20 жовтня 2021, середа

Мама кропивницького школяра вимушена платити за обіди, які дитина не їсть

Мама другокласника гімназії №29 Ксенія звернулася в редакцію сайту Златопіль із проблемою харчування свого сина в групі продовженого дня.

Хлопчик відмовляється їсти обіди, бо вони йому несмачні і їжа залишається нетронутою. А мамі доводиться платити щомісяця за харчування 400 гривень. Мамі не так легко відірвати ці гроші від сімейного бюджету та викинути їх на вітер. На прохання адміністрації про те, що вона щодня буде давати синові у школу ланч-бокси з їжею, яку дитина буде вживати, адміністрація школи відповіла, що платити за шкільні обіди на ГПД потрібно обов’язково, незважаючи на те їсть дитина чи ні.

За коментарем чи є така примусовість законною ми звернулися до  начальниці Управління освіти Кропивницької міської ради Лариси Костенко.

“Якщо дитина відвідує групу продовженого дня, то вона повинна і харчуватися, адже ми відповідаємо за дітей. Вони не можуть перебувати більше ніж чотири години без харчування. В Україні є такі випадки, коли діти приходять з ланч-боксами, там якась зіпсована їжа і вони пригощають інших. В деяких областях є отруєння, адже цей ланч-бокс цілий день зберігається в теплому приміщенні і на обід з цієї їжі буде незрозуміло що. У нас прописано, що на групі продовженого дня заклад організовує харчування і несе за це відповідальність”, – каже пані Костенко.

На наше питання, що це забезпечення харчуванням відбувається за рахунок батьківських коштів, тому батьки нібито мають право відмовитися, нам відповіли що у цьому випадку дитина може не відвідувати ГПД та харчуватися вдома.

Окрім того батьки пишуть у відмові від харчування, що відповідальність за харчування дитини під час освітнього процесу вони беруть на себе, а ГПД – теж частина освітнього процесу.

Мама Ксенія із задоволенням би оплачувала харчування, аби її син їв ці обіди, як було в дитячому садочку, де хлопчик ніколи не відмовлявся від їжі. Але віддавати чималі кошти просто через те, що так має бути, не дуже логічно… Адже дитина все одно залишається голодною, тільки за гроші батьків.

Зазначимо, що жодних нормативно-правових документів про заборону відмовлятися від харчування на ГПД мамі не надали…

Проблема, яку підняла жінка не поодинока для нашого міста. Навчальний рік лише розпочався, але в групі Батьківська рада Кропивницького у Фейсбуці вже активно обговорюються неякісні сніданки та обіди. І судячи з коментарів це хвилює багатьох батьків школярів.

Але якщо сніданки їсти школярів ніхто не примушує і дозволяє батькам давати сніданки з собою, то з обідами для молодших школярів справа виявилася складною…

Проблема є, полягає вона в несмачному меню чи в людях, які займаються готуванням шкільних страв незрозуміло. Але питання все одно потрібно вирішувати, адже школа існує, поки в ній є діти і вони не мають бути голодними!

Мама кропивницького школяра вимушена платити за обіди, які дитина не їсть
1 голос[ів]

Суши-бар Джан представляет! 💥  Самые большие и вкусные роллы в Кропивницком!

Коментарі

Додати коментар

Ваш e-mail не буде опублікований