17 травня 2024, п’ятниця

Квартира iз “сюрпризом”: у подарованому житлi виявився прописаним незнайомець

Отримавши у подарунок житлову квартиру вiд рiдної бабусi, онучка дiзналась, що отримала в подарунок ще й прописаного в нiй незнайомого чоловiка, передає Златопiль.

До Вiльшанського бюро правової допомоги Голованiвського мiсцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги звернулася панi Вiкторiя та просила допомогти їй пiдготувати заяву до суду з питання визнання особи такою, що втратила право користування жилим примiщенням, а саме квартирою, яку їй у 2019 роцi подарувала бабуся.

Панi Вiкторiя, повiдомила, що у 2020 роцi, коли проходили мiсцевi вибори, на її адресу надiйшло запрошення на iм’я невiдомого чоловiка. У мiсцевому центрi надання адмiнiстративних послуг клiєнтцi повiдомили, що громадянин дiйсно зареєстрований у її квартирi. Звернутися до чоловiка про змiну його мiсця реєстрацiї можливостi не має, оскiльки клiєнтцi насправдi не вiдомо хто ця особа, де може проживати на даний час та якi його контактнi данi.

Панi Вiкторiя надала всi необхiднi пiдтверджуючi документи на право власностi на житлову квартиру. Завiдувачка сектору Вiльшанського бюро правової допомоги Голованiвського МЦ з надання БВПД Анастасiя Повар, вивчивши усi наданi документи та обставини справи, визначила алгоритм дiй для панi Вiкторiї та пiдготувала позовну заяву про визнання особи такою, що втратила право користування житловим примiщенням.

“Право приватної власностi є непорушним. Згiдно ст. 317 Цивiльного кодексу України власниковi належать права володiння, користування та розпоряджання своїм майном та статтею 319 Цивiльного кодексу України визначено, що саме власник володiє, користується, розпоряджається своїм майном на власний розсуд”, – коментує завiдувачка сектору Анастасiя Повар.

Вiльшанський районний суд Кiровоградської областi розглянувши вiдповiдну позовну заяву задовольнив її в повному обсязi.

Довiдково:

Згiдно iз ст. 391 Цивiльного кодексу України власник майна має право вимагати усунення перешкод у здiйсненнi ним права користування та розпоряджання своїм майном.

Вiдповiдно до ч.1 ст. 7 Закону України «Про свободу пересування та вiльний вибiр мiсця проживання в Українi» зняття з реєстрацiї мiсця проживання здiйснюється протягом семи днiв на пiдставi заяви особи, запиту органу реєстрацiї за новим мiсцем проживання особи, остаточного рiшення суду про позбавлення права власностi на житлове примiщення або права користування житловим примiщенням.

Вiдповiдно до ч.2 ст.405 Цивiльного кодексу України, особа втрачає право на користування житлом, у разi його вiдсутностi без поважних причин понад один рiк, якщо iнше не встановлено договором або законом.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Маршрути до укриттiв в Кропивницькому обiцяють промаркувати

Квартира iз “сюрпризом”: у подарованому житлi виявився прописаним незнайомець
Оцінити цей запис

Доставка квітів у Кропивницькому

Коментарі

Додати коментар

Ваш e-mail не буде опублікований