24 січня 2022, понеділок

Дiти хочуть вiдновити кулiнарний бренд мiста на Кiровоградщинi

В Олександрiї дiти з молодiжного парламенту Центру дитячої та юнацької творчостi вiдшукали рецепт Олександрiйського пряника – забутого кулiнарного бренду мiста.

Про це повiдомляє Суспiльне, iнформує Златопiль.

Його продавали в Олександрiї у 1970-80 роках.

Пряник важив 750 грамiв, зверху була намальована мiсцева пожежна вежа.

“Вiн був як торт у картоннiй коробцi – весь покритий глазур’ю, а в серединi – вишневий джем. Його робили витиском через дерев’яну форму”, – розповiла координаторка пошукового проєкту Iнна Кошель. Фото пряника не збереглись.

Каланча з курантами в Олександрiї – один iз символiв мiста. Нинi це територiї пожежної частини.

Дiти Центру збирали iнформацiю про цей кулiнарний вирiб: читали архiви, знайшли хiмiка-технологиню, яка працювала на заводi з виробництва пряникiв. Вона розповiла про рецепт та його зовнiшнiй вигляд.

Автори дослiдження хотiли б, щоб у мiстi вiдновили виробництво смаколика, рецепт якого вони зайшли i готовi подiлитись. Наразi пiдприємство для спiвпрацi шукають, говорить Iнна Кошель.

23 грудня 2021 року на сесiї Кiровоградської обласної ради Олександрiйський молодiжний парламент отримав премiю 13 тисяч гривень за проєкт “Пряник, як смачний бренд мiста”. Це був конкурс органiв дитячого самоврядування “Активна генерацiя”. Грошi витратять на поїздку до Львова.

“Там теж є учнiвський парламент, каже Iнна Кошель. – Ми хочемо подивитися, як вони працюють та подiлитися своїм досвiдом”.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Для немовлят у Кропивницькому збирають пелюшки та памперси

Дiти хочуть вiдновити кулiнарний бренд мiста на Кiровоградщинi
Оцінити цей запис

Суши-бар Джан представляет! 💥  Самые большие и вкусные роллы в Кропивницком!

Коментарі

Додати коментар

Ваш e-mail не буде опублікований