28 лютого 2020, п’ятниця

Авіакомпанія, що базується в аеропорту Кропивницького потрапила в ТОП-10 найбільш успішних компаній галузі авіатранспорту

“Міжнародна авіаційна компанія “УРГА” потрапила до  ТОП-10 найбільш успішних компаній галузі авіатранспорту.

Про це свідчать дані дослідження YouControl, інформує Златопіль.

Аналітики системи з перевірки контрагентів YouControl проаналізували дані щодо виручки компаній за 2018 рік і визначили ТОП-10 лідерів ринку, у яких основний КВЕД “Авіаційний транспорт”. Найбільше серед них київських (7 компаній), але є також по одній із Закарпатської, Житомирської області та зареєстрована у Кропивницькому – ПРАТ “МААК “УРГА”.

На відміну від водного транспорту, найпотужніші гравці авіаринку займаються не вантажними, а пасажирськими авіаперевезеннями. Всі із десятки перевізників працюють в категорії “Пасажирський авіаційний транспорт”.

Лідер ренкінгу – МАУ – напрацював протягом 2018 року на суму майже в 10 разів більшу, ніж усі ТОП-10 підприємств водного транспорту.

Із ТОП-10 авіаперевізників лише двоє працюють на ринку з 90-х (МАУ та УРГА). По 4 підприємства були засновані в 2000-х та 2010-х. Зокрема, лише 2017 року на ринок увірвався вітчизняний лоукост – “СкайАп”.

Назва компанії Виручка 2018 року

  • ПАТ “Авіакомпанія “МАУ” 27,0 – 27,5 млрд
  • ТОВ “Авіаційна компанія “Роза Вітрів” 4,0 – 4,5 млрд
  • ТОВ “Авіакомпанія “Азур Ейр Україна” 2,0 – 2,5 млрд
  • ПРАТ “АК “Українські вертольоти” 1,5 – 2,0 млрд
  • ТОВ “ЯнЕір” ЛТД 1,5 – 2,0 млрд
  • ТОВ “Авіакомпанія Браво” 1,5 – 2,0 млрд
  • ТОВ “Авіакомпанія СкайАп” 1,0 – 1,5 млрд
  • ТЗОВ “Авіакомпанія “Атласджет Україна” 450 – 500 млн
  • ТОВ “Анда Ейр” 400 – 450 млн
  • ПРАТ “МААК “УРГА” 300 – 350 млн

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Представникам яких прoфесій на Кірoвoградщині пропонують найбільшу зарплатню

Хоча трійка із десяти має непоганий результат В та ще двоє С. Лише у двох компаній частину виручки склали державні закупівлі, але 9 із 10 займаються експортом (тобто всі, окрім “Атласджет Україна”). Ці компанії в основному реалізують за кордон літальні апарати, двигуни та інші комплектуючі. Однак цікаво те, що вони мають досить багато різних категорій експорту.

Найменше їх у “Анда Ейр” – всього 7, а найбільше в МАУ (понад 80) та в “АК “Українські вертольоти” (більше 120-ти). Серед країн, що купують товари в українських компаній, найчастіше зустрічаються Кіпр, Великобританія, Ірландія та Туреччина. Хоча є й екзотичні імпортери: Бермудські острови торгують з компанією “Браво”, а Йорданія з “Анда Ейр”.

 

“Україна має густу мережу залізничних та автомобільних шляхів і в ній фактично відсутні важкодоступні райони, тому в нас немає попиту на дорогі вантажні авіаперевезення. Натомість авіаперевезення пасажирів є більш рентабельним напрямком бізнесу, адже населення готове додатково платити за швидкість, зручність і комфортні умови”, – пояснюють експерти YouControl.

Авіакомпанія, що базується в аеропорту Кропивницького потрапила в ТОП-10 найбільш успішних компаній галузі авіатранспорту
Оцінити цей запис

elflora

Коментарі

Додати коментар

Ваш e-mail не буде опублікований