30 квітня 2024, вівторок

Кропивничанин започаткував майстерню “Будяк Кучерявий” та створює диво-хустки (ФОТО)

Давню техніку оздоблення тканини вибійкою відроджує кропивничанин Костянтин Данильченко. Забуте ремесло освоїв у квітні, а вже сьогодні відкрив творчу майстерню “Будяк Кучерявий” й оздобив з десяток шаликів. Оригінальність українських вибиванок загально визнана, – стверджує майстер. Дослідники часто називають їх “народною графікою”. Як створюються оригінальні мальованки, читайте у наступному матеріалі сайту Златопіль.

Для вибійки майстер використовує акрилові фарби й дерев’яні штампи. Таких кліше має вже близько трьох десятків. Перші подарувала дружина. Потім, захопившись, Костянтин придбав інші. Тканина для роботи підійде будь-яка, але найкраща – натуральна. Оздоблення однієї хустки займає близько 4-х годин.


Батьківщиною вибійки вважають Індію, де мистецтво прикрашати тканину високого рівня досягло вже у 1 столітті до нашої ери. У 1 столітті нашої ери вибиванкою займалися в Єгипті та Візантії. Пізніше – в Італії та інших країнах Європи, де до 1735 року вона була єдиним способом декорування тканин. На території Київської Русі друкованиця була відома з ІХ століття. Освоїти давню техніку оздоблення можуть всі охочі, – каже чоловік. Юрист за освітою, він самотужки навчився забутому ремеслу. Раніше ж вибиванками займалися мандрівні майстри, які ходили від села до села.


“В чому вигідність цього – вишивати довго, купити якусь оздоблену тканину може бути дорого, а так ти можеш дати тканину, яка є, і майстер зробить на ній якусь красу, орнамент, візерунок”, – каже Костянтин Данильченко.


Нині чоловік експериментує з кольором, комбінаціями вибійок: «Коли робота виходить, мені потім цікаво спостерігати якісь закономірності, якісь нові цікаві деталі. Ось на цій хустці, приміром, в центрі вибійки склалися таким чином, що утворилася зірка чи хрестик зовсім неочікувано».


У планах майстра – дослідити, які орнаменти були притаманні саме Кіровоградщині і змайструвати вибійки, традиційні для регіону. А ще – займатися роботою до душі й нести людям радість: «Я намагаюся таким чином принести в життя і своє, і оточуючих більше якогось позитиву, чогось світлого і чогось приємного», – говорить чоловік.

За дбайливого догляду декоровані вибійкою речі слугуватимуть роками.

Лілія КОЧЕРГА

Фото автора та зі сторінки творчої майстерні “Будяк Кучерявий” у Facebook

Кропивничанин започаткував майстерню “Будяк Кучерявий” та створює диво-хустки (ФОТО)
1 голос[ів]

Доставка квітів у Кропивницькому

Коментарі

Додати коментар

Ваш e-mail не буде опублікований