17 листопада 2019, неділя

Депутати Кірoвoградщини підняли питання прo дoлю гірничo-збагачуванoгo кoмбінату

Під час пленарного засідання сесії обласної ради було озвучено запит депутата облради Валерія Кальченка з приводу долі Криворізького гірничо-збагачувального комбінату окисневих руд, що в Долинській.

Про це повідомляє прес-служба Кіровоградської обласної ради, інформує Златопіль.

У запиті, зокрема, зазначається, що в будівництві КГЗКОРу на кредитно-компенсаційній основі брали участь Україна, Словаччина, Румунія, Болгарія й Німеччина.

Протягом останніх 10 років на державному рівні не приймалося жодних рішень, спрямованих на добудову комбінату та залучення інвестора. Навпаки, відповідно до Указу Президента України від 02 жовтня 2007 року № 941 ‟Питання Криворізького гірничо-збагачувального комбінату окислених руд” (далі — Указ) Фонду державного майна України доручено призупинити будь-які дії щодо належного державі майна КГЗКОРу. Установлені Указом обмеження є чинними до цього часу.

Згідно з висновком Міністерства юстиції України, приймати будь-які рішення щодо добудови КГЗКОРу неможливо без участі країн-учасниць: Румунії, Словаччини, Болгарії, однак переговори з цими країнами не ведуться.

Необхідною передумовою подальших дій української сторони стосовно майна КГЗКОРу є належне врегулювання взаємовідносин із країнами-учасницями будівництва комбінату та досягнення відповідних домовленостей.

Вирішення подальшої долі КГЗКОРу потребує політичного рішення й залучення до переговорного процесу всіх зацікавлених країн-учасниць будівництва.

Звертаючись до Президента України, депутат обласної ради наголошує на необхідності термінового внесення доручення:

Кабінету Міністрів України та Фонду державного майна України — подати на розгляд Президента України пропозиції щодо визнання таким, що втратив чинність, Указу Президента України від 02 жовтня 2007 року № 941 ‟Питання Криворізького гірничо-збагачувального комбінату окислених руд”;

Кабінету Міністрів України та Міністерству закордонних справ України — відновити двосторонні переговори з Румунією і Словаччиною щодо врегулювання взаємовідносин, пов’язаних із будівництвом КГЗКОРу.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Кіровоградська облрада виступила проти поділу області на три райони

Такі рішення дозволять залучити інвесторів до вирішення проблем КГЗКОРу. 

Депутати обласної ради підтримали звернення Валерія Кальченка.

Депутати Кірoвoградщини підняли питання прo дoлю гірничo-збагачуванoгo кoмбінату
Оцінити цей запис

ambit

Коментарі

Додати коментар

Ваш e-mail не буде опублікований