12 липня 2020, неділя

Де цьогоріч планують відпочивати жителі Кіровоградщини?

З настанням літа, все актуальнішим стає питання омріяної відпустки та відпочинку. Відтак журналісти сайту Златопіль вирішили поцікавитися у жителів Кіровоградщини, чи планують вони у цьому році відпустку, і якщо так, то де саме збираються відпочивати.

Аби дізнатися думку людей у соціальній мережі Facebook, ми запустили опитування, в якому запропонували відповісти на запитання: “Чи збираєтеся ви цим літом у відпустку?” та “Де плануєте відпочивати?”, а також варіанти відповідей, серед яких запропонували ділитися своїми думками у коментарях.

Відтак, на перше питання більшість відповіли, що збираються у відпустку, проте недалеко та не надовго. Другою за популярністю відповіддю став варіант, в якому респонденти зазначили, що цьогоріч відпустка відміняється через брак коштів. Третє місце посів варіант, в якому опитувані зазначили, що не планують йти у відпустку через роботу.

Найменшу кількість голосів набрав варіант, у якому респонденти однозначно відповіли, що збираються у відпустку, адже це “святе”.

Хоч активність була доволі невеликою у порівняні з кількістю тих, хто відповів на друге питання, але все ж, така динаміка відповідей майже тотожна думці жителів і інших областей України.

За данними Українського соціологічного порталу, а саме результатів загальноукраїнського ролінгового CATI-опитування, яке було проведено компанією Research & Branding Groupу в період з 10 по 16 червня 2020 року, плани українців на відпочинок зазнали змін.

Багато хто переглянув свої плани на літню відпустку на користь її проведення в Україні. Тим часом літо вже у розпалі, як і рекордний спалах зараження коронавірусом, який настав разом зі спекою. Тож багато хто з українців змушені вчергове переглянути свої плани на літню відпустку:

  • Вдома тепер її провести планують 49% (на 20% більше, ніж до карантину);
  • На морі в Україні – тепер планують 10% (на 9% менше, ніж до карантину);
  • За кордоном – тепер планують 2% (на 7% менше, ніж до карантину);
  • На морі за кордоном – тепер планують 2% (на 6% менше, ніж до карантину).

Змін також зазнали місця  для відпочинку під час літньої відпустки:

  • На дачі або садовій ділянці, свій відпочинок планують провести – 13% (на 3% більше, ніж до карантину і стільки ж, як провели минулого року);
  • В іншому місті, селі України – 5% (на 3% менше, ніж до карантину і майже стільки ж, як і провели минулого року);
  • Не планують літньої відпустки взагалі 17% українців (на 3% менше, ніж до карантину і стільки ж, скільки не мали її й минулого року).

Опитування проводилося у період з 10 по 16 червня 2020 року. Всього опитано 1009 респондентів у віці від 18 років і старше. 

У другому питанні нашого опитування ми запропонували відповісти респондентам на питання “Де плануєте провести відпустку?”.

Серед запропонованих варіантів перше місце, як і у випадку з загальнонаціональними результатами, посів варіант відпочинку в Україні. На другому місці  з невеликим відривом опинився варіант відпочинку за кордоном. Респонденти, які обрали варіант що обійняв третє місце, поки не визначилися з тим де їм відпочити цим літом.

Були і такі, хто не зміг обрати серед запропонованих варіант, який їм ближче до душі.

Проте найбільша кількість коментаторів зазначили, що планують відпочити на роботі.

Наостанок хочемо відзначити, що для багатьох пандемія COVID-19 внесла серйозні корективи у плани на літні відпустки 2020 року. Тому дуже хочеться, щоб незабаром все нормалізувалося, аби отримати якісний відпочинок, щоб у подальшому повернутися до нормального життя.

Якщо ж ви заздалегідь визначилися з місцем відпочинку і однозначно вирішили рушати в подорож, не зважаючи на ситуацію з коронавірусом, просимо вас бути обережними і дотримуватись усіх необхідних протиепідемічних норм.

 

Підготував Владислав РАТУШНЮК.

 

Де цьогоріч планують відпочивати жителі Кіровоградщини?
Оцінити цей запис

elflora

Коментарі

Додати коментар

Ваш e-mail не буде опублікований