25 квітня 2024, четвер

Чим живе одна з кращих громад Кіровоградщини?

У багатьох жителів Кіровоградщини Смоліне асоціюється з маленьким містечком, яке відоме лише своїми шахтами. Але це зовсім не так. Адже завдяки реформі децентралізації, Смоліне створило власну громаду та отримало змогу самостійно вирішувати низку актуальних проблем.

Про те чого Смолінській селищній територіальній громаді вдалося досягнути за останній час кореспонденту сайту Златопіль розповів її очільник Мазура Микола Миколайович.

Смолінська громада була утворена 25 жовтня 2017 року, і з того часу змогла стати гарним прикладом як для Кіровоградщини, так і для всієї України вцілому.

За результатами дослідження Фонду “Регіонального центру економічних досліджень та підтримки бізнесу”, на липень 2020 року Смолінська громада посіла перше місце в Кіровоградській області та 17 в Україні.

Серед здобутків громади, у першу чергу хочеться відмітити впровадження низки заходів, які роблять життя людей безпечнішим та комфортнішим.

Наразі за безпекою Смолінської громади слідкують два поліцейські офіцери громади, які мають у своєму розпорядженні два автомобілі “Renault Duster” та близько 30 камер відеоспостережень, кількість яких з кожним роком планують збільшувати.

Як зазначив голова ОТГ, завдяки такому комплексу заходів, у місцях загального перебування людей, на порядок зменшилися прояви вандалізму.

Смолінське НВО “Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів-гімназія-позашкільний навчальний заклад”

За словами селищного голови, децентралізація сприяє розвитку громади, адже на місцях видніше на які потреби потрібно освоїти кошти.

“З початку створення громади поступово почали приводити до ладу те, що отримали у спадок від району. Адже школи до нас перейшли у жахливому стані. На сьогоднішній день нам вдалося замінити парти. І вже два роки поспіль першачки сідають у нові відремонтовані класи, з новими меблями, у тому числі й учительськими”,- наголосив Мазура

У приміщенні НВО відремонтували їдальню, тож відтепер діти зможуть харчуватися в приміщенні,  з новими столами та стільцями.

Не меншої уваги заслуговує і питання заміни покрівлі навчального закладу.

Як у минулому, так і у поточному році, на якісний матеріал для капітального ремонта даху приміщення НВО, витратили значні кошти.

У найближчий час у приміщенні школи також планують відремонтувати спортзал та басейн.

“Очікуємо на партнерство з державою, адже потужності у навчальному закладі маємо досить великі. Наразі у приміщені школи маємо басейн на чотири доріжки та великий спортзал. Відповідно вже підготували проєкти їх капітального ремонту. У разі їх успішного впровадження плануємо вирішити питання муніципального співробітництва, в рамках якого використовувати басейн та спортзал зможуть і жителі сусідніх громад”, – зазначив очільник громади.

Громадський бюджет та Депутатський фонд

Цьогоріч у Смолінській громаді вперше вирішили впровадити громадський бюджет, на загальну суму 20 тисяч гривень.

У рамках громадського бюджету усі бажаючи можуть запропонувати свій проєкт, який потім за наслідками відбору втілиться у життя.

Проте на думку очільника ОТГ, набагато дієвішим є Депутатський фонд, з якого кожен депутат місцевої ради на виконання своїх повноважень отримує з бюджету 10 тисяч гривень щорічно.

І хоча сама сума є невеликою, у співфінансувані з мешканцями громади та підприємцями вдається вирішувати низку нагальних питань.

Одним з результатів такої ініціативи, є встановлення біля кожного під’їзду смітника та лавки, облаштування  як вуличного освітлення так і внутрішнього на кожному поверсі будинку. До того ж, завдяки цим коштам, проводять ремонти під’їздів та впорядковують прибудинкові території.

На території міста Смоліне впровадили роздільний збір сміття

Біля багатьох багатоповерхових будинків, окрім звичайних смітників, встановлені контейнери для паперу та ПЕТ-пляшок.

Для більшої зручності майданчики передали в оренду керуючому підприємству, а кошти отримані від неї спрямовують на обслуговування та ремонт. Тож загалом ситуація з роздільним збором у громаді непогана.

Спортивні майданчики та Роледром

На території Смолінської ОТГ, завдяки співпраці з програмою USAID DOBRE, встановили 5 спортивних майданчиків з вуличними тренажерами, по 6 елементів на кожному.

Як зазначив очільник громади, спочатку мали встановити лише один великий, проте порадившись з громадськими активістами та провівши опитування серед молоді, вирішили все ж зробити кілька невеличких у кількох районах.

Також у цьому році вдалося закінчити Роледром, який розташували на місці колишнього льодового стадіону.

“На його території  вклали новий асфальт, облаштували огорожу та поручні, а також встановили різні ігрові елементи. Тож відтепер дітлахи маючи ролики, скейти, або ж навіть велосипеди, отримали місце для активного дозвілля”,- підреслив Микола Миколайович.

У свою чергу, за безпекою дітлахів та молоді, а також для виявлення порушників біля роледрому встановили камери відеоспостереження.

Наостанок хочеться відмітити, що хоч наразі головним місцем роботи для жителів селища Смоліне є, звичайно, шахта, громада готова до залучення нових інвестицій та створення робочих місць у різних сферах. Головним підтвердженням цьому є успіхи ОТГ, а також те, що вона має усі необхідні умови для комфортного життя.

Підготував: Владислав РАТУШНЮК

Чим живе одна з кращих громад Кіровоградщини?
5 голос[ів]

Доставка квітів у Кропивницькому

Коментарі

Додати коментар

Ваш e-mail не буде опублікований