29 квітня 2024, понеділок

Кiровоградщина: Iсторiя наймасштабнiших недобудов (ФОТО)

Одна з наймасштабнiших недобудов України розташована у Долинськiй Кiровоградської областi.

Про це розповiдає Суспiльне, iнформує Златопiль.

 35 рокiв тому тут розпочали будувати промисловий гiгант – гiрничо-збагачувальний комбiнат, бо районний центр розташований поряд iз Кривбасом.

За початковими розрахунками, пiдприємство мало отримувати прибуток у 14 мiльйонiв доларiв на рiк та створити 2700 робочих мiсць. Натомiсть, цей об’єкт став чи не найдавнiшим довгобудом в iсторiї незалежної України. Будiвництво тут не завершено й досi.

У районному центрi мали переробляти великi запаси окисненої руди, яку залишають на поверхнi комбiнати з видобутку залiзної руди. З початком будiвництва об’єкту населення у невеличкому українському мiстечку збiльшилося на понад двi тисячi. Тодi почали будувати житло та створили систему водогону для мiста, яку обслуговує комбiнат. Усе це завершилося переходом пiдприємства у стан близький до банкрутства – санацiї. Будинки 11 рокiв стоять порожнi, а водогiн постачає мiстянам дорогу та неякiсну воду.

Будiвництво комбiнату розпочалось у 1985-му. Це був спiльний проєкт СРСР, Чехословаччини, Румунiї, Нiмецької демократичної республiки та Болгарiї. 30 рокiв тому румунськi та словацькi пiдрядники звели для майбутнiх працiвникiв гiрничо-збагачувального комбiнату у Долинськiй 11 багатоповерхiвок, кожна з яких має 72 квартири. Пiдприємство не запрацювало, в будинки нiкого не заселили. Вхiднi дверi тут заваренi, шибки розбитi або закритi металевими листами.

9 будинкiв належать iноземним пiдрядникам, розповiдає голова Долинської Вiра Тернавська. Два – комбiнату, тобто є державною власнiстю. Їх можна передати у комунальну власнiсть, вважає Тернавська. Нинi у черзi на житло стоять три сотнi долинчан.

Питанням передачi будинкiв у комунальну власнiсть мiська голова займається чотири роки.

“Почали звертатись до кабiнету мiнiстрiв, але нам весь час вiдписують, що неможливо передати нам будинки, адже пiдприємство перебуває у процедурi санацiї. Я думаю, що це вiдписки”.

Процедура санацiї передбачає, що боржник, яким є комбiнат, або вiдновить платоспроможнiсть, або перейде до процедури лiквiдацiї.

“Вона не один рiк вже проходить i я вас запевняю, що не один рiк буде проходити, ця санацiя. Податкова заборгованiсть пiдприємства – понад 30 мiльйонiв гривень. Без iнвестицiй держави, iнвестицiй iнших країн добудова комбiнату неможлива”, – говорить юрист Юрiй Деркаченко.

За його словами, програму санацiї затверджує держава, i поки цього не станеться вiдчуження або передача майна – не можлива.

Керуючий санацiєю гiрничо-збагачувального комбiнату Микола Биковський не проти передати два будинки у комунальну власнiсть, але, пiдтверджуючи думку юриста говорить: законодавчо це зробити не можуть, поки пiдприємство перебуває у станi санацiї.

Тернавська вважає, що можна внести змiни до законодавства, щоб об’єкти соцiальної сфери, до якої належать цi будинки, можна було передати безоплатно у комунальну власнiсть мiста.

Питання iз багатоповерхiвками, що пустують, наразi вiдкрите.

Кiровоградщина: Iсторiя наймасштабнiших недобудов (ФОТО)
Оцінити цей запис

Доставка квітів у Кропивницькому

Коментарі

Додати коментар

Ваш e-mail не буде опублікований