20 жовтня 2021, середа

“Чому ми цим займаємося? Тому що ми “Дім милосердя”: історія створення благодійного форуму з Кропивницького

З різних причин люди опиняються на вулиці у скрутних обставинах, але вони не перестають від цього  бути людьми. Небагато знайдеться небайдужих, навіть найдобріших, які погодяться допомагати безхатькам, а особливо годувати або лікувати людей, які навіть не мають можливості помитися. Але у нашому місті такі є, і саме тому справа цих небайдужих людей є вельми милосердною та благодійною! Саме такими є волонтери “Молодіжного форуму “Милосердя”, які влаштовують щотижневі безкоштовні обіди, збирають і роздають речі, надають допомогу з лікування, реабілітації та відновлення документів для бездомних.

“Дім Милосердя” підтримують люди та власне члени команди без допомоги офіційних органів влади.

Про особливості та мету діяльності “Молодіжного форуму “Милосердя”  кореспондент сайту Златопіль дізнавався у голови організації Володимира Лебєдєва.

Ж: З чого все починалося?

Володимир: “Два бізнесмена годували людей по місту, а я годував їх у себе на подвір’ї, і ми дивним способом об’єдналися. Мені розповідали про них, а їм розповіли про мене. Спочатку все починалося з бездомних, але потім виявилося,  що людей яким потрібна допомога набагато більше. Тому ми відкрили гарячу лінію, номер якої крутять і по радіо, особливо коли холод, з текстом, що якщо хтось бачить замерзаючу людину на вулиці, то її можна відправити до нас”.

Ж: Як довго ви займаєтесь допомогою людям?

Володимир: “5 років тому почали цим займатися. Спочатку годували, потім зрозуміли,  що людям потрібні були речі, привести себе до ладу, необхідність у медичній допомозі та врешті-решт головним стала саме ночівля. Тобто стає зрозуміло, що після того як людей помили, привели до ладу, ніхто ж їх не відправить на холод в -25, а державного притулку тоді ще не було”.

Ж: Чи є зараз у місті подібні притулки для людей, що потребують допомоги?

Володимир: “Наразі у місті є два центри готові прийняти до себе людей. Один на Миколаївці, а другий на Преображенській.  У цьому випадку влада нам допомогла, тому, що ми знали що всіх людей ми точно не зможемо прийняти, і вони відкрили схожий притулок але вже на 40 осіб. Там вони вже людину приводять до ладу, роблять флюораграму, тощо. І тільки після цього у нього є можливість прийти до нас”.

Ж: Чи ви і надалі співпрацюєте з партнерами, з якими об’єднались на початку?

Володимир: “На даний момент один з них виїхав в Америку, а другого торкнулася криза і він відійшов, і сказав, що ось є приміщення, яке на той момент було в жахливому стані, і запропонував залишитись тут під умовою викупу або шукати інше. За рік нам вдалося зібрати необхідну суму і після цього ми точно вже знали що нам потрібно зробити притулок для бездомних”.

Ж: Чим допомогають вам небайдужі люди?

Володимир: “Нам часто допомагають з одягом, настільки часто, що іноді навіть не зрозуміло куди його дівати, а ось не вистачає часто саме продуктів, памперсів, дитячого харчування. Тому що дитяче харчування дороге”.

Ж: Скільки людей за один раз ви можете прийняти до себе на ночівлю?

Володимир: “У нас по суті є 10 місць, але в залежності від ситуації ми готові прийняти і більше”.

Ж: Скільки людей працює разом  з вами?

Володимир: “Нас близько 15 людей, серед яких молоді хлопці та дівчата, а також ті, кому ми допомогли і вони вирішили стати частиною команди. І таким чином ми вже 5 років разом рухаєм цей механізм”.

Ж: Яка історія протягом цих п’яти років зворушила вас?

Володимир: “Одна дівчина, якій ми допомогли була бездомною з 16 років, усі навколо говорили що вона закінчена алкоголічка. А коли вона почала змінюватися на очах, всі були шоковані, а ті, хто з нею були раніше повмирали. Насьогодні вона приїде міняти паспорт, бо вийшла заміж і чекає на народження дитини. І таких ситуацій насправді багато, про них можна дізнатися у групі фейсбук, яку ми ведемо”.

Ж: Як люди ставляться до того, що ви робите?

Володимир: “Багато людей не розуміють  чому ми цим займаємося. Відповідь проста – тому що ми будинок милосердя, саме тому так і назвали себе, якщо ми вже взялися за когось, або просто сказали, що будемо допомагати значить ми повинні це зробити”

Якщо у вас є можливість та бажання допомогти мвтеріально, або ж стати частиною команди:

тел. 073 007 007 8 – Володимир.

Іnstagram: vladimir_lebedev_official

Facebook: Кропивницький Молодіжний Форум “Милосердя”.

Підготував: Владислав РАТУШНЮК

“Чому ми цим займаємося? Тому що ми “Дім милосердя”: історія створення благодійного форуму з Кропивницького
5 голос[ів]

Суши-бар Джан представляет! 💥  Самые большие и вкусные роллы в Кропивницком!

Коментарі

Додати коментар

Ваш e-mail не буде опублікований