28 лютого 2020, п’ятниця

Через наркотики у Кропивницькому щорічно вмирають 60 людей

Сьогоднi, 25 червня, у Кропивницькому вiдбулася прес-конференцiя, органiзована обласним благодiйним фондом «Повернення до життя» спiльно з партнерами – мiським вiддiлом ювенальної превенцiї та патрульною полiцiєю Кропивницького щодо боротьби iз наркоманiєю.

Захiд провели до Всесвiтнього дня боротьби з наркоманiєю за пiдтримки Чеської неурядової органiзацiї «Шлях iнiцiатив», інформує Златопіль.

Як повiдомили фахiвцi, кожен четвертий пiдлiток серед опитаних в 7 регiонах України вiком 14 -18 рокiв має досвiд вживання наркотичних засобiв. Такi висновки Нацiонального iнституту соцiальних дослiджень iм. О. Яременка. Щодо ситуацiї по Кропивницькому та областi, анонiмне скринiнг-опитування було проведено ОБФ «Повернення до життя» протягом 2012-2019 рокiв серед професiйно-навчальних закладiв м. Кропивницький, м. Знам’янки, м. Олександрiї та м.

Новоукраїнка. Всього охопили 3122 пiдлiткiв. 876 пiдлiткiв пiдтвердили, що перiодично вживають наркотичнi засоби, переважно це канабiс, наркотичнi засоби аптечного ряду, солi i спайси.

Бiльше 65% таких пiдлiткiв з часом переходять на бiльш важкi наркотики та долучаються до збуту наркотичних засобiв серед свого оточення.

Програма зменшення шкоди серед iн’єкцiйних споживачiв наркотикiв» пiдтверджує стiйку тенденцiю до вiкового «омолодження» користувачiв послуг. Наприклад, за 2018 рiк до програми лише в обласному центрi долучилися 47 осiб вiком 18-19 рокiв, якi почали вживати iн’єкцiйнi наркотики.

Смертнiсть серед наркозалежних людей має високий рiвень та дорiвнює лише по Кропивницькому до 60 людей рiзного вiку щорiчно. Переважно смерть наступає вiд передозування.

Найдієвішою відповіддю на проблему є створена партнерська мережа профільних державних і недержавних організацій та діяльність соціального об’єкту ОБФ «Повернення до життя» для вразливої молоді «ВІП-бункер».

Все це стало можливим за рахунок платників податків Королівства Нідерланди, які протягом останніх 7 років підтримують цю діяльність в нашому місті через міжнародний проект «Bridging the Gaps» (Заповнюючи прогалини).

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Кропивницький виконком погодив закупівлю енергосервісів для навчальних закладів міста

За цей час завдяки міжнародній допомозі вдалося повернути до життя без наркотиків 1055 юнаків і дівчат як з Кропивницького, так і з інших міст області, створити молодіжну групу активістів і волонтерів та зміцнити співпрацю з профільними державними організаціями.

“Проблема на даний час залишається на рівні 2012-2018 років: адміністрація міста готова підтримувати наші ініціативи і без проблем відкликається на наші пропозиції, але головна задача так і не вирішена – відсутнє приміщення для подальшої роботи молодіжного соціального об’єкту. Існуючий молодіжний комьюніті-центр «ВІП-бункер» незабаром перестане працювати, оскільки підтримка з боку Королівства Нідерланди має свої часові межі. Просимо допомогти перейти 7-річному результативному проекту на рівень громади міста, підлітками якого повинні опікуватись не лише іноземні громадяни”, – кажуть активісти.

Через наркотики у Кропивницькому щорічно вмирають 60 людей
Оцінити цей запис

elflora

Коментарі

Додати коментар

Ваш e-mail не буде опублікований