Вчорашня зустріч заступника голови ОДА Сергія Коваленка з представниками проблемних житлових будинків та гуртожитків Кіровограда мала дещо незвичний склад. По-перше, кількісно це зібрання було значно ширшим ні зазвичай – представлені були практично всі проблемні будинки міста та навіть один гуртожиток Олександрії. Крім того цього разу до Кіровограда завітала й делегація зі столиці – керівник Комітету захисту мешканців гуртожитків України Микола Палаш та керівник Асоціації управлінців житла Лішан Василь. Обидва приїхали до обласного центру зі своїми помічниками та ясним розумінням того як саме можна допомогти кіровоградцям. Про це пише кореспондент Златополя.
Теза, котра найбільше запам’яталась за цей вечір, була озвучена якраз нашими київськими гостями – «серед усіх міст України лише у Кіровограді настільки складна ситуація з відомчим житлом». Вже цей факт, вказував на те, що розмова буде довгою та важкою, як у підсумку і сталось.
Розпочали з проблем будинку №4 по вул. Попова про котрий, до речі, практично до цього часу не було відомо широкому загалу. Вся річ у тому, що будинок від початку не був газифікований, і мав свої тарифи для оплати електроенергії. Однак після того, як деякі жильці стали відрізатись від централізованого теплопостачання Обленерго при повторному заключенні договорів перестав вписувати у договори факт повної електрозалежності будинку через що мешканці вимушені платити за звичайним тарифом, що для помешкання в котрому абсолютно все залежить від електрики, практично не реально.
З даною ситуацією Сергій Коваленко пообіцяв вже згодом розібратись, адже враховуючи новизну проблеми підготуватись як слід в нього, як і у всіх присутніх просто не було можливості.
Дещо простіша ситуація з гуртожитком по вул. Героїв Сталінграда, 8 на переведення котрого повністю на електроенергію міська влада свого часу виділила близько 800 тис. грн.. Наразі жильці просять видати їм акт обстеження котрим зможуть підтвердити перед відділом соцзахисту факт повної залежності від електроенергії. Це в свою чергу дозволить оформити субсидії та значно зменшити фінансове навантаження на пожильців.
До-речі про субсидії. Саме вони, на думку Сергія Коваленка, є панацеєю чи не від усіх можливих проблем. «Я вже не раз звертався до всіх жителів області, тепер я просто наполягаю та благаю – подайте документи та отримайте нарешті можливість економити. Субсидія зніме багато питань та вирішить чимало проблем на вирішення котрим ми тут з вами б’ємось», – відзначив Сергій Коваленко.
Подібний випадок у багатоквартирному гуртожитку за адресою Попова, 5, от тільки в цьому будинку від централізованого опалення відмовилась лише половина мешканців, інша ж уже давно отримує все необхідне виключено через електрику. Мешканцям, котрі активно відстоювали свої права на адекватний тариф пояснили – допоки весь будинок не буде або підключений до центрального опалення, або перероблений під електроопалення, отримати реальну допомогу буде просто не реально. Тож тепер першонеохідною справою для пожильців має бути роботи з власними сусідами та депутатами міської ради котрі мають ініціювати внесення змін до бюджету міста та віднайти кошти на переобладнання будинку.
Допомогти зголосився депутат Генадій Осетров котрий взагалі був аж занадто активний та поривався мало не власноруч ламати систему і допомагати людям. І це бажання можна було б зрозуміти, навіть попри близькість місцевих виборів, якби не полум’яний спіч пана Осетрова в котрому він декілька разів начеб-то ненароком, тонко вклинив назви рідної політсили.
Наостанок звісно ж залишили найцікавіше, а саме скандальні гуртожитки по вул. Героїв Сталінграда, 13 та проспекту Університетському 21 передавати котрі до комунальної власності їхні власники – ПАТ «НВП «Радій» та ПП «Вагран» навідріз відмовляються.
Найцікавіше те, що аргументи Радію, щодо неможливості передати на баланс міста частину будинку одразу спростував київський гість Микола Палаш. «У нашій практиці є випадки коли до власності міста передавали не те що половину, чи третину будівлю, а навіть декілька поверхів чи квартир. Головне у цьому питанні добра воля нинішнього власника. А формальності можна вирішити», – запевнив пан Палаш.
Однак попри обнадійливий початок вердикт був все одно однозначний – питання щодо передачі гуртожитків до комунальної власності можливо вирішити лише на рівні Верховної Ради України. Благо наразі спільними зусиллями багатьох громадських організацій та активістів у ВР лежить законопроект котрий регулює усі спірні моменти пов’язані з подібними будинками та зобов’язує повернути їх до власників міста. Прийняття законопроекту до порядку денного кияни очікують вже невдовзі.
Насамкінець Сергій Коваленко наголосив – проблеми у місті звісно ж є і за одне подібне засідання вирішити їх звісно ж неможливо, однак той факт, що люди готові збиратись та активно долучатись до вирішення власних проблем, не може не радувати.