22 вересня 2020, вівторок

Батьки кропивницьких учнiв незадоволенi шкiльними снiданками (ВIДЕО)

Батьки кропивницьких школярiв пропонують вiдкрити буфети, аби дiти могли обирати собi їжу.

Про це йдеться у сюжетi Суспiльного, iнформує Златопiль.

Зараз школярi отримують сiк, кефiр з булкою або чай з печивом. Запровадили такi снiданки на час карантину. На їжу для 11-ти тисяч дiтей видiлили 8 мiльйонiв гривень з мiського бюджету, розповiла начальниця управлiння освiти Лариса Костенко. Видавати снiданки рекомендували в класах, щоб дiти менше ходили примiщеннями.

У їдальнi Кущiвської гiмназiї чотири столи на чотири мiсця кожен. Як дiти їдять в умовах карантину, пояснює медсестра Олена Скотаренко.

“Ми видаємо сухi снiданки дiткам, в паперових стаканчиках, булочки або печиво, вони запакованi”.

Ранiше у їдальнi знаходився шкiльний буфет. Зараз вiн не працює у зв’язку з вимогами адаптивного карантину. Мама ученицi 4-го класу Алiна Антоновська вважає, буфет повинен працювати, щоб дiти могли самi обирати, що вони їстимуть.

“Коли тут був буфет, ми не переживали. Я знала, що моя донька не побiжить через дорогу у магазин i не купить прострочену продукцiю”.

Снiданки мають бути бiльш рiзноманiтнi, вважає мама ученицi 1-го класу Вiкторiя Кривенко. ”Щоб булочок було бiльше рiзноманiття, а не 2 чи 3 види, щоб дiтям було з чого вибирати”.

Якi мають бути снiданки для дiтей, пояснює гастроентеролог обласної дитячої лiкарнi Вiкторiя Ткачова.

“До рацiону дiтей краще включити супи, борщi, кашi, овочi, фрукти, соки. Це повинна бути їжа, яка легше засвоюється. Дiти повиннi харчуватися правильно”.

Каже, сухi снiданки можуть призводити до того, що у дiтей буде розвиватися гастрит, печiя, нудота.

Буфет за час карантину не вiдкриють, аби там не скупчувались дiти – сказала директорка.

Сухi снiданки у школi – це тимчасове рiшення мiського управлiння освiти i Держпродспоживслужби, говорить начальниця вiддiлу Держпродспоживслужби в областi Галина Сабадаш.

“Хочу наголосити, що снiданки передбаченi як додатковий прийом їжi для школярiв, безпосереднiй снiданок повинен бути органiзований у домашнiх умовах – правильний снiданок”.

Таке харчування планують до завершення карантину.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Кропивницькому відбулася зустріч з мандрівником, письменником, журналістом Максимом Беспаловим (ФОТО)  

Батьки кропивницьких учнiв незадоволенi шкiльними снiданками (ВIДЕО)
Оцінити цей запис

elflora

Коментарі

Додати коментар

Ваш e-mail не буде опублікований