25 квітня 2024, четвер

Кiз-француженок розводять на фермi неподалiк Кропивницького (ФОТО)

Справжніх альпійських кіз розводять на фермі «Лісова коза» неподалік Кропивницького. Сучасну козину ферму створили подалі від пилу та виробництва. Вже на четвертий рік роботи господарство отримало держстатус племінного репродуктора. Нині ж сири з молока кіз-француженок вийшли в торгові мережі України. Попит на продукцію перевищує пропозицію, а у період карантину навіть зріс.

Про особливості і перспективи такого бізнесу фермери розповіли журналістам сайту Златопіль.

Більше 300 кіз Альпійської породи – основи племінного фонду – у 2017-му спецавтомобілем на Кіровоградщину привезли із Франції. Нині господарство налічує понад шість сотень голів. У молока іноземок відсутній запах, який притаманний козиному молоку. Альпійські кози добре пристосовуються до кліматичних умов України та  після третього окоту дають більше п’яти літрів молока.

“В народі говорять, що молоко смердить, бо коза смердить, а коза смердить, бо хазяйка смердить. Якщо цей ланцюжок розірвати, то все стане на свої місця”, – сміється співвласник племінної ферми Сергій Григір.

Альпійських кіс на пасовищах не випасають. Годують тварин гранульованим кормом та якісним сіном.

 

“Дивиною для мене було те, що сіно люцерни ми не можемо тут зібрати на Кіровоградщині достатню кількість. В цьому році ми з Дніпра возимо і з Херсонщини”, – додає Сергій Григір.

Козина ферма знаходиться неподалік лісу. Звели її фактично на руїнах колишньої колгоспної свиноферми. В цьому екологічному куточку створюють більше десяти видів сирів на різні смаки і гаманці. Ціну правлять від 350 до 1200 гривень за кілограм. 

Попит перевищує пропозицію, тож понад три десятки працівників сьогодні для ферми замало.

“Сировари раніше варили сир лише в будні, тепер практично без вихідних, вони навіть втомлюються. Ми думаємо про те, щоб розширятися, адже попит, насправді, дуже великий”, – каже керівник туристичного напрямку племінної ферми Христина Белінська.

Такий бізнес цікавий, перспективний, але недешевий. Повертатися капіталовкладення почали лише за чотири роки.

 

“Ринок малоосвоєний, я вважаю, що перспективи для такого бізнесу величезні. Ми зараз поставляємо продукцію в Київ і Київську область, Черкаси, Вінницю, Миколаїв, Херсон, Дніпропетровськ і, звісно, Кропивницький”, – коментує директор з маркетингу племінної ферми Олександр Романов.

 

 

“Цим бізнесом вирішили зайнятися через те, що в Україні є певний брак продукції з козиного молока, в той час як цінність цього продукту досить висока. Ми вклали серйозний ресурс. Це, скоріше за все, понад мільйон доларів”, – додає Сергій Григір.

Нині господарство відкрило туристично-рекреаційний комплекс. Його можна відвідувати великими компаніями. Гостям пропонують побувати на фермі, познайомитися з тваринами та скуштувати козиний сир. Дістатися до ферми дуже просто – всього 28 кілометрів по дорозі від Кропивницького в напрямку Києва та Черкас, за селом Підлісне Олександрівського району. Слід зазначити, що проїзд з Кропивницького, екскурсія та дегустація вартують 250 гривень з людини.

У планах фермерів – вийти із племінним молодняком на європейський ринок. Вартість за голову молодняка може сягати з півтисячі євро.

 

Лілія КОЧЕРГА

Кiз-француженок розводять на фермi неподалiк Кропивницького (ФОТО)
5 голос[ів]

Доставка квітів у Кропивницькому

Коментарі

Додати коментар

Ваш e-mail не буде опублікований