07 червня 2020, неділя

Депутати двох рад у місті Долинська підтримали звернення до влади, щодо питання водопостачання у місті

8 травня, у місті Долинська, депутати районної та міської рад підтримали звернення до Прем’єр – міністра Дениса Шмигаля, народного депутата України Олега Воронька та голови Кіровоградської ОДА Андрія Балоня, щодо необхідності включення до переліку інвестиційних програм та проєктів регіонального розвитку області, проєктів Долинського групового водопроводу та мережі водопостачання західної частини міста. Ці проєкти можуть реалізовуватися у 2020 році за рахунок коштів Державного фонду регіонального розвитку,

Про це повідомляє кореспондент сайту Златопіль.

Приводом до звернення стало зменшення фінансування будівництва Долинського групового водопроводу та повне виключення з фінансування проєкту мережі водопостачання західної частини міста Долинська.

Не дивлячись на порушення п.8 постанови Кабміну від 18.03.2015 року “Деякі питання державного фонду регіонального розвитку” відповідне рішення було прийнято під час обласної комісії з оцінки та проведення попереднього відбору програм та проєктів Кіровоградської ОДА.

Таким чином проєкт Долинського групового водопроводу цьогоріч отримав лише 1,2 мільйони гривень з 11.7 очікуваних. Відтак закінчити будівництво у 2020 році стало просто неможливо.

Крім того комісія проігнорувала факт того, що наразі будівництво Долинського водопроводу завершене на 70%, і усі кошти які у нього до цього вкладалися стануть витраченими даремно.

За рішенням комісії усі кошти, які зняли з проєкту перенаправили на будівництво нового “з нуля”. У разі якщо новий об’єкт не завершать до першого вересня, кошти повернуть на будівництво водопроводу. Проте виникає питання, чи можливо побудувати новий проєкт “з нуля” за трохи більше ніж три місяці, за умови, що процес пошуку підрядника займе чимало часу.

Відомо лише одне, що втрачений час може призвести до того , що обидва проєкти добудовані так і не будуть, а кошти залишаться неосвоєними.

Проблемою є й те, що фінансування з Державного фонду регіонального розвитку здійснюється лише у трирічний термін, тож у разі незавершення будівництва цього року, у наступному кошти на проєкт Долинського водопроводу виділені не будуть.

За поданням голови фракції ВО “Батьківщина” у Долинській районній раді Юрія Леуша на позачерговому засіданні депутати розглянули звернення до голови Кіровоградської ОДА Андрія Балоня, Прем’єр – міністра України Дениса Шмигаля  та Депутата Верховної ради Олега Воронька, в якому було ґрунтовно описано необхідність внесення проєктів Долинського водопроводу та мережі водопостачання західної частини міста до переліку тих які отримуватимуть фінансування з Державного фонду регіонального розвитку.

За словами Юрія Леуша ці два проєкти є взаємопов’язаними і необхідними для забезпечення якісного водопостачання міста.

Також на сесію районої ради завітала очільниця Долинської Віра Тернавська та депутат Кіровоградської обласної ради Валерій Кальченко.

Звернувшись до усіх присутніх очільниця міста звернула увагу на те, що після завершення будівництва водопроводу очікуваний тариф становитиме від 24 до 26 гривень за метр кубічний для населення, а для бюджетних та інших організацій від 32 до 35.

“У разі невведення даного об’єкту в експлуатацію відбудеться неминуче підвищення тарифів для водопостачання та водовідведення, а саме 71 гривня  для населення та 98 гривень для бюджетних та інших організацій. У зв’язку з цим за рік люди будуть змушені переплатити за воду 3,3 мільйони гривень”,- зазначила Віра Тарнавська.

Не усі присутні на сесії погодилися з необхідністю завершення будівництва. Так наприклад керівниця місцевого управління Держпродспоживслужби Цуркан Галина зазначила, що вода у свердловинах Долинського водопроводу є не зовсім якісною.

“Основне питання залишається в тому, що у зоні санітарної  охорони цих свердловин знаходиться міське звалище. І оскільки будівництво нового не очікується, якість води викликає питання”,- зазначила керівниця Держпродспоживслужби.

Проте відповідно до звіту Кіровоградської санітарно-епідеміологічної станції від 2012 року при проєктуванні, усі питання стосовно забезпечення  майбутньої якості води були враховані.

“Долинське міське сміттєзвалище знаходиться на відстані до півтора кілометри на схід від крайньої свердловини західної дільниці Лозоватського водозабору, вниз по долині річки Лозовата. Відтак за висновком ПАТ Черкаський водопроект міське смітєєзвалище не впливатиме на якість води при експлуатації західної ділянки”,- зазначив перший заступник міського голови міста Долинська з питань діяльності міської ради Цуканов Сергій.

Врешті депутати Долинської районої ради попри дискусії та обговорення все ж прийняли одностайно звернення, проте з деякими змінами.

Під час сесії Долинської міськради ситуація була інакшою, адже усі депутати під час позачергового засідання дуже добре усвідомили важливість будівництва проєктів Долинського водогону  та мережі водопостачання західної частини міста.

Як зазначив депутат Кіровоградської облради Валерій Кальченко у разі якщо проєкти так і не отримають фінансування слід очікувати на ряд негативних наслідків.

“По – перше, груповий водопровід не буде введено в дію у цьому році, окрім цього є загроза не отримати у наступному кошти на проєкти, адже фінансування з Державного фонду регіонального розвитку здійснюється лише у трирічний термін, і цей рік є останнім для Долинського водогону. Також не треба забувати, що водозабір наразі побудований на 99%, але якщо будівництво не буде завершено цьогоріч обладнання доведеться демонтувати. Врешті-решт у разі незавершення будівництва проєктів людям доведеться платити за воду значно більше”, -наголосив Валерій Кальченко

Усі присутні депутати Долинськой міської ради одноголосно прийняли звернення майже без обговорень.

Враховуючи усе вищезазначене депутати закликали Кабмін дати доручення Міністерству розвитку громад і територій та Міністерству юстиції України перевірити відповідність рішення обласної комісії, щодо дотримання вимог порядку підготовки, оцінки та відбору інвестиційних програм і проектів регіонального розвитку, що можуть реалізовуватися за рахунок коштів державного фонду регіонального розвитку.

Також депутати просять голову Кіровоградської ОДА Андрія Балоня дати доручення першому заступнику голови Ігору Кузьміну переглянути рішення комісії від 29 квітня 2020 року та передбачити фінансування у повному обсязі (11,7 млн. грн.) – на завершення проекту будівництва Долинського групового водопроводу водопостачання та 5,0 млн.грн. – на продовження реалізації проекту будівництва мереж водопостачання вулиць західної частини міста.

Підготував: Владислав РАТУШНЮК

Депутати двох рад у місті Долинська підтримали звернення до влади, щодо питання водопостачання у місті
3 голос[ів]

elflora

Коментарі

  • Андрій

    Дякую Долинській міській раді та депутату Кіровоградської обласної ради В. Кальченку за активну громадську позицію щодо забезпечення жителів м. Долинська якісною та дешевою водою. Гадаю, що здоровий глузд переможе і голова Кіровоградської ОДА А. Балонь та його заступник І. Кузьмін прислухаються до звернення депутатів Долинської міської ради та передбачать фінансування для завершення будівництва Долинського групового водопроводу .

Додати коментар

Ваш e-mail не буде опублікований