19 січня 2021, вівторок

Чи змiняться цiни на продукти в разi введення воєнного стану

Воєнний стан не вплине на продовольчу безпеку країни i не вiдiб’ється на вартостi продуктiв харчування.

Про це повiдомляє UNN, iнформує Златопiль.

“Навiть якщо рiшення про воєнний стан вiзьмуть, це жодним чином не позначиться на вартостi продуктiв, i на експортi. Бiзнес є бiзнес, а затримки на кордонах у нас i так завжди були. Якщо не буде панiки i люди не побiжать в магазини, ситуацiя не змiниться” – повiдомив голова Ради з питань експорту продовольства (UFEB) Богдан Шаповал.

Директор Української асоцiацiї постачальникiв торговельних мереж Олексiй Дорошенко в той же час не настiльки оптимiстичний. Вiн каже, що може обвалиться гривня, а разом з нею – збiльшиться споживча iнфляцiя.

“Необхiдно в найближчi днi зробити все, щоб не сталося панiчних дiй населення, якi, як i за часiв Майдану, можуть за 2-3 днi зробити мiсячний обсяг закупiвель, що призведе до тимчасово порожнiх полиць магазинiв i подальшого пiдвищення вартостi соцiальних продуктiв тривалого зберiгання.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як введення вoєннoгo стану мoже вплинути на українцiв?

Гривня вже прогнозовано пiшла вниз, поки тiльки на 5 коп. Але її рух буде дуже важливим для нас, оскiльки значне ослаблення гривнi може рiзко спровокувати iстотну споживчу iнфляцiю. I коливання гривнi в груднi будуть впливати на вартiсть товарiв i послуг вже в сiчнi 2019 року”, – зазначив Дорошенко.

Чи змiняться цiни на продукти в разi введення воєнного стану
Оцінити цей запис

elflora

Коментарі

Додати коментар

Ваш e-mail не буде опублікований