20 вересня 2021, понеділок

Кiровоградщина: що робити якщо до Вашого житла хочуть вдертися крадiї або це вже сталося  

Працiвники полiцiї охорони Кiровоградщини вкотре закликають громадян подбати про безпеку свого житла та надають практичнi поради, що робити якщо до Вашого житла хочуть вдертися крадiї або це вже сталося.

Перiод лiтнiх вiдпусток збiгається з перiодом найбiльшої кiлькостi пограбувань. Неприємнiсть може статися у будь-який час, навiть коли ви знаходитесь вдома. Як розпiзнати та як уберегтися вiд непрошених гостей?

Невiдомi символи (сiрники у щiлинах дверей, нитки, печиво на килимок), позначки на дверях i стiнах – все це може свiдчити про заплановане пограбування вашого житла. Як правило, злодiї не лiзуть впершу-лiпшу квартиру, а зазделегiть планують проникнення. Помiтите щось подiбне – будьте на поготовi!

Ще один поширений спосiб у зловмисникiв – це виманити мешканцiв з квартири або змусити вiдкрити вхiднi дверi. Для цього використовуються рiзнi хитрощi i прийоми, дуже часто просять вiдкрити дверi, представляючись спiвробiтниками комунальних служб, представниками влади, кур’єрами, просять по допомогу тощо. Пiсля вiдкриття дверей, господар пiддається нападу, зловмисники проникають в примiщення, виносячи з нього рiзнi цiнностi.

Що ж робити, якщо Вас вже обiкрали?

Перше i головне при виявленi вiдкритого замка у квартирi, варто насамперед пам’ятати про власну безпеку, адже злодiї можуть все ще знаходитися у примiщеннi. Зберiгайте спокiй i не робiть необдуманi вчинки. Нi в якому разi не намагайтеся затримати зловмисникiв самостiйно, шахраї можуть бути озброєнi або фiзично сильнiше.

У подальшому:

– Вiдразу викличте полiцiю, перебуваючи на сходовому майданчику;

– Звернiться до сусiдiв по допомогу;

– Увiйшовши у квартиру, нi до чого не торкайтесь, не перемiщуйте речi. Таким чином, збережеться бiльше слiдiв i доказiв, якi дозволяють розкрити злочин i повернути викрадене.

– Проконтролюйте, щоб полiцiя занесла до протоколу усi, на ваш погляд, важливi речi;

– На наступний день має бути вiдкрите кримiнальне провадження, у якому ви будете вказаний як потерпiлий.

Як захистити квартиру вiд проникнення злодiїв:

  • Встановiть охоронну сигналiзацiю;
  • Вiддавайте перевагу надiйним замкам;
  • Повiсьте камери для вiдео спостереження;
  • Попросiть сусiдiв наглядати за житлом пiд час вашої вiдсутностi.

Знаючи, як захистити житло вiд грабiжникiв, ви зможете провести лiтню вiдпустку без пригод.

Детальнiше про всi види послуг полiцiї охорони можна дiзнатися на сайтi https://securitypolice.com.ua/, або за коротким номером 9899 (дзвiнки з мобiльного безкоштовнi).

Кiровоградщина: що робити якщо до Вашого житла хочуть вдертися крадiї або це вже сталося  
Оцінити цей запис

Суши-бар Джан представляет! 💥  Самые большие и вкусные роллы в Кропивницком!

Коментарі

Додати коментар

Ваш e-mail не буде опублікований