08 травня 2024, середа

Культура еко-споживання: Як жителям Кіровоградщини припинити забруднювати планету?

Людей у світі стає все більше, а отже і кількість відходів також росте. На рівні з тим як збільшується число тих хто починає здавати відходи на переробку, з’являється чимало альтернатив матеріалам та виробам, що раніше доводилось виробляти з того, що шкодить “матінці” природі.

Якщо,  ви зацікавились тим, як зануритися у життя еко-споживання та хочете долучитися до людей, які  вже давно відмовляються від речей, що шкодять навколишньому середовищу, ми зібрали для вас корисні поради та еко-товари, які якщо не врятують Землю від забруднення, то хочаб зменшать кількість шкоди, яку їй наносять.

Першими до списку можна включити найбільш поширеніший продукт, яким користуються люди, які дбають про природу – Екосумки.

За даними National Geographic, у 2015 році Дженна Джамбек, професор інженерного університету Джорджії, привернула увагу всіх оцінкою, що від 5,3 до 14 мільйонів тон пластику щороку виловлюють тільки з прибережних регіонів. І іноді незрозуміло скільки часу знадобиться для того, щоб він повністю розклався в його складові молекули. Оцінки експертів коливаються від 450 років і вище.

Скільки ж насправді відходів потрапляє до річок, а згодом і до океанів – невідомо.

Тож більш доречно використовувати сумки та торби, що є багаторазовими, ніж пластикові пакети, які у кращому випадку будуть використані повторно, а у гіршому одразу опиняться на смітнику.

Тим паче, що станом на 2018 рік, у світі щосекунди витрачалося близько 160 тисяч пластикових пакетів, з яких на вторинну переробку відправлялось лише від 1% до 3%.

У Кропивницькому депутати міської ради вже підтримали проєкт рішення “Про розповсюдження та використання полімерних виробів та тари”, згідно до якого суб’єктам господарювання у сфері роздрібної торгівлі, рекомендовано пропонувати покупцям альтернативу використанню поліетиленових пакетів – багаторазову та біорозкладну тару.

Крім того підприємцям пропонується в будь-який зручний для них спосіб, інформувати покупців про доцільність обмеження використання поліетиленових пакетів, а також переваги використання багаторазової та біорозкладної тари. 

Повернувшись до наших альтернатив, слід зазначити, що варіацій торбинок для покупок, або ж як їх ще називають “шоперів”, існує безліч від класичної авоськи – до більш стильних варіантів, з яскравими принтами, змістовними цитатами, тощо. Коштують такі сумки-шопери в середньому від 100 -300 гривень і вище, тож усе залежить від ваших вподобань та можливостей.

Говорячі про речі, які стануть корисними для покупок, та при цьому залишаться екологічними, уваги також варті мішечки для продуктів, в яких, на відміну від пластикових торбинок, продукти зберігаються значно довше.

Придбати їх можна за посиланнями:

Наступним пунктом у нашому списку, є еко-склянки, що вже також активно реалізовують у нашій країні.

Перебуваючи на прогулянці, чимало людей полюбляють випити гарячої кави або ж чаю. Але після цього залишиться тара, яка піде до смітника. Багато людей думають, що паперові склянки піддаються переробці, проте це зовсім не так, тому що такий одноразовий посуд покривається тонким шаром плівки, аби той не пропускав рідину.

Рішенням цієї проблеми, є відмова від продукування одноразових стаканчиків придбавши більш екологічнішу чашку з бамбуку, або горнятко з надлегкого скла, або переробленого пластику.

Великим кроком у шляху до свідомого споживання стало навіть те, що деякі заклади вже не просто почали звикати до відвідувачів зі своїми горнятками, але навіть почали заохочувати таку екологічну ініціативу, за допомогою знижок на придбаний напій.

У Кропивницькому такою привілегією можна скористатись лише в декількох закладах, якщо при вході ви побачите наліпку з надписом Eco Friendly Cafe, то це означає, що ви з легкістю можете йти туди зі своїм горнятком для напою.

Придбати екочашки можна за різною ціною, у залежності від об’єму. Зокрема у магазині ozeroua ціни на чашки наступні:

250мл – 350 грн,

340мл – 400 грн,

400мл – 440 грн.

Проте обрати інші варіанти можна і на інших сайтах, у силу того, що тема еко-свідомого споживання обирає з кожним роком все більшої популярності.

Останнім, не менш важливим продуктом, а особливо для любителів відпочинку на природі, є використання багаторазових столових приборів, виконаних як з заліза так і бамбуку. І той і інший є набагато кориснішим за використання одноразового пластикового набору, але все ж у силу легкості, бамбукові прибори отримують перевагу, через легкість та компактність, аби їх можна було завжди взяти з собою та міцність , щоб витримувати тривале використання.

І наостанок хочеться нагадати, що ситуація з забрудненням землі стосується кожного з нас, і у першу чергу шкоду приносить саме людям. Тож якщо ми зможемо зменшити кількість речей, що негативно впливають на навколишнє середовище, це неодміно вплине на світ у майбутньому.

Фото з відкритих джерел.

Автор: Владислав РАТУШНЮК

 

Культура еко-споживання: Як жителям Кіровоградщини припинити забруднювати планету?
5 голос[ів]

Доставка квітів у Кропивницькому

Коментарі

Додати коментар

Ваш e-mail не буде опублікований