14 травня 2024, вівторок

Громади Кiровоградщини повиннi стати повноправними господарями своєї землi

Асоцiацiя мiст України закликає парламент ухвалити законопроєкт, який вирiшить проблеми громад у сферi земельних вiдносин, iнформує Златопiль.

Асоцiацiя мiст України вважає, що територiальнi громади повиннi стати повноправними господарями своєї землi. Вiдтак АМУ звернулася до голови Верховної Ради України, голiв депутатських фракцiй та груп з проханням ухвалити законопроєкт «Про внесення змiн до Земельного кодексу України та iнших законодавчих актiв щодо удосконалення системи управлiння та дерегуляцiї у сферi земельних вiдносин» №2194 вiд 01.10.2019.

Як йдеться у зверненнi АМУ, сьогоднi у питаннях розпорядження землями громад за межами населених пунктiв iснує чимало проблем, якi стримують розвиток мiсцевого самоврядування i дискредитують державу в очах населення. До таких проблем, зокрема, належить передача органами державної влади земель стороннiм особам без врахування iнтересiв жителiв громад, неможливiсть юридично чiтко встановити межi територiй громад, обтяжливi, непрозорi та корупцiйно небезпечнi процедури погодження документацiї iз землеустрою та встановлення меж земельних дiлянок на мiсцевостi. Для вирiшення цих проблем було розроблено та внесено до Верховної Ради України законопроєкт №2194.

Законопроєкт був схвалений у першому читаннi ще 14 листопада 2019 року та направлений на повторне друге читання 2 грудня 2020 року.

Норми законопроєкту передбачають:

  • передачу землi державної власностi за межами населених пунктiв (крiм земель, якi потрiбнi державi для виконання її функцiй) до власностi територiальних громад, спрощення доступу до земельних ресурсiв для громадян, бiзнесу завдяки скасуванню зайвих дозволiв, зокрема новостворених районних державних адмiнiстрацiй, та дублювання процедур перевiрки документацiї iз землеустрою;
  • надання документацiї iз землеустрою статусу публiчних, вiдкритих та загальнодоступних даних;
  • зменшення вартостi робiт та тривалостi часу, що витрачається на виконання процедур, пов’язаних з проведенням землеустрою;
  • встановлення меж територiй громад за домовленiстю громад;
  • затвердження мiсцевими радами детальних планiв територiї в межах та за межами населених пунктiв;
  • посилення ролi територiальних громад у здiйсненнi контролю за станом використання земель;
  • закрiплення меж земельних дiлянок за згодою їх власникiв без зайвої бюрократiї.

АМУ вважає, що завдяки схваленню цього законопроєкту будуть комплексно вирiшенi проблеми у сферi земельних вiдносин, а державна влада продемонструє справжнiй європейський формат прозорих взаємовiдносин мiж державою та громадами.

Асоцiацiя мiст України закликає Парламент якнайшвидше прийняти у другому читаннi i в цiлому законопроєкт «Про внесення змiн до Земельного кодексу України та iнших законодавчих актiв щодо удосконалення системи управлiння та дерегуляцiї у сферi земельних вiдносин» №2194. Адже завдяки його схваленню громади отримають реальний шанс стати справжнiми господарями власної землi.

Громади Кiровоградщини повиннi стати повноправними господарями своєї землi
Оцінити цей запис

Доставка квітів у Кропивницькому

Коментарі

Додати коментар

Ваш e-mail не буде опублікований