30 квітня 2024, вівторок

Хто такий HR в IT: Розкриваємо таємниці цікавої професії (ФОТО)

У наш час з’являється багато нових професій. Однією з них є HR. Для нашої країни специфіка цієї роботи невідома, тому зараз ми спробуємо привідкрити завісу і розповісти про деталі роботи HR-фахівців.

Тетяна Гдешинська, HR однієї з IT-компаній Кіровоградщини, розповіла про те, хто такий HR та “з чим його їдять”.

“Я відповідаю за все потрошку”

Існує багато різних напрямків роботи з людьми:

  • HRGeneralist;
    Recruiter;
  • Рекрутер-ресечер;
  • Headhunter;
  • Happinessmanager;
  • Event-manager;
  • HR-маркетолог (MarHR)
  • Бізнес партнер та інші.

Всі вони мають свої певні функції, які доповнюють одна одну. У великих IT-компаніях створюються спеціальні HR-департаменти, які можуть складатися з двох і більше співробітників.

Я HR Generalist. Тобто я відповідаю за все потрошку: займаюся пошуком кандидатів, оформленням робочих відносин, проведенням анкетувань, турботою про комфорт наших колег і їх емоційний стан.

“Людина, яка слухає”

Я в компанії людина, яка слухає, адже найчастіше людям просто не вистачає уваги.

У великих компаніях не дарма є кухні, адже саме там люди відволікаються і просто говорять один з одним, навіть не про роботу. Розмови йдуть на користь людині, а також на користь компанії.

Бувають проблеми сімейні, наприклад, коли працівник посварився з другою половинкою. Він не може нормально працювати, тому що думає тільки про це. Тоді людина приходить до нас і розповідає. Поділилася – їй стало легше.

“Кращий НR це психолог в минулому”

На цю посаду зазвичай приходять люди з психологічною освітою. Кращий НR – це психолог у минулому. Все-таки він твій друг у компанії, людина, яка повинна підтримати, допомогти вирішити проблему, психологія в цьому добре допомагає.

Звичайно, приходять люди, які пробують себе, як програмісти, але їм це не заходить і вони намагаються спробувати себе у НR-стві. А досвід програмування дає їм базове уявлення про професію НR.

“Якби я відразу після універу пішла працювати НR-ом, швидше за все, мене б звільнили”

Я закінчила діловодство. Фактично, я можу працювати кадровиком. Але якби я одразу після універу пішла працювати НR-ом, швидше за все, мене б звільнили. По-перше, я як діловод вивчала більше документознавство, і психологія була явно на останньому місці. Я не знала ніяких мов програмування і лексика програмістів була для мене далекою і незрозумілою. НR-у, звичайно, потрібно займатися документами, але в дуже маленькій мірі.

“Сама пробувала програмувати”

Перед цією роботою я була адміністратором у креативному IT-просторі KOWO. Це гарна платформа, який має свою школу програмування Ш++. Там я багато комунікувала, бо в мої обов’язки входило спілкування з батьками, дітьми, студентами зі школи. Саме там я почула раніше незнайомі для мене слова і поступово почала розуміти їх, а потім навіть сама намагалася програмувати. Але це зовсім не моє. Мені більше по душі люди.

“Після школи Ш ++ я дуже змінилася”

Після школи Ш ++ мій світогляд дуже змінився, адже до цього мене вчили, що потрібно закінчити школу, піти в університет і влаштуватися на роботу за фахом…. кінець.

Тут ці стереотипи ламаються і те, що ти закінчиш універ, тобі взагалі нічого не дасть. Я як НR ніколи не говорю людині без освіти, що вона нам не підходить. Ми проводимо технічну співбесіду, під час якої розуміємо, наскільки людина підкована у тому напрямку, який ми шукаємо, навіть не питаючи про наявність папірців.

“Мотивуємо людей до роботи по-різному”

ІТ-компанії, та моя в тому числі, мають багато “плюшок”. Зазвичай, це комфортний офіс, багато вільного простору. Не як в кол-центрах, коли ви сидите в кабінках і чуєте, як дихає ваш сусід. У нас дотримується хороша дистанція, комфортабельні робочі місця, тим більше забезпечуємо людей хорошою технікою.

В кухнях, окрім улюбленої програмістами кави, є фрукти, ми зазвичай купуємо не тільки щось стандартне, а також сезонне: якщо зима – лимони, якщо літо – більше яблука і морозиво.

Мотивуємо людей до роботи по-різному, все залежить від того, хто приходить. Якщо це джуніор (ред. – новачок за ієрархією програмістів), то йому все буде в дивину.

Якщо приходить людина з досвідом роботи, звичайними “плюшками її вже не здивуєш. Необхідно мотивувати чимось іншим. І зазвичай це, наприклад, постійний перегляд заробітної плати та цікаві проєкти, гарантоване розширення професійних навичок.

“HR – нейтралітет”

HR – це людина, яка не сміє бути ні на боці керівництва, ні на боці співробітника. Він – нейтралітет. HR знаходить компроміси. У нас позитивно сприймається критика, навіть на керівництво, адже ми завжди відкриті до змін.

Взагалі в IT- компаніях панує дружня атмосфера, й це є головним показником роботи HR департаменту.

“Відразу налаштовує на позитив”

Коли колега приходить до нас в перший день, ми даруємо йому кульку з логотипом компанії, це відразу налаштовує на позитив. І ще один плюс в тому, що новенький ходить з цією кулькою або залишає її на робочому місці, а інші люди розуміють, що в колективі з’явилася нова людина і можуть підійти познайомитися.

Також з кулькою у перший день ми даруємо Welcome pack (пакетик з брендованими речами). Такий простий набір показує нашу турботу і дарує людям гарний настрій.

“Ми про кожного пам’ятаємо”

Всі ми працюємо разом, але при цьому не знаємо, хто скільки років уже є частиною компанії. Тому ми придумали дарувати подарунки на певні ювілеї роботи в компанії. Ці презенти дарують наші директори, і кажуть просте: “Спасибі за роботу”. Ми даруємо не обов’язково коштовні штуки, а ті, які просто показують, що ми про кожного пам’ятаємо і виявляємо увагу. Це можуть бути пляшечки для води, термокухлики та навіть шкарпетки.

Тобто HR є тією людиною, на плечах якої тримаються не тільки кадрові зміни, а й увесь психологічний стан компанії. Основне його завдання – зазирнути у людину глибше, зрозуміти її та підтримати.

Вікторія МЕЛЬНИК

 

Хто такий HR в IT: Розкриваємо таємниці цікавої професії (ФОТО)
Оцінити цей запис

Доставка квітів у Кропивницькому

Коментарі

Додати коментар

Ваш e-mail не буде опублікований