13 червня 2021, неділя

“Для мене це важливо…”: Олександр Чорноіваненко про ремонт та будівництво доріг на Кіровоградщині

На жаль, з року в рік, в Україні все частіше виникають проблеми з якістю доріг, адже влада не завжди знаходить на це кошти та час. Саме тому більшість з них ремонтуються за ініціативи та клопотань депутатів та представників громадськості.

На Кіровоградщині одним із ініціаторів будівництва та ремонту доріг області є депутат Кіровоградської обласної ради від ВО “Батьківщина” Олександр Чорноіваненко, який регулярно ініціює питання пов’язані з дорогами. Детальніше про роботу та ініціативи будівництва депутат розповів в ексклюзивному інтерв’ю інтернет-виданню Златопіль.

Ви регулярно ініціюєте ремонт доріг на Кіровоградщині. Поясніть, чому кошти на ремонт та реконструкцію доріг не виділяються з держбюджету?

Олександр Чорноіваненко: Почнемо з того, що автомобільні дороги загального користування поділяються на дороги державного (міжнародні, національні і регіональні) та місцевого значення (територіальні, обласні і районні).

За останні три роки, держава передала на баланс області чимало доріг місцевого значення. На жаль, не всі вони мали і мають задовільний стан, а деякі навіть десятки років не бачили ремонту.

Після передачі доріг, для мене пріоритетним стало завдання відремонтувати дорогу з Великої Виски до Новомиргорода (Т – 1212), оскільки вона давно його потребувала. Для цього мені знадобилося три роки, але все-таки вдалося “вибити” на неї кошти.

На жаль, ремонт дороги розпочали, але не завершили. Без ремонту залишилися дві ділянки протяжністю по 4 км, ремонт яких нещодавно відновили.

Варто зауважити, що на коригування дороги Т-12-12 Новомиргород — Велика Виска на ділянках км 12 + 700 — км 16 + 700 та км 16 + 700 — км 20 + 700 виділили по 100 тисяч гривень.

Тобто фактично ремонт кожної запропонованої ділянки дороги на Кіровоградщині вам з командою доводилося “відвойовувати”?

Олександр Чорноіваненко: Звісно. За моєї ініціативи, в цьому році розпочнеться проєктування ремонту відрізка дороги Т-24-01 Городище — Шпола — Новомиргород – Новоукраїнка — Бобринець — Устинівка. Роботи здійснюватимуть за рахунок коштів з держбюджету. Прогнозований обсяг фінансових ресурсів для виконання завдань – 57,1 млн гривень.

Серед того, що вже знаходиться на стадії завершення – це дорога Тишківка – Костянтинівка. Здійснена робота стала можливою, завдяки сприянню очільника ДП Агентство місцевих автомобільних доріг Анатолія Зорькіна, який разом з нашою командою переймався цим питанням.

 

Ця масштабна робота стала можливою також і завдяки моїм однодумцям, яким небайдужі звернення виборців. Зокрема, це депутати обласної ради Леонід Орлов та Валентина Снісаренко.

Ви допомагаєте тільки Новомиргородщині чи реагуєте й на інші звернення жителів області щодо вирішення проблем?

Олександр Чорноіваненко: За період моїх депутатських каденцій були зроблені дороги не лише на моїй малій батьківщині, але й в Гайворонському, Добровеличківському та інших районах області. Весь цей процес відбувається системно і запустився дуже давно, за рахунок злагодженої праці багатьох структур.

Зараз активно триває робота по ремонту доріг на вказаних ділянках. Які цілі ви ставите на майбутнє?

Олександр Чорноіваненко: У перспективі ставлю собі за мету ініціювати будівництво дороги з Кропивницького до Києва. Зараз через Олександрівку це приблизно 300 кілометрів. Якби ця дорога була відремонтована жителі Новомиргородського, Маловисківського, Бобринецького та частини Кропивницького району могли б їздити коротшим шляхом, значно економлячи час і пальне.

На залучення коштів для ремонту доріг іде багато часу, сил та енергії. Чи не виникає бажання зупинитися, коли відмовляють?

Олександр Чорноіваненко: Мені самому приємно їздити хорошими дорогами і іноді, як би не було складно, “вибивати” ці кошти. Для мене є важливим фактором, що я можу робити важливі речі для жителів області. Тому я прийняв для себе таке рішення, незважаючи ні на які перепони, займатися ремонтом доріг системно і завершити розпочате. Я намагаюся особисто контролювати якість виконання підрядниками ремонтних робіт, адже як і мої земляки, теж користуюся цими дорогами. Мені теж приємно їздити по якісному покриттю.

Довідка:

За інформацією ДП Агентство місцевих автомобільних доріг, на автошляху Тишківка – Костянтинівка (С121318), упродовж трьох років здійснили наступні роботи: у 2019 році провели поточний та середній ремонт на ділянці км 1+500 – км 8+700 (окремими ділянками), обсяг фінансування 4670,3 тис.грн.;

У 2020 році провели поточний середній ремонт на ділянці км 2+400 – км 5+300, обсяг фінансування 10 694,2тис.грн;

 У 2021 році проводяться тендерні процедури по обєкту “Поточний середній ремонт автомобільної дороги загального користування місцевого значення С121318 Тишкiвка-Костянтинівка, на ділянці км 0+000 – км 10+200 (окремими ділянками)”, обсяг фінансування 33448,0 тис. грн. 

 
Оцінити цей запис

 
“Для мене це важливо…”: Олександр Чорноіваненко про ремонт та будівництво доріг на Кіровоградщині
Оцінити цей запис

Посівний матеріал, ЗЗР, мікро та мінеральні добрива від Агроімпульс

Коментарі

Додати коментар

Ваш e-mail не буде опублікований