27 квітня 2024, субота

Альтернативна освіта у Кропивницькому: знайомство із школою “Мозаїка” (ФОТО)

Зараз альтернативна освіта стає все більш популярною і впевнено може конкурувати з традиційною. І можливо б більше батьків наважилися віддати свого школярика в таку школу, аби не деякі страхи та опасіння, причина яких – брак інформації. Тож найбільш розповсюджені питання кореспонденти сайту Златопіль поставили директору альтернативної школи “Мозаїка” Вікторії Поляновській

Кореспондент: Чим освіта у вашому закладі відрізняється від навчання у звичайній школі?

Вікторія Поляновська: Наші особливості: класи до 10 учнів, творчі та досвідчені вчителі,  сімейна атмосфера, тьюторський супровід кожної дитини,  навчальна програма, яка готує дітей не стільки до екзаменів, скільки до життя, комфортні та безпечні умови для навчання (додаткове  кварцування приміщення, провітрювання та дезінфікування відповідних поверхонь).

Також наші учні мають постійний доступ до очищеної питної води і можуть випити чай з печивом, під час великої перерви.

Кор: Чи відповідає навчання в альтернативній школі Мозаїка програмі МОН?

В.П: Так, всі шкільні предмети подаються у необхідному обсязі для успішного складання ЗНО.

Кор: Які документи учні отримують по закінченні навчального року, 9,11 класу? Яким освітнім стандартам вони відповідають?

В.П: Всі документи, що отримають та отримали учні нашої школи є державного зразка. Їх надає ліцей “Еducator” (м. Київ), який відповідає за проведення атестації учнів та має для того відповідну ліцензію.  Сама школа “Мозаїка”  відповідає за якість наданих освітніх послуг.

Кор: Чи отримують батьки гарантію, що діти не “відставатимуть” від своїх однолітків у ЗОШах?

В.П: Як показав минулий навчальний рік, учні нашої школи добре засвоїли програмний матеріал. Про що свідчить гарний результат на річній атестації. Знаходячись в умовах майже індивідуальної роботи з кожним учнем, легко отримати необхідні знання. Вчитель може почути та побачити кожного учня, звернути увагу на те, що не зрозуміли.

Кор: Скільки дітей навчається у ваших класах та які незвичні форми під час навчання використовують ваші педагоги?

В.П: Наші класи розраховані на максимум 10 учнів у кожному. Але зараз їх менше, є вільні місця. Приходьте!)

Як вже казали раніше, ми проводимо проєктну роботу. В цьому році цей вид діяльності буде по кожному предмету. Так, учень робить вибір теми, та семестр готує відповідну інформацію. Згодом захищатиме свою роботу. Але не просто перед класом, або вчителем, а перед своїми батьками, яких сам запросить на захист. Це достатньо стимулює попрацювати над проєктом.

Кор: Яку основну мету ви хочете досягти під час навчання дитини? Які напрямки застосовуєте, окрім освітнього?

В.П: Ми бажаємо зорієнтувати учнів на різні форми самоосвіти. Окрім того, вважаємо, що необхідно розвивати усі здібності учня. Так минулого навчального року, ми активно приділяли увагу питанню мистецтва в житті людини. Всі наші учні навчились сприймати музику та образотворче мистецтво. Розрізняти їх види та напрямки. Майже всі почали із великим задоволення малювати. Багато хто брав участь у різних конкурсах з образотворчого мистецтва. Отримав грамоти.

Окрім вищезазначеного, з учнями нашої школи рік проводилась робота з профорієнтації. Де ми розбиралися із здібностями, бажаннями та потребами при обиранні своєї професії. Було корисно та цікаво.

Кор: Як ви працюєте на карантині і чи готові до дистанційного навчання у разі продовження карантину в наступному навчальному році?

З березня 2020 року наша школа активно та ефективно працювала у режимі онлайн. Але це були дійсно уроки онлайн (не запис, не посилання на відео, не завдання у месенджерах). Весь наш педагогічний колектив мобілізувався та гарно спрацював. Кожен день наші учні вмикали свої девайси та переходили за посиланням у Зумі, де за розкладом на них чекали уроки. (До речі, всі вони мали безперебійний Зум, тому що ми забезпечили платний акаунт для кожного класу). Окрім звичайних уроків, ми також зустрічалися на Тьюторські години для простого спілкування або віртуальних подорожей, ходили у віртуальні гості один до одного.

Якщо буде необхідність перейти всій школі знову в онлайн, ми готові. Окрім того, цього року ми окремо запускаємо проект онлайн школи. Зараз здійснюємо донабір. Якщо цікаво, звертайтесь.

Кор: Чим ваш заклад відрізняється від інших альтернативних шкіл нашого міста?

Кожна альтернативна школа альтернативна по-своєму.

Ми не стоїмо на місці, а постійно розвиваємось, йдучи в одному напрямку із часом. Діти, які в нас навчаються, достатньо вмотивовані і самі можуть проявляти ініціативу і, навіть, проводити деякі заходи!

Наживо познайомитись з колективом, який працює в нашому центрі, Ви можете прийшовши 29-го серпня з 11:00 до 14:00 за адресою: вул. Пашутінська, 47, але обовязково слід зареєструватись у Гугл-формі за посиланням: ttps://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSc6Psqh9d4L7vXN8cgtlKQPuEYN4CeHmnq4ip079sG4o_TgJQ/viewform

Також можна приєднатись до перегляду трансляції 26-го серпня з 19:00 до 20:00 на наших сторінках у Фейсбуці та Інстаграм (@mozaika.kro). В онлайн-режимі можна задати всі питання, що вас турбують і одразу отримати відповідь.

Якщо у Вас виникли питання, Ви можете написати нам у коментарі, або зателефонувати за номером 095 729 00 44.

Спілкувалася Альона Шендеровська

Альтернативна освіта у Кропивницькому: знайомство із школою “Мозаїка” (ФОТО)
2 голос[ів]

Доставка квітів у Кропивницькому

Коментарі

Додати коментар

Ваш e-mail не буде опублікований