20 лютого 2020, четвер

Кропивницькi спецпризначенцi взяли участь у мiжнародних вiйськових навчаннях (ФОТО)

Група 3-го окремого полку спецiального призначення iменi князя Святослава Хороброго взяла участь у мiжнародних вiйськових навчаннях Combined Resolve XI.

Про це повiдомляє прес-служба ОДА, iнформує Златопiль.

Уперше в цьогорiчних мiжнародних вiйськових навчаннях Combined Resolve XI, що тривають на полiгонi Хохенфельс (Нiмеччина), участь взяла група 3-го полку спецiального призначення Сил спецiальних операцiй Збройних сил України. До складу групи увiйшли лише вiйськовослужбовцi, якi пройшли спецiальний квалiфiкацiйний курс, а також мають бойовий досвiд.

Нашi сталевi берети дiяли у складi мультинацiонального пiдроздiлу спецiальних операцiй за участi представникiв ЗС Болгарiї, Македонiї та США. Українська група працювала в iнтересах бригади IRONEHORSE сил BLUEFOR. З перших днiв навчань спецпризначенцi виконували завдання в тилу противника: вели спостереження за перемiщенням колон технiки, добували iнформацiю через агентурну мережу, виявляли цiлi для артилерiї тощо.

“Одного разу група надала артилерiї координати цiлей i одним вогневим нальотом вдалося уразити 24 бронемашини сил OPFOR. Фактично був знищений батальйон на маршi”, – розповiв майор Ян.

Кропивницькi спецпризначенцi працювали переважно темної пори доби. Перебуваючи у тилу противника, розвiдники виявляли прiоритетнi цiлi – засоби протиповiтряної оборони, системи залпового вогню та мiсця скупчення i шляхи пересування основних сил противника. Тож, стали очима командування бригади. У пiдсумку, вони безперервно дiяли у ворожому тилу сiм дiб.

“Вперше за всю iсторiю навчань Combined Resolve ми змогли забезпечити групу всiм необхiдним повiтряним шляхом. На п’ятий день польового виходу вже почало закiнчуватися пальне, сiдати батареї. За нашою iнiцiативою, все необхiдне ми скинули вночi з вертольотiв у вiдповiдний район. Складнiсть полягала, по-перше, у взаємодiї з американською стороною, по-друге, дiяли в абсолютнiй темрявi. Як сказав американський офiцер зi складу мультинацiональної групи – це круто, коли американськi пiдроздiли забезпечують себе з повiтря, ще вдвiчi крутiше, коли це вiдбувається з американським спецназом i мега-круто, коли це робить iноземний пiдроздiл спецiального призначення за допомогою американських вертольотiв”, – додав майор Ян.

На завершальному етапi нашi воїни разом з американськими колегами отримали завдання здiйснити вогневий налiт на тактично-оперативний центр розвiдувального батальйону. Об’єкт мав добре укрiплення та гарно охоронявся. Напередоднi в цьому районi працювала iнша група спецпризначення, але повернулася на базу нi з чим. Американсько-українському пiдроздiлу, хоча й з певними втратами вдалося знищити цей центр та успiшно виконати завдання.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На Кiровоградщинi пiдняли прапор ВМС на знак солiдарностi з полоненими моряками (ФОТО)

Участь в навчаннях на кшталт Combined Resolve дає можливiсть представникам Збройних Сил України практично ознайомитись з процедурами НАТО. Це стосується i планування, i контролю за наземним компонентом, i взаємодiї iз армiйською авiацiєю, i виклику вогню артилерiї тощо. Вiдпрацювати це все практично можна лише тут, на подiбних мiжнародних навчаннях.

Загалом, досвiд реальних бойових дiй помножений на пiдготовку пiд час квалiфiкацiйного курсу за стандартами НАТО дав свої результати. Дiї спецпризначенцiв 3-го полку в ходi Combined Resolve XI отримали високу оцiнку як вiд керiвництва багатонацiонального штабу навчань, так i вiд iноземних колег.

Фото: Facebook

Кропивницькi спецпризначенцi взяли участь у мiжнародних вiйськових навчаннях (ФОТО)
Оцінити цей запис

elflora

Коментарі

Додати коментар

Ваш e-mail не буде опублікований