17 травня 2024, п’ятниця

Чи повернеться на Кіровоградщину патронажна служба?  

Про необхідність  відновлення діяльності патронатної служби йшла мова на  проведеному спільному засіданні Президії Кіровоградської обласної організації ветеранів та правління  обласного Товариства Червоного Хреста.

“Вважаємо, що в умовах війни російського агресора проти України важливим є питання надання  незахищеним верствам населення медичної, соціально-побутової, матеріальної та натуральної допомоги, – відзначив у виступі голова ради Анатолій Перевозник. – Станом на зараз   в області мешкає понад 255 тисяч  пенсіонерів, 18 тисяч інвалідів, 15800 учасників бойових дій, 2342 особи з інвалідністю внаслідок війни. Потребують сторонньої допомоги  понад 20 тисяч осіб з числа малозабезпечених, престарілих, самотніх осіб, а також півтори тисячі осіб, прикутих до ліжка  чи інвалідного візка,  серед  яких  450   кропивничан.

Свого часу  патронажними сестрами здійснювався  індивідуальний догляд  за старенькими  у взаємодії з місцевими ветеранськими організаціями, органами охорони здоров’я, соціального захисту населення. Списки підопічних працівників патронажної служби укладалися спільно з управліннями соціального захисту населення, а нині цей перелік слід узгоджувати із сімейними лікарями.

“Отримуючи державну підтримку у вигляді  зарплатні,  Товариство Червоного Хреста України в складі 3200 патронажних сестер забезпечувало необхідними ресурсами діяльність нашої служби на території України, надаючи підопічним одяг, засоби гігієни, взуття, ліки грошові кошти, – каже  голова організації Валерій Юрченко. – Однак із початком реформування медичної галузі у 2016 році  державна підтримка служби припинилася, а натомість владі було рекомендовано питання подальшої діяльності служби вирішувати спільно з місцевими органами самоврядування.

На жаль, питання відновлення  патронажної служби в Україні  «зависло» у владних кабінетах, хоча вимагає до себе уваги. Адже зараз на Кіровоградщині  проживає   92, 6 тисяч  осіб  з числа внутрішньо переміщених осіб. Серед них чимало тих, хто постійно  потребує сторонньої допомоги, якої їм так не вистачає, за браком патронажних сестер.

Слушні поради щодо пошуку шляхів відновлення патронажної служби в області почули  учасники зібрання, зокрема,  від   голови медико-соціальної комісії обласної організації ветеранів України  Олени Баранової:

“Одним із таких шляхів може бути  практика залучення студентів медичного вишу до роботи в якості патронажних  сестер до роботи з  особами похилого віку за відповідними категоріями через відсутність у Кропивницькому необхідної клінічної бази для навчання.

Після обговорення  питань порядку денного було прийнято спільне  рішення обох обласних організацій щодо підтримки ініціативи  обласного Товариства Червоного Хреста України  про надання допомоги   інвалідам першої та другої груп за завчасно сформованими і затвердженими списками.

Крім того, головам ветеранських організацій та Товариства Червоного Хреста України Кіровоградської області  доручено звернутись з листом до органів місцевого самоврядуваннятз проханням при затвердженні бюджетів на 2023 рік врахувати можливість відновлення патронажних служб в області та поінформувати  голів ОВА та  обласної ради  про необхідність відновлення патронажних служб в області.

                                                                       Анатолій Саржевський,

                                                                      фото  автора

Чи повернеться на Кіровоградщину патронажна служба?  
4 голос[ів]

Доставка квітів у Кропивницькому

Коментарі

Додати коментар

Ваш e-mail не буде опублікований