06 липня 2020, понеділок

Кіровоградщина: все, що треба знати про коронавірус сьогодні

Сьогодні, 23 березня, в ОДА відбувся брифінг щодо ситуації із захворюваністю на коронавірус в Україні та на Кіровоградщині зокрема, передає кореспондент сайту Златопіль.

За словами голови Кіровоградської обласної адміністрації Андрія Балоня, в кожному районі області нині створили штаби протидії поширенню коронавірусу, а керівників територій запрошують для координації дій до обласного штабу.

Діяльність нещодавно створеного штабу спрямована на вирішення проблемних питань, систематизацію та аналіз інформації про стан можливого поширення коронавірусу в області.

В.о. директора обласного лабораторного центру Надія Оперчук повідомила про ситуацію із вірусними захворюваннями в області.

“Ми всі перебуваємо в період сезонного загострення гострих респіраторних вірусних інфекцій. Вірус КОВІД19 також відноситься до цього виду інфекцій. Його симптоми ідентичні іншим інфекціям. Ми проводимо моніторинг та відслідковуємо фон захворюваності на грип та ГРВІ у нас в області. Ситуація з грипом та ГРВІ в області спокійна, епідпоріг не перевищений”, – сказала вона.

Всього зі скаргами на ГРВІ в усі заклади охорони здоров’я області звернулися 4365 громадян. З них 54% – діти. Вірусологічна лабораторія працює в звичному режимі.

На минулому тижні лабораторно підтвердили три випадки грипу: один у 14-річної дівчинки з Світловодського району, також у жительки Кропивницького та у 4-річного хлопчика з Олександрійського району. У всіх – сезонний грип Б. Усі хворі не були щеплені від грипу. Всього в області зареєстрували 47 випадків грипу, з них 23 випадки серед дітей, 12 – серед вагітних.

Вже відомо про 5 летальних випадків, пов’язаних з грипом. За цими показниками область не перевищує минулорічні показники.

Сьогодні-завтра в область надійдуть 5800 експрес-тестів на визначення коронавірусу.  Діагностування відбувається в кілька етапів шляхом виключення. Спочатку проводять аналізи на наявність\відсутність штаму грипу різних видів. У людини беруть мазок з носа. Якщо грип не підтвердився, перевіряють реакцію на інші віруси групи ГРВІ.

“Якщо і тут тест негативний – направляємо на КОВІД 19. Спочатку на експрес-тести, а якщо вони дають позитивний результат, обов’язково – на лабораторний аналіз, який дає надзвичайно точний результат обстеження”, – зазначила Надія Оперчук.

Окрім експрес-тестів в регіоні очікують надходження 1920 тестів для ПЛР-діагностіки. Ці тести будуть тільки в лабораторному центрі. Вони дають можливість визначати вірус на рівні ДНК. Швидкі тести розподілять між закладами охорони здоров’я області.

Як повідомив директор департаменту охорони здоров’я ОДА Олег Рибальченко, госпітальний сектор готовий до шпиталізації пацієнтів в тому числі з підозрою чи діагнозом КОВІД 19.

“Ми моніторимо ситуацію із захворюваністю на запалення легень. За п’ятницю таких випадків було 22, в суботу-неділю госпіталізували 23 особи, сьогодні – 5 осіб. Всі пацієнти перебувають в лікувальних закладах області. Тільки у 4 з них виявили вірусну пневмонію, тож вони обстежуються додатково. Всі інші – це бактеріальне ускладнення ГРЗ”, – сказав він.

В області готуються до можливого збільшення пацієнтів медзакладів, тож планують збільшити кількість госпітальних баз з 2 до 9. Їх облаштують на базі лікарень.

Йдеться про Центральну міську лікарню Олександріі, ЦРЛ в Добровеличківці, Новоархангельську, Новоукраїнці, Бобринці, Малій Висці та Долинській.

Крім того, на Кіровоградщині дві швейні фабрики – «Україна» та «Мрія» вже займаються пошивом масок для організованих колективів під замовлення. Решта підприємств наразі розглядають таку можливість. Планують в області виготовляти і засоби для дезінфекції.

Також влада веде переговори з власниками аптечних мереж стосовно забезпечення засобами індивідуального захисту.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На Кіровоградщину доправлять майже шість тисяч експрес-тестів для визначення COVID-19

 

 

Кіровоградщина: все, що треба знати про коронавірус сьогодні
9 голос[ів]

elflora

Коментарі

Додати коментар

Ваш e-mail не буде опублікований