17 травня 2024, п’ятниця

Iсторiї людей, якi знайшли прихисток на Кiровоградщинi (ВIДЕО)

Люди, якi знайшли прихисток у Знам’янці, розповiли про пологи майже у поїздi, важливiсть не лишати тварин вдома та друге за вiсiм рокiв вiйни переселення.

Про це йдеться у сюжетi Суспiльного, iнформує Златопiль.

За мiсяць у лiкарнi поселили понад тисячу переселенцiв з Харкiвської, Сумської, Луганської та Донецької областей. 

В однiй з кiмнат живе Наталя Папуш з сестрою та її сином. Вони з села Червона Поляна Донецької областi. Розповiла, як 9 березня почули пострiли у селi.

“Приїхав чоловiк моєї сестри i сказав, що село оточили. Потрiбно термiново виїжджати. Нас їхало 10 людей. Коли виїжджали, у нас стрiляли. Було дуже страшно, але в цiлому доїхали спокiйно”.

За двi днi доїхали в Днiпро. З Днiпра сiли на потяг, щоб дiстатись у Київ.

“Але вночi у сестри почалися перейми. Нас висадили тут з поїзда. Так вночi народився наш хлопчик. Це було два тижнi тому. Проживання тут чудове. Ми органiзували невелику групу з друзями i переписуємося, чим треба допомогти”, – розповiла Наталя Папуш.

Жанна Ветренiкова з донькою, сином i чоловiком у Знам’янцi з 5 березня. Виїхали з Харкова пiсля бомбардування росiйською авiацiєю.

«Ми мужньо трималися деякий час. А коли вже i лiтаки почали лiтати, i поруч з нами Дергачi, де сумна ситуацiя, ми вирiшили поїхати. Бо дiти i самим дуже лячно. У нас тут зупинилися родичi, нам порекомендували пiд’їхати сюди, були мiсця вiльнi, нас одразу поселили та нагодували”

З собою з Харкова привезли кота Робiна.

“Чотири роки, сiм кiлограмiв. Це наш улюбленець. Нам приємно, що пустили сюди разом з тваринкою. Бо кинути вдома, це ж як дитину залишити. Поставили йому водичку i всi тут дружно живемо”.

На третьому поверсi лiкарнi психологиня займається з дiтьми переселенцiв, щоб зняти їхню тривожнiсть i стрес вiд вiйни. Харкiв’янка Свiтлана Курта водить туди свою онуку. Називає свою сiм’ю “двiчi переселенцями”.

“Вперше ми виїхали у 2014 роцi з Горлiвки Донецької областi всiєю родиною. Там придбали житло i все нiби налагодилось. Але ось знову вiйна. I ми переїхали сюди: я, донька, зять та двi онучки”.

У лiкарнi є соляна кiмната, де переселенцi можуть розслабити нервову систему, сказала головна медсестра лiкарнi Марiя Зiмарєва.

“Музика та кiмната допомагає їм розслабитися i сприйняти сьогоднiшнiй день бiльш спокiйно, без напруження”.

Людей, якi приїхали у Знам’янку пiд час росiйського вторгнення, розмiщують через створений кол-центр.

“З початку наступу до нас приїздили багато тих, хто прагнув переночувати, i потiм мандрував далi. Так ми приймали вдень десь 600-700 чоловiк. В нашому мiстi знайшли прихисток шiсть тисяч людей з початку агресiї”, – сказав мiський голова Знам’янки Володимир Сокирко.

Iсторiї людей, якi знайшли прихисток на Кiровоградщинi (ВIДЕО)
1 голос[ів]

Доставка квітів у Кропивницькому

Коментарі

Додати коментар

Ваш e-mail не буде опублікований