30 квітня 2024, вівторок

Кiровоградщина: переведення годинникiв можуть скасувати

Верховна Рада ухвалила у першому читаннi законопроєкт, який передбачає скасування в Українi переходу з зимового на лiтнiй час i навпаки.

Про це повiдомляє Українська правда, iнформує Златопiль.

За проєкт 4201 проголосували 277 депутатiв.

Новий закон пропонує скасувати сезонне переведення годинникiв на годину вперед i назад i встановити єдиний час на всiй територiї України: всесвiтнiй координований час (за Грiнвiчем) плюс двi години.

Автор законопроєкту перший заступник голови ВР Руслан Стефанчук пояснює, що новий закон, серед iншого, забезпечить захист територiальної цiлiсностi та змiцнення нацiональної безпеки України, оскiльки на окупованих територiях встановлений час Росiї. Тому встановлення i закрiплення на всiй територiї України без виключення єдиного київського часу дозволить змiцнити й безпековi позицiї України та сприятиме деокупацiї та реiнтеграцiї тимчасово окупованих територiй.

Окрiм цього, вважає вiце-спiкер, закон захистить здоров’я українцiв, оскiльки, на думку бiльшостi науковцiв та лiкарiв, щорiчне переведення стрiлок годинника несе низку негативних наслiдкiв, викликає значне погiршення стану здоров’я в перiод адаптацiї до нового часу. Такий “сезонний часовий стрибок” призводить до змiни бiологiчних ритмiв людини, що негативним чином вiдображається на загальному станi людини, як фiзiологiчному, так i психологiчному. Пiсля переведення годинникових стрiлок у громадян погiршується самопочуття, знижується працездатнiсть, спостерiгається значне загострення хронiчних хвороб. Науковi дослiдження пов’язують змiни часу iз захворюваннями серцево-судинної або iмунної систем, оскiльки вони переривають бiологiчнi цикли.

Також, пiдкреслює Стефанчук, доведено, що переведення годинника не допомагає енергозбереженню.

Щороку перехiд на зимовий час вiдбудеться в останню недiлю жовтня. Цьогорiч вiн запланований у нiч iз суботи 24 жовтня на недiлю 25 жовтня. Iнiцiатор законопроєкту сподiвається, що у разi пiдтримки Верховною Радою, це сезонне переведення стрiлок годинника стане останнiм.

Заступник голови ВР зазначає, що викладений в законi пiдхiд вiдповiдає i свiтовiй практицi. Так, зокрема, щорiчний перехiд на лiтнiй час i повернення на поясний застосовується зараз приблизно в 60 країнах. При цьому близько 140 країн або нiколи не користувалися сезонним часом, або вiдмовилися вiд такої практики.

Крiм того, Європейський парламент 26 березня 2019 року також пiдтримав iдею скасувати сезонне переведення годинника з 2021 року. Таке рiшення було ухвалено за результатами онлайн-голосування, проведеного в країнах ЄС, згiдно з яким 84% жителiв ЄС вiддали голоси за скасування переходу на лiтнiй та зимовий час.

Кiровоградщина: переведення годинникiв можуть скасувати
Оцінити цей запис

Доставка квітів у Кропивницькому

Коментарі

Додати коментар

Ваш e-mail не буде опублікований