24 січня 2021, неділя

Через подію з підпалом, екс-очільниця Долинської переймається за свою безпеку

Минулими вихідними у Долинській підпалили вхідні двері до квартири колишньої міської голови, а нині депутатки міської ради від ВО “Батьківщина”, Віри Тернавської. Екс-очільниця міста припускає, що подiя може бути пов`язана з її полiтичною дiяльнiстю і тепер переймається за власну безпеку та безпеку своїх однопартійців та однодумців.

– 9 січня о 19.30 я почула вибух на сходах, відчула запах диму з коридору і побачила чорний дим. Я погукала сусідів, викликала пожежників та поліцію. Візуально видно було,що  мої  двері облиті якоюсь сумішшю і зверху сильно обгоріли. Сусідські двері теж дуже постраждали. Запах диму у наших квартирах відчувається і досі, – розповідає Віра Василівна.

Правоохоронці відреагували та розпочали кримінальне провадження. Подію кваліфікували як умисне пошкодження майна, про що підтвердили в Секторі комунікації поліції Кіровоградської області.

– За вказаним фактом інформацію внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ч.1. 194 ККУ (Умисне пошкодження майна). Проводиться розслідування в рамках кримінального провадження, – повідомили в пресслужбі Нацполіції області.

Депутатка припускає, що до цієї події може бути причетний діючий міський голова Долинської Євген Звіздовський.

– Ситуація досить складна і я переймаюся за власну безпеку та безпеку своїх однопартійців. Мої припущення ґрунтуються на певних обставинах. І від таких дій страждаю не лише я”.

– Чому у вас виникла думка про причетність до цієї події Євгена Звіздовського?

– У нас з ним не склалася співпраця ще в той період, коли я була міським головою а він депутатом. Була у нас судова справа, яка тягнулася два роки.  Як автор проєкту він не здійснив авторський нагляд  за влаштуванням вуличного освітлення на 9 обєктах, в результаті  державна інспекція оштрафувала  міську раду  на 2 млн. грн. Ми суди виграли, а в нього залишилася злоба. Далі він почав іти до влади. В першому турі президентських виборів він працював у штабі  партії “Солідарність”, а в другому вже перейшов у “Слуги народу”. 

Коли був призначений на посаду голови РДА, почав самовільно без дозвільних документів та рішень виконкому встановлювати дитячі  та спортивні майданчики, без проектів робити освітлення, всілякі інсталяції, облаштовувати пляж та інше. Звісно, як міський голова, я не могла не реагувати на порушення паном Звіздовським діючого законодавства, тому змушена була звертатись до відповідних правоохоронних органів та обласних служб,але йому все це сходило з рук,бо він скрізь давав пояснення,що все це робили представники громади, а він лише їм допомагав.

Як і у випадку з встановленням дитячих майданчиків,на зустрічах з виборцями він говорив,що це він їх встановлював ,а коли надавав пояснення в поліцію відмовився,і сказав,що йому невідомо хто їх встановлював. На даний час вони ніде не числяться, не взяті на баланс комунального підприємства,а станеться нещасний випадок з дитиною (бо такі були коли, діти травмувались, що і спонукало мене звернутись до поліції) хто понесе відповідальність? 

Під час виборчої кампанії на зустрічах з виборцями він надавав брехливу інформацію про мене (до прикладу він говорив ,що я купила собі квартиру в Києві, що крала кошти на будівництві об’єктів водопостачання та інше), а потім через таку собі громадську організацію ГОРС ця  брехня  розповсюджувалась в соц. мережах, і звісно викликала обурення в людей. Мені доводилось спростовувати цю брехню та надавати відповідні підтверджуючі документи.

І таких фактів особистої неприязні та помсти пана очільника громади до мене можу приводити безліч. Мені дуже прикро, що  ця людина використовувала брудні виборчі технології, щоб отримати владу”.

– Ситуація з підпалом не перший замах на майно, під вашим дописом у соцмережах коментували, що на вашу квартиру вже здійснювали напад?

– Так. В липні пограбували мою квартиру. Я була у відпустці, ключі підібрали дуже вдало і було все непомітно. Вкрали гроші, дорогоцінності, я про це повідомила у поліцію, справа й досі триває. Я поставила собі сигналізацію, адже почала переживати за власну безпеку”.

– А що за конфлікт виник у ваших трьох фракцій з діючим міським головою під час перших сесій міської ради?

