05 грудня 2025, п’ятниця

“Російська рулетка”, або чим ризикують відпочиваючі на пляжах Кропивницького (ФОТО)

Неймовiрна спека примушує людей перемiщатися поближче до водойм. У Кропивницькому є декiлька пляжiв, але всi вони непридатнi для купання та вiдпочинку.

Таке перебування у воді та поблизу неї можна вважати екстремальним, адже на перший погляд вiдносно чистi водойми є насправдi досить небезпечними. Тут i кишковi палички, i збудники не лише досить неприємних, а й смертельних  хвороб, таких як лептоспiроз. Трупи риб і навіть тварин… Плюс навiть найпопулярнiшi мiсця для купання в Кропивницькому Ново-Миколаївський та Ковалiвський пляжi, а також пляж Мiського саду несанкцiонованi i їх ніхто не контролює.

Тож дно нiхто не очищає i там можна знайти що завгодно i це не золото та дiаманти, а найчастiше побите скло i водоростi, в яких можна заплутатися.

Ще одна надважлива проблема недоглянутих пляжiв – це вiдсутнiсть контейнерiв для смiття та, вибачте на словi, бiотуалетiв. Це в першу чергу звiсно безвiдповiдальнiсть влади. Але й нашi люди на жаль, не завжди “страждають” вихованiстю i замiсть того, щоб охайно згорнути смiття у торбинку, залишають по собi купи смiття та своїх бiологiчних вiдходiв. Лише уявiть якi новi органiзми можуть розвиватися в залишках їжi у таку спеку! Вже мовчимо про еконебезпеку через купу пластика…

Ось що пише вiдвiдувачка парку, кропивничанка Лiлiя Кочерга:

“На перший погляд все нiбито пристойно, але насправдi берега рiчки просто засипанi смiттям. Пляшки вiд шампанського, джина, пива, обгортки вiд їжi. Прикидую вартiсть того всього i розумiю, що то все зробили не “малолiтки”. Вам самим у цьому вiдпочивати приємно? То гадьте так вдома живiть i радiйте…”

Як показує європейска практика, виховати таке, вибачте на словi “бидло” можна тiльки “копiйкою”.

Щодо небезпек є ще одна – на диких пляжах є великий ризик потонути, адже рятувальних постів на них немає.

Обстеження пляжiв проводять фахiвцi Держпродспоживслужби за заявою балансоутримувача.  Останнiй – це пiдприємець, якщо це приватна територiя, або мiська влада, якщо це комунальнi пляжi.

Кожного мiсяця мають проводитися лабораторнi дослiдження води та пiску на прилеглiй територiї.

 

Підготовка пляжу відбувається наступним чином: очищують територію пляжу від сміття, завозять новий пісок, облаштовують місця для збору сміття та очищується дно водойми.

Але судячи з того стану в якому знаходяться міські пляжі, ніхто ними не опікується.

Тож коли пірнаєте у місцеві водойми – не забувайте помолитися богам, у яких вірите, адже що залишитеся після такого відпочинку здоровими – постріл у “російській рулетці”.

“Російська рулетка”, або чим ризикують відпочиваючі на пляжах Кропивницького (ФОТО)
3 голос[ів]

Доставка квітів у Кропивницькому

Коментарі

Додати коментар

Ваш e-mail не буде опублікований