28 березня 2024, четвер

Чим живе Великосеверинівська громада (ФОТО)

Від початку реформи Децентралізації в Україні вже пройшло чимало часу. Новостворені об’єднанні територіальні громади отримали змогу самостійно розпоряджатися коштами та не залежати від обласних і районних центрів.

Однією з таких громад у нашій області є Великосеверинівська ОТГ, яка була створена 30 квітня 2017 року. До її складу увійшли такі населені пункти як Велика Северинка, село Кандаурове, село Лозуватка, село Підгайці, Оситняжка та село Петрове. Адміністративний центр знаходиться у Великій Северинці.

Ми вирішили дізнатися, чого вдалося досягнути громаді після її створення та які цікавинки можна  тут зустріти. У цьому нам допоміг очільник громади Сергій Левченко.

Заклади культури та дозвілля

Перше про що хочеться розповісти, це Будинок культури, який знаходиться поряд з сільською радою.

За словами Сергія Левченка, сільський будинок культури довго був у занепаді та не виконував свої функції, і з часом будівля почала руйнуватися.

Наразі, за кошти громади, тут повністю відремонтували дах і,  незабаром, очікується повна заміна старих вікон на металопластикові. Також, після повної реконструкції покрівлі, в середині будівлі почали відновлювати електропостачання.

“Після того як у Будинку культури повністю замінили покрівлю, в середині самої будівлі почалися роботи по відновленню електропостачання. Одночасно з цим найближчим часіом розпочнеться заміна старих вікон на металопластикові. Слід також зазначити, що в нас вже є проєкт по майбутньому влаштуванню фітнесзали, але для цього потрібно привести будівлю у належний стан”, – підкреслює голова ОТГ.

У майбутньому, в оновленій будівлі Великосеверинівської філії центру культури та дозвілля, також планують реконструювати фасад.

Не меншої уваги заслуговує і Центр культури та дозвілля розташований у с. Лозуватка. Реконструкція якого майже завершена повністю.

Окрім відремонтованої сцени та інших приміщень у рамках Громадського бюджету  до будівлі сільського Клубу закупили та встановили тенісний стіл і більярд, для того щоб мешканці громади могли з користю проводити своє дозвілля

Амбулаторія у с. Велика Северинка

У Великій Северинці збудували амбулаторію, хоч і вона є типовою, проте під час будівництва, керівники ОТГ вирішили встановити власні меблі. І з часом це рішення показало свою ефективність, адже працівники багатьох інших амбулаторій області почали жалітися на погану якість меблів, які встановили у рамках типового планування.

Окрім того керівництво громади вирішило виділити 100 тисяч гривень та озеленити територію амбулаторії.

Школи та дитсадки

Опорною  школою Великосеверинівської громади є “Великосеверинівська загальноосвітня школа І – ІІІ ступенів”.

За словами сільського голови школа була збудована у три етапи і поступово з кожним роком все більше і більше модернізується.

За рахунок освітньої субвенції до нового навчального року для школярів закупили нові столи та стільці в їдальню.

За словами директора освітнього закладу Голоти Леоніда – харчування для школярів у середньому виходить 27 гривень на день, при цьому діти з 1 по 4 клас харчуються безкоштовно, а діти з 5 по 11 за рахунок батьківських коштів.

Адміністрація закладу постійно намагається удосконалювати та осучаснювати процес навчання для дітей.

Відтак, у школі облаштували два комп’ютерних класи.  Та закупили для кожного класу ноутбук та телевізор.

“Наразі у школі маємо шість інтерактивних комплексів. Також завдяки співфінансуванню державного та місцевого бюджетів у минулому році отримали обладнання для кабінету фізики, а у цьому вже повністю закупили кабінет хімії”, – зазначає Леонід Голота.

Особливої уваги заслуговує те, що перед початком карантину для школи закупили планшети,  які дали змогу  дистанційно навчатися учням, які не мають такої можливості.  Усі планшети придбали за бюджетні кошти громади.

Великосеверинівський заклад дошкільної освіти загального типу “Перлинка”

Дитячий садок знаходиться на території с. Велика Северинка і знаходиться у доволі гарному стані.

Як зазначив очільник громади Сергій Левченко ремонт дитсадочку розпочався ще до утворення ОТГ, а от завершити його вдалося згодом. Відтак будівля дитячого закладу отримала утеплення та оновлення фасаду.

За словами директорки садочку Кривоніс Ірини, самій будівлі дитсадку більше 30 років, але попри це дитсадок продовжують приводити до ладу.

При цьому дитячий садок виглядає сучасно, як зовні так і з середини.

У майбутньому планують провести благоустрій території навколо дитячого садочку.

Равликова ферма

Серед цікавинок на території громади хочеться розповісти про равликову ферму, на якій вирощують равликів сортів Muller і Maxima.

Для равликів господарі облаштували 520 дерев’яних щитів. На кожному з них живе близько трьох сотень равликів.

На 20 сотках землі фермери сподіваються зібрати восени близько чотирьох тон “врожаю”.

“Ми хочемо зробити в подальшому гастротури. Запрошувати сюди діток зі шкіл, з навчальних закладів, робити екскурсії для дорослих людей і знаходити однодумців для створення нових ферм”,- розповідає власник равликової ферми Володимир Кравчук.

До того ж як пояснив власник равликової ферми, раз на місяць він готовий проводити безкоштовні екскурсії для вихованців дитячих будинків.

Будинок-музей у с. Оситняжка

Іншим, не менш цікавим місцем став будинок-музей місцевої жительки.

Жінка перетворила власний будинок на своєрідний музей. Тут можна побачити колекції машин, ялинкових іграшок, ляльок, тощо.

Тут точно є на що подивитися і зануритися в своєрідну атмосферу.

Збирати експонати їй допомагали знайомі та небайдужі.

Детальніше у світлинах кореспондента сайту Златопіль:

Підготував Владислав РАТУШНЮК

Чим живе Великосеверинівська громада (ФОТО)
3 голос[ів]

Доставка квітів у Кропивницькому

Коментарі

Додати коментар

Ваш e-mail не буде опублікований