життя.
То чи з власного бажання депутатами приймається рішення про ремонт якоїсь конкретної дороги? Хто є замовником робіт та їх виконавцем? Як визначаються потреби жителів мікрорайонів у транспортному сполучені? Ми це можемо розглянути на прикладі районів Никанорівка, Арнаутове і інших, де проживає більше 6000 кіровоградців.
Проблема прямого транспортного сполучення жителів мікрорайону Никанорівка – проблема давня. Свого часу було перекрито пряму дорогу, що з’єднувала мікрорайон через територію міського саду з центром міста. Як жителям мікрорайону, так і каретам швидкої медичної допомоги, пожежним машинам, правоохоронцям доводиться долати відстань у 10-15 км, проїхавши декілька мікрорайонів міста (Масляниківку, Арнаутове та інші), замість прямого сполучення. Маршрут 116а не може бути продовжено також через те, що дорога тут деякий час просто відсутня.
Жителі мікрорайону неодноразово зверталися до депутатського корпусу міської ради з проханням вирішити нагальну проблему тисяч людей. Звісно, безрезультатно. Такі звернення були направлені і до депутата Верховної Ради Олександра Горбунова.
Так, 4 травня 2015 року ініціативна група жителів району, «Комітет жителів мікрорайону Никанорівка», зібрала 384 підписи з проханням посприяти відновленню життєво необхідної магістралі, а також провулку Кар’єрного та вулиці Прирічної, вщент зруйнованих паводками.
А цьому передувало звернення до тоді ще депутата міської ради Горбунова щодо вирішення проблеми транспортного сполучення мікрорайону, під яким підписалися 960 жителів міста. Це стало одним з завдань, які виборці дали своєму земляку, депутату вже Верховної Ради.
Так, 4 травня 2015 року ініціативна група жителів району, «Комітет жителів мікрорайону Никанорівка», зібрала 384 підписи з проханням посприяти відновленню життєво необхідної магістралі, а також провулку Кар’єрного та вулиці Прирічної, вщент зруйнованих паводками.
А цьому передувало звернення до тоді ще депутата міської ради Горбунова щодо вирішення проблеми транспортного сполучення мікрорайону, під яким підписалися 960 жителів міста. Це стало одним з завдань, які виборці дали своєму земляку, депутату вже Верховної Ради. «Жителі нашого мікрорайону, ознайомлені з тим, які великі кошти міська влада виділяє для ремонту міжбудинкових територій там, де розташовані баготоквартирні будинки, а для територій з приватною забудовою виділяється все менше бюджетних коштів, а стан територій з роками погіршується… прийшли до висновку, що це робиться не випадково і розуміють, що багатьом політикам, які рвуться до влади на території, де розташовані багатоквартирні будинки і де щільність виборців в декілька разів більша, так набагато легше завоювати їх прихильність, а отже, і перемогу на виборах», – пишуть жителі Ніканорівки у своєму звернені. І дійсно, як показує практика, ремонт вулиць у так званому приватному секторі відбувається за остаточним принципом. Іноді вулиці не ремонтуються не те, що роками – десятиліттями!
Хто ж приймає рішення про перелік вулиць, які підлягають ремонту? Хто розробляє проектно-кошторисну документацію, що визначає можливість і вартість ремонтних робіт? Органи місцевого самоврядування. Саме міська, а також обласна ради замовляють і виготовляють таку документацію. Також вони визначають – які саме вулиці вимагають першочергового ремонту. Народний депутат, якій працює над питанням виділення коштів з бюджету, оперує пропозиціями і рішеннями місцевої влади. 
 
 
Тепер повернемось до ще одного ключового моменту: до змін у переліку вулиць, на які звернули увагу журналісти. З переліку вулиць, що підлягають ремонту, зникла вулиця Андріївська. Замість неї ремонтувати запропоновано вулиці Садову, Прирічну і провулок Кар’єрний. Чому так?
Пояснення дуже просте. Ремонту саме дорожнього покриття по вулиці Андріївській мав передувати ремонт дренажної системи – система зливової каналізації там відсутня, це основна причина підтоплень і руйнування дорожнього покриття. Та як з’ясувалося, у цьому році цей ремонт закінчено не буде. Тобто кошти з держбюджету на ремонт дорожнього покриття залишились би незасвоєними.
Як стверджує начальник Головного управління житлово-комунального господарства Олександр Хачатурян, після завершення робіт з будівництва системи зливової каналізації по вулиці Андріївській, що фінансується за кошти обласного бюджету і будується департаментом капітального будівництва ОДА, дорожнє покриття по цій вулиці буде відновлене. «Перелік вулиць, який увійшов до постанови на виділення коштів з державного бюджету, подавався міською радою. До нього увійшли вулиці, які потребують першочергового ремонту і по яких є готова проектно-кошторисна документація на проведення таких робіт. Щодо вулиці Садової, то вона має з’єднати центр міста з мікрорайоном Арнаутове і в перспективі, через вулицю Кропивницького і до Полтавської – дві кінці міста між собою. Це питання обговорювалося не один рік, надходили численні прохання від жителів мікрорайону. По ремонту вулиці Садової була готова проектно-кошторисна документація, і ми внесли пропозицію включити цю вулицю в перелік фінансування. Вулиця ж Андріївська буде відремонтована, але, звісно, після будівництва зливного колектору», – розповів Олександр Хачатурян.
Тож абсолютно логічним виглядає рішення внести пропозицію про виділення коштів на ремонт інших вулиць за пропозицією Кіровоградською міської ради замість вулиці Андріївською, де ремонт дорожнього покриття наразі не може бути проведеним. Тому рішення про ремонт життєво необхідної жителям Никанорівки магістралі з’явилися не з якогось власного бажання депутата чи ще когось, а як можливість, за пропозицією міської ради, використати кошти, які просто повернулися б в держбюджет, на потреби жителів міста. Тому і з’явилися логічні зміни у переліку вулиць. 
Чи є сенсацією ця історія? Факти говорять, що це є якраз прикладом нормальної роботи міської влади і народного депутата. Яку мають оцінити жителі міста по факту конкретного ремонту конкретних доріг. Адже саме для того ми обираємо своїх представників в місцеві та Верховну ради, чи не так?
Андрій Скобичевський
“Депутатські” дороги: що і де відремонтують в Кіровограді за кошт держбюджету
Оцінити цей запис

Магазин товарів для активного відпочинку ProTrack

Коментарі

Додати коментар

Ваш e-mail не буде опублікований