На Кіровоградщині в районному центрі Бобринець на ремонт дороги завезли радіоактивний щебінь. З такою інформацією до журналістів звернулись жителі вулиці 16-те Березня районного центру.
За державними стандартами в зонах постійного проживання населення гранично допустимий рівень радіаційного фону має не перевищувати 30 мікроренген на годину. Взявши до рук дозиметра, жителі побачили показник 38-39. Побачивши, що випромінення перевищують нормативний рівень майже на третину люди і почал бити на сполох. Про небезпечність будматеріалу люди здогадались, коли вантажівки почали вивантажувати чорну сировину з неприємним запахом
Люди переймаються і через колодязь, який стоїть на узбіччі дороги. Кажуть, що з першим же паводком, всі речовини, які є в чорних кучугурах, потраплять і до питної води.
Жителі вулиці говорять, що ходили до посадовців, з проханням не засипати цим щебенем дорогу, та порозуміння у вирішенні не знайшли.
Комунальники, які висипали щебінь, пояснюють, що закупили матеріал удвічі дешевше ніж за ринковою ціною. Придбали його у залізничників, які його позбулись за непридатністю – на залізничній колії вкладали новий, от щоб добру не пропадати й реалізували вторсировину.
Місцева ж влада заспокоює. Кажуть, що необхідні заходи по перевірці безпеки щебню були проведені і жодної загрози здоров’ю в ньому не має. Після скарг місцевих жителів, працівники санстанції зробили заміри і їх показники дещо різнились від тих які побачили жителі вулиці – 14 мікроренген на годину.
Жителі вулиці говорять, що крім радіоактивного фону їх турбує ще й пил, який стовпом стоїть від цього щебеню. Кілька років тому цю дорогу засипали подібним матеріалом, тоді люди різко почали скаржитись на кашель та сльозотечу.
Поки комунальнии не розгорнули чорні кучугури, люди вже запасаються антиалергеними ліками і сподіваються, що посадовці дослухаються до людей і не підуть на перекір позиції жителів вулиці.