29 квітня 2024, понеділок

Голкіпер з Кіровоградщини допоміг Шахтареві отримати путівку в чвертьфінал Ліги Європи

Учора, 5 серпня, донецький Шахтар зустрівся у матчі-відповіді проти німецького Вольфсбурга. До речі у складі гірників вийшло відразу двоє футболістів з Кіровоградщини, інформує Златопіль.

І якщо Євген Коноплянка провів на полі менше 15 хвилин, то голкіпер Андрій П’ятов вийшов на поле з перших хвилин гри.

Варто почати з того, що донеччани підійшли до гри з перевагою. Попередню гру вони виграли в Німеччині з рахунком 1:2. То ж гостям потрібно було забувати мінімум двічі й не пропускати жодного гола, аби пройти далі.

Проте у першому таймі вовки не особливо проявляли ініціативу й більшість цікавих моментів провели саме господарі. Натомість, голкіперу з Кіровоградщини робити в першій полові гри майже не було.

Водночас із цим, воротаря Вольфсбургу гірники перевіряли дуже й дуже часто. Так, на 12 хвилині Алан Патрік потужно пробив із-за меж штрафної, але голкіпер був на місці. Ще один чудовий момент був у Тайсона, який отримав пас у розріз і виходив один на один із голкіпером суперника. Проте й він відкрити рахунок не зумів, воротар знову на місці. Також, у першому таймі могли реалізуватися Марлос та Матвієнко. Першому завадила штанга, другому голкіпер. Тому перший тайм закінчився по нулям.

У другій половині Шахтар також вів гру за власної ініціативи. За перші 10 хвилин Тайсон двічі був недалеко від того, аби відкрити рахунок, але воротар був на місці.

Перший дійсно небезпечний момент гості отримали тільки на 61 хвилині. Після штрафного, який від пенальті відрізняв лише один метр, гравець вовків потужним ударом перекинув нашу стійку, але П’ятов опинився на місці. Потім ще один суперечливий момент у нашій штрафній мали гості. Хачалава збив нападника Вольфсбурга. На першій погляд, це сталося у штрафній, але після перегляду системи VAR виявилося, що це сталося із-за її меж. Проте червону Хачалава все ж таки отримав. Ще один штрафний, ще один потужний удар. Голкіпер з Кіровоградщини знову рятує. Проте недовго музика лунала для гостей й вже за хвилину півзахисник Вольфбусргу грубо зіграв проти Марлоса й отримав другу жовту, за що його теж вилучили з поля.

Після цього гра трохи заспокоїлася й активізувалася тільки на 89 хвилині. Додо віддав чудову передачу до штрафної, яку вдало закрив Марлос, ледь не порвавши сітку воріт з кількох метрів, 1:0.

Ще за хвилину вже вінгер з Кіровоградщини віддав розрізну передачу, яка лишила всіх захисників господаря позаду й Соломонові не лишалося нічого більше, як збільшили відрив. А ще за хвилину, поки глядачі дивилися повтор попереднього моменту, дубль у ворота німців оформив Марлос,  прехвативши невдалу передачу захисникові, він побіг уперед й обіграв голкіпера, після чого просто пробив у порожні ворота, 3:0. За результатами двох матчів, із рахунком 5:1, донецький Шахатр проходить у наступний етап Ліги Європи.  Там він зіграє з переможцем зустрічі Айнтрахт-Базель.