– Представники “Батьківщини”, “За майбутнє”, “ЄС” прийшли до нього, щоб обговорити склад постійних комісій, регламент, всі організаційні питання по сесії. Але він проігнорував наші пропозиції, щодо створення робочої групи по підготовці першої сесії, формування постійних комісій та  інших організаційних питань. Про дату проведення першої сесії депутати  дізналися напередодні увечері з інтернету, навіть не маючи ніяких матеріалів. Вже під час засідання, представники двох фракцій звернулися до голови із зверненням, що вони не можуть проводити сесію, бо не ознайомлені з матеріалами та не були враховані пропозиції депутатів працювати в тій чи іншій постійній комісії, одним словом сесія не була підготовлена, як того вимагає закон. Вони пропонували зробити перерву та як слід, у відповідності до закону, підготувати  сесію.  Але він це проігнорував, тоді депутати змушені були покинути сесійну залу, бо хотіли працювати в правовому колі. Кворуму йому не вистачало і він залишивши в залі “Слуг народу” і “ОПЗЖ” поїхав до депутатів, які покинули сесію і працювали в держустановах, аби примусити їх повернутися. Але в нього нічого не вийшло і він без кворуму провів незаконно сесію. Так само відбулася і друга сесія. Ми подаємо позов у суд, СБУ, прокуратуру, аби відмінити ці незаконно прийняті рішення. Під цими зверненнями стояв і мій підпис. Він, можливо вирішив, що я підбурюю проти нього депутатів, і, через уже згадану вище ГО ГОРС  почалося обливання у соцмережах брудом мене та людей, які мене підтримують”.

– Ви розповідали, що у бік депутатів, які покинули сесійну залу звучали погрози, аби вони повернулися і продовжили роботу.

– Були погрози, включно до звільнень з роботи. Так вони приїхали до комірниці дитячого садочка і почали на неї тиснути, в неї сталася гіпертонічна криза. Жінка постала перед вибором: або залишати роботу, або покинути депутатство. Вона дуже патріотична і тому покинула роботу. Інший випадок, коли приїхали до сина нашого депутата, який працював держреєстратором і примусили писати заяву, але чоловік витримав тиск. І тоді Звіздовський виплатив всім працівникам апарату міської ради  перед новим роком по дві премії, а цього хлопця і ще трьох людей, які мене підтримували, залишив без премії. З цього приводу ми пишемо листа у Держпрацю. Адже сам мер ще не пропрацювавши, отримав  теж дві премії, проваливши при цьому виконання районного бюджету, будучи головою РДА, а четверо працівників міської ради, які рік відпрацювали нічого не отримали без будь яких пояснень.То це міський голова діє в правовому полі,чи задовольняє власні амбіції зведення рахунків з неугодними?”.

Також постраждав депутат обласної ради однієї з політсил, яка  перебуває в опозиції до діючої місцевої влади: у грудні йому розбили автівку.

– На початку грудня, коли я був у відрядженні 5 днів, мій автомобіль стояв на платній стоянці в Долинській. Коли я приїхав з відрядження, побачив розбите лобове скло, побитий капот. Я звернувся в поліцію і написав заяву. Тут вбачається почерк такий самий як у Віри Василівни, – розповів депутат.

– Який сенс зараз, коли він вже отримав владу в місті, йому чинити такі дії?

– Тому що він активно використовує адмінресурс: через свої фірми пропускає  бюджетні кошти, призначає собі премії. Також він створив Муніципальну варту, яка за бюджетні кошти охороняє не громаду, а його особисто. І тепер до нього просто так не зайдеш. А депутатів, які намагаються  протистояти його незаконній діяльності він дискредитує різними методами. Тому я розцінюю це як посягання не лише на моє майно, а і на життя. Не хочу, щоб у нашому мiстi повторилась трагiчна доля вiдомої херсонської активiстки Катерини Гандзюк, – говорить Віра Тернавська.

Наразі депутати, які знаходяться в опозиції до діючої влади в Долинській, написали заяви в прокуратуру, СБУ, депутатам Кіровоградської обласної ради, із проханням узяти під нагляд додержання законів правоохоронними органами, які проводять розслідування. Чекаємо на продовження справи.

Через подію з підпалом, екс-очільниця Долинської переймається за свою безпеку
1 голос[ів]

elflora

Коментарі

Додати коментар

Ваш e-mail не буде опублікований