29 березня 2024, п’ятниця

Кропивницький: магазини переповненi неякiсними iграшками, як обрати безпечний подарунок (ФОТО)

Алергiї, дерматити та подразнення – далеко не повний перелiк того, що можуть викликати у дiтей звичайнi iграшки. Вiд 19 грудня в Українi стартує низка зимових свят, тож батьки активно купують подарунки малечi. Фахiвцi закликають бути обачними при їх виборi. Адже на українському ринку близько 50% iграшок – сумнiвної якостi, третина – може шкодити здоров’ю.

Пiдробки можна знайти i у вiдомих торговельних закладах, i в невеличких магазинах. Як обрати якiснi, а головне – безпечнi iграшки, читайте у матерiалi сайту Златопiль.

Знайти недорогу, але якiсну iграшку – задача складна, – розповiдає Олена. Для маленького Максима подарунки волiє купувати в мережевих магазинах.

“Купую в супермаркетах, там, де продаються дитячi iграшки, щоб це був якiсний товар. Все зараз китайське, можна було б i своє купити – українського виробника, але його дуже мало”, – розповiдає кропивничанка.

А от панi Любов iграшка з супермаркету, яку пенсiонерка купила онуковi, розчарувала:

“Я купила iграшку м’яку i дитина почала чухатися, я ж не зрозумiла чому, а потiм розiбралася, що це вiд iграшки”.

Вже помiтили традицiйне зростання попиту на iграшки перед святами, – коментують в дитячому магазинi “Країна мрiй”. Дорослi вже розпочали пiдготовку до зимових свят i пошук подарункiв своїм дiтям.

“Пропонуємо широкий вибiр найсучаснiших iграшок. Всi вони мають сертифiкати якостi. Допомагаємо батькам обрати подарунок, враховуючи iнтереси дитини. Для дiвчаток нинi найпопулярнiшi ляльки “Лол”, також “Барбi”, рiзноманiтнi пупсики, є й iнтерактивнi iгри. Для хлопчикiв – це машинки, лазерна зброя, “Лєго”, є дуже цiкавi дерев’янi iграшки українського виробника. Цiнова полiтика – на будь-який гаманець”, – розповiдає консультантка Снiжана Журавльова.

Попри розповсюдженi стереотипи, одна i та ж країна-виробник може пропонувати iграшки рiзної якостi. Тож боятися, примiром, китайського товару не варто. Але у вiдповiдального виробника має бути документ, що пiдтверджує якiсть та безпечнiсть iграшки.

“Що означають цi сертифiкати якостi: у нас iграшки лише з високоякiсного пластику, нетоксичного. Фарби, якщо входять до компонентiв, то лише натуральнi. Iграшки, навiть, якщо це для найменших дiток, в них настiльки гарно прикрiпленi всi дрiбнi деталi, що батьки можуть лишати дитину з цiєю iграшкою i бути абсолютно впевненим в безпецi малюка”, – пояснює консультантка.

 

При виборi iграшки слiд остерiгатися надто яскравого забарвлення та рiзкого запаху, – кажуть фахiвцi.

“Ознаками пiдробки iграшки є вiдсутнiсть повного або часткового маркування, вiдсутнiсть iнформацiї українською мовою, вiдсутнiсть тиснення, особливо це на машинках, напис “сувенiр, не є дитячою iграшкою” на м’яких виробах, тобто це не пiдлягає декларуванню чи сертифiкацiї”, – коментує речниця ГУ Держпродспоживслужби в Кiровоградськiй областi Альона Притула.

Насторожити покупця має i вiдсутнiсть назви та адреси iмпортера на упаковцi iноземного товару, – додають у Держпродспоживслужбi, –  неохайно нанесена фарба та iншi видимi дефекти. Особливо уважним варто бути, обираючи iграшку з крихкої пластмаси та пластичних сумiшей. Водночас не слiд думати, що ведмедик чи зайчик з хутра абсолютно безпечнi. Неякiсне штучне хутро може викликати алергiю.

Наталiя Iваненко, виконавча директорка “Української Асоцiацiї iндустрiї iграшок” зазначає, що неякiснi iграшки негативно впливають на репродуктивну та нервову системи, можуть викликати алергiчнi прояви й травмування. Також треба знайти вiкове призначення товару: якщо iграшка не призначена дiтям до трьох рокiв, малюкам її давати не можна.

“Монiторинг ринку iграшок свiдчить про те, що вимоги до їх якостi постiйно й масово порушуються. Дитячi товари сьогоднi можливо придбати не лише у спецiалiзованих магазинах, а й у кiосках, на ринках, в продуктових супермаркетах тощо. Ми постiйно фiксуємо продаж iграшок, заборонених до реалiзацiї за кордоном, без встановленого маркування, тобто контрабандних/контрафактних товарiв, а також у точках торгiвлi, в яких не передбачено продаж дитячого асортименту”, – говорить Наталiя Iваненко.

За її словами, масштаби проблеми настiльки великi, що держава не в змозi це питання контролювати, а дорослi, на жаль, не завжди знають ознаки якiсних та безпечних дитячих товарiв.

Лiлiя Кочерга

Кропивницький: магазини переповненi неякiсними iграшками, як обрати безпечний подарунок (ФОТО)
2 голос[ів]

Доставка квітів у Кропивницькому

Коментарі

Додати коментар

Ваш e-mail не буде опублікований