08 травня 2024, середа

Кiровоградщина: Як змiнити своє iм’я

Державна реєстрацiя змiни iменi

Право на iм’я є невiд’ємним та невiдчужуваним, належить до особистих немайнових прав, виступає засобом iндивiдуалiзацiї людини в суспiльствi.

Iм’я фiзичної особи, яка є громадянином України, складається iз прiзвища, власного iменi та по батьковi, якщо iнше не випливає iз закону або звичаю нацiональної меншини, до якої вона належить (стаття 28 Цивiльного кодексу України).

Як можна змінити своє ім`я розповідає Південно-Східне міжрегіональне управління Міністерства юстиції у Кіровоградській області, інформує Златопіль.

З якого вiку можливо змiнити iм’я?

 Фiзична особа, яка досягла шiстнадцяти рокiв, має право на власний розсуд змiнити своє прiзвище та (або) власне iм’я (стаття 295 Цивiльного кодексу України).

Акцентуємо увагу на те, що фiзична особа, яка досягла чотирнадцяти рокiв,також має право змiнити своє прiзвище та (або) власне iм’я за згодою батькiв або одного з них у разi, якщо другий з батькiв помер, визнаний безвiсно вiдсутнiм, оголошений померлим, визнаний обмежено дiєздатним, недiєздатним, позбавлений батькiвських прав щодо цiєї дитини, а також якщо вiдомостi про батька (матiр) дитини виключено з актового запису про її народження або якщо вiдомостi про чоловiка як батька дитини внесенi до актового запису про її народження за заявою матерi (стаття 295 Цивiльного кодексу України). У разi якщо над фiзичною особою, яка досягла чотирнадцяти рокiв, встановлено пiклування, змiна прiзвища та (або) власного iменi такої особи здiйснюється за згодою пiклувальника. 

Заява про змiну iменi та куди звернутись?

Заяви про змiну iменi (прiзвища, власного iменi, по батьковi) громадян України, якi проживають на територiї України, приймає, розглядає, а також веде їх облiк вiддiл державної  реєстрацiї  актiв цивiльного стану за мiсцем їх проживання; громадян України, якi постiйно проживають за кордоном; дипломатичне представництво або консульська установа України, в якiй вони перебувають на постiйному консульському облiку.

Заява про змiну iменi подається у письмовiй формi за умови пред’явлення паспорта громадянина України, а у разi, коли заявник  постiйно проживає за кордоном, – за умови пред’явлення паспорта громадянина України для виїзду за кордон.

Однакоднiєї заяви про змiнуiменiнедостатньо, одночасно до неїдодаютьсянаступнiдокументи:

  • ­свiдоцтво про народженнязаявника;
  • ­свiдоцтво про шлюб (у разi, коли заявникперебуває у шлюбi);
  • ­свiдоцтво про розiрванняшлюбу(рiшення суду винесено пiсля 01.07.2010 року)
  • ­свiдоцтва про народженнядiтей (у разi, коли заявникмаємалолiтнiхабонеповнолiтнiхдiтей);
  • ­свiдоцтва про змiнуiменiзаявника, батька чиматерi, якщовонобулоранiшезмiнено;
  • ­фотокартказаявника;
  • ­квитанцiя про сплату державного мита (Декрет Кабiнету Мiнiстрiв України «Про державне мито»).

З актуальною  контактною iнформацiєю вiддiлiв державної реєстрацiї актiв цивiльного стану можна ознайомитись на сайтi Пiвденно-Схiдного мiжрегiонального управлiння Мiнiстерства юстицiї (м. Днiпро) за посиланням:https://bit.ly/2BZjTEh

I наостанок хочеться додати: робiть свiй крок по змiнi iменi добре подумавши.Адже наше iм’я та (або) прiзвище – це своєрiдний оберiг, супутник життя людини, за допомогою якого здiйснюється iндивiдуалiзацiя особи.

Кiровоградщина: Як змiнити своє iм’я
Оцінити цей запис

Доставка квітів у Кропивницькому

Коментарі

Додати коментар

Ваш e-mail не буде опублікований