Учора, 24-го вересня, у Кіровоградській обласній бібліотеці імені Д.І. Чижевського відбувся круглий стіл, організований журналом «Український тиждень», доповідачі якого розглянули питання європейської інтеграції. Про це повідомляє кореспондент Златополя.
Видання «Український тиждень» вже 8 років є одним із провайдерів євроінтеграції. Представники журналу вирішили організувати захід, який буде присвячений висвітлено проблеми нерозуміння людей важливості співробітництва з Європою.
Круглий стіл було розпочато доповіддю Олеся Крамара. У своєму звіті «Євроінтеграція як український інтерес» він наголосив на залученні ЄС та Заходу до підтримки незалежності України. Олесь Крамар вважає, що Україна не лише повинна, але й не може існувати буфером, нейтральною територією між ЄС та Росією.
«Щоб зберегти державність і можливості для розвитку, Україна має зробити незворотні кроки на користь інтеграції в Європейський союз та НАТО. – говорить Олесь Крамар. – Хтось може назвати ці дії антиросійськими, проте вони є нічим іншим, як самозбереженням. Щоб розраховувати на справжнє зацікавлення провідних держав ЄС та НАТО у долі України, потрібно у рази збільшити їхню економічну присутність.
До того ж, аби уникнути втрат, які ми маємо зараз внаслідок військової агресії Росії, ми маємо бути частиною такого політичного блоку, проти якого не хотілося б воювати.
Стосовно українського ринку, то йому необхідна зміна якості товару, вихід якого на ринки інших країн гальмує не скільки його якість, скільки стандарти їх виготовлення, прийняті ще за радянських часів та застарілі, збудовані років сто тому заводи. Україні потрібне нарощування обсягів експорту та компенсації втрат російського ринку» – зазначив Крамар.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Кіровоградців закликали «жити органічно»
Андій Домаранський, доцент педагогічного університету представив свою доповідь «Україна. Європа. Ландшафти», який висвітлив свій погляд на проблему зі сторони географів.
Володимир Панченко, ініціатор зустрічі, говорив про ментальний та психологічний аспект.
«У радянські часи хотіли виявити новий вид людини «гомосовєтікус» і зараз потрібно подолати в собі «совка», – говорить Володимир Савченко.
Професор навів 7 пунктів що ми маємо робити. Україна має, по-перше, повернути приватну власність, по-друге, «Геть патерналізм!», по-третє, сильні інститути громадянського суспільства, по-четверте, правосвідомість та рівність усіх перед законом, викорінення «правового нігілізму», по-п'яте, «роздержавлення» люди, позбавлення «культу маси», по-шосте, декомунізація та деколонізація а, найголовніше, дерусифікація, по-сьоме, вивільнення історії від міфів»