29 березня 2024, п’ятниця

Ірина Кудря: “Наша родина — це родина пасічників у другому поколінні”

Продукти бджільництва входять до складу багатьох ліків, а в народній медицині вважається, що всі недуги можна вилікувати медом. Адже він містить практично всі вітаміни і мікроелементи, необхідні для нормального функціонування організму.

Однак бджільництво, колись  популярна галузь господарства в Україні, нині процвітає лише в приватних господарствах. Продовжують традицію національного бджільництва ентузіасти. Відповідно професія бджоляра не є дуже актуальною, але надзвичайно важлива.

Про викачку меду, сімейні традиції та різновиди асортименту розповіла пасічниця Ірина Кудря.

Все розпочалось із двох вуликів

Мед дуже полюбляють у нашій сім’ї, особливо щойно викачаний. Все розпочалось із двох вуликів. Через рік ми трохи розширили свою пасіку. А через деякий час купили павільйон з вуликами.

Вже більше десяти років наша родина Кудрів займається бджільництвом. Для нас ця справа—це почесний труд. Адже працюючи біля бджіл, ти багато чого вчишся в них: взаємодопомозі, працьовитості, вчишся бути господарем, любити природу.

Спочатку ми використовували лежаки, а згодом перейшли на багатокорпусні вулики, які використовуємо і тепер.

Пасіка наша кочова, але невелика частина вуликів стаціонарно розміщена в лісі. Це дає змогу мати декілька видів меду.

 

Походження назви «Бджола і Ше»

В 2017 році ми започаткували наш родинний бренд «Бджола і Ше». Ідея працювати під своєю ТМ виникла вже давно, але реалізувати її ми змогли лише три роки тому. Моя подруга Таня, якось у розмові, запропонувала нам замислитися над створенням бренду нашої родини, подумати над назвою, працювати над новою медовою продукцією, яка буде ідентифікувати та виділяти нас поміж інших пасічників та виробників медової продукції. Я дуже вдячна Тетяні за цю ідею, за допомогу у створенні назви нашого бренду, за підтримку.

Назва «Бджола і Ше» походить від назви байки українського філософа та поета Григорія Сковороди «Бджола та Шершень». Ми хотіли, щоб назва нашого бренду була українською, була близькою до бджільництва та до нас. Нам стала до вподоби мораль цієї байки: «бджола — це символ мудрої людини, яка у природженому ділі трудиться». Трішки попрацювавши над назвою, ми її залишили як «Бджола і Ше».

Нас часто питають: «Що таке «Ше»? Я люблю відповідати: «Ше» — родинна справа, «Ше» — медова продукція, «Ше» — це наша пасіка…

Перша відкачка меду

Перший мед ми відкачуємо в травні. Все залежить від погоди та де знаходиться в цей період наша пасіка, тобто, на яких медоносах. Для того щоб зібрати акацієвий мед, ми вирушаємо на початку травня до Кременчуцького водосховища (межа Черкаської та Кіровоградської області), де на схилах його берегів ростуть великі насадження білої акації. Тут частина нашої пасіки стоїть майже місяць, до переїзду на липу.

Іноді, якщо недалеко від основного місця розташування сіють фермери ріпак, ми можемо його викачати першим.

Найдорожчій та найкращий вид меду

На мою думку будь-який натуральний мед є найкращим та корисним. І кожна людина для себе визначає, який їй подобається мед: рідкий чи густий, духмяний чи без явного запаху, темний чи світлий, терпкувартий чи лагідний на смак…

Найдорожчими є вищі сорти меду— акацієвий, липовий та гречка. Ціна меду залежить від сорту меду, його кількості та інших чинників.

Найпершими в нашому асортименті стали крем меди із смаком журавлини, лаванди, дині з кунжутом, кокосом.

 

Чому саме крем-мед?

Вже три роки наш бренд пропонує українським покупцям новий для нашої країни продукт — крем-мед. Це купаж натуральних медів, але з більш ніжним смаком та текстурою. Десерт готується за спеціальною технологією, за якою мед особливим способом збивається, з використанням різних температурних режимів у приміщенні. Під час цього процесу, руйнуються кристали в структурі меду і він насичується киснем. В результаті мед набуває в’язкості крему та має жовтий або молочний колір. Всі корисні властивості меду залишаються незмінними.

Після кремування ми поєднуємо мед із натуральними сушеними або в’яленими ягодами, фруктами, овочами, спеціями чи травами. Деякий час ми даємо йому постояти, для того щоб всі інгредієнти доповнили один одного і смак став неперевершеним.

Найпершими в нашому асортименті стали крем-меди з смаком журавлини, лаванди, дині, з кунжутом, кокосом. Згодом, наш асортимент збільшився, наповнився різноманіттям смаків та видів. На сьогоднішній час ми маємо майже 20 смаків. Найбільш популярними у нас є крем-мед «Глінтвейн», «Вишня», «Лаванда», «Кокос», «Гарбуз». Вони чудово передають смаки ягід, спецій та фруктів.

 

Сімейні традиції виробництва

Наша родина — це родина пасічників у другому поколінні. Бджільництвом займався спочатку мій чоловік Валерій, а потім і я. Ще маленьким подобалось бувати на пасіці та допомагати в міру своїх сил і сину Миколі. Вже три роки він має свою пасіку, де і працює протягом сезону.

Майже десять років я займаюся медоварінням. Виготовляємо для себе меди питні із натуральних ягід, фруктів чи трав, які мають неперевершені смаки. Терпкуватий терен, кислі нотки калини та вишні, солодка малина та яблуко, все це є в наших питних медах. Рецепти медового вина та лікерів я отримала від свекрухи та матері. З роками вони лише удосконалилися.

 

Традиційно, ми після першого відкачування акації, разом із іншими пасічниками, йдемо до Дніпра де відпочиваємо та зустрічаємо захід сонця.

Хорошою традицією є освячення продуктів бджільництва нашої пасіки на Медовий спас. Це для нас дуже важливо та почесно!  

Автор: Альона Притула

Ірина Кудря: “Наша родина — це родина пасічників у другому поколінні”
1 голос[ів]

Доставка квітів у Кропивницькому

Коментарі

Додати коментар

Ваш e-mail не буде опублікований