13 серпня 2020, четвер

Масажист-реабілітолог Валентина Москальова про зміну фаху, профілактику та корекцію дитячих захворювань (ФОТО)

Не всім нам вдається в юності визначитися зі справою свого життя, іноді роками доводиться шукати, пробувати, помилятися, розчаровуватися… І який кайф знайти роботу, в яку вкладаєш особисті ресурси, а на заміну отримуєш енергію, підйом та приємні емоції. Особливо коли бачиш результат своєї праці…

Саме така історія і трапилася з пані Валентиною, яка не лише не побоялася змінити сферу життя, але, й натомість, знайшла себе у новій, дуже потрібній справі-допомозі діткам з проблемами опорно-рухового апарату. На рахунку масажиста-реабілітолога Валентини Москальової близько двохсот випадкiв, які отримали позитивні результати після масажу та спеціальних занять.

Кореспондентка сайту Златопіль дізнавалася у фахівчині, якими захворюваннями опорної системи найчастіше хворіють діти, як цьому запобігти, ну і звісно ще про багато корисних та цікавих речей.

Кореспондент: Ви працюєте з дітками, які мають порушення опорно-рухового апарату.  Які хвороби найчастіше трапляються серед маленьких кропивничан?

В: Найпоширенішi захворювання серед діток раннього віку (від 3 місяців до року) – це дисплазія кульшового суглоба, трохи рідше кривошия. Ці захворювання має кожна третя дитина. Діагностувати такі хвороби потрібно в ранньому віці.

Кор: Чомусь саме в цій площині найбільше “бабусиних” стереотипів. Наприклад мають бути співпадіння складочок на попі, міряти дитині колінце – з ліктем, тощо. Як ви ставитеся до такої “народної діагностики”?

В: Складочки на попі не завжди інформативні, потрібно завжди дитину обстежувати повністю, і найкраще в 3 місяці зробити їй УЗД кульшового суглоба. А вже пізніше інформативнішим буде рентген, де ми бачимо чи є ядра, кут відхилення, крила. Але визначити наявність чи відсутність дисплазії лише розвівши ніжки чи помірявши лікоть з колінцем – не найточніша діагностика в сучасній медицині.

Кор: Є думка, що на дисплазію кульшового суглоба страждають лише дівчатка. Чи так це?

В: Є великий відсоток захворювання у дівчаток, вони більш схильні до цього, але хлопчики так само хворіють, просто рідше.

Кор: Який вік ваших пацієнтів?

В: Від 3 місяців до 5 років – коли потрібно особливо пильно спостерігати за розвитком дитини. Я завжди запрошую на профілактичний масаж в 3, 6, 9 місяців, коли формуються спочатку шийний, потім грудний і поперековий відділки. В ці періоди ми маємо допомогти діткам, адже зараз вони народжуються слабенькими через низку факторів. Тому в малюків від 3 міс до року, часто лікарі виявляють дисплазію чи гіпертонус. Є ще такий недуг як косолапість. Якщо вона вроджена, то її найчастіше виправляють хірургічним шляхом, але є ще й набута. Її причина – слабкість передньої групи м’язі ноги, які відповідають за згинання і розгинання пальців ніг. І коли дитині робиш масаж саме цієї частини-ніжка вирівнюється. Є ще такий “дідівський” спосіб – одягати капці навпаки, щоб корегувати м’язову пам’ять.

Кор: Що робити, якщо батькам здається що щось не так, хоча лікар сказав що дитина здорова?

В: Якщо батьків щось бентежить, краще підтвердити діагноз в ще одного фахівця: хірурга чи ортопеда. Бажано ходити до лікарів, про яких є відгуки. Ну і ще раз наголошую – в три місяці потрібно робити УЗД!

Кор: Як саме ви корегуєте проблеми опорно-рухового апарату в діток?

В: Це масаж, лікувальна фізкультура та тейпування (Метод симптоматичного лікування, профілактики та реабілітації травм м’язів і зв’язок, за допомогою спеціальних еластичних стрічок. Прим. ред.). Тільки такий комплекс дає результат. Якщо робити щось одне – ефект буде нетривалий, адже дитина росте і її скелет постійно змінюється.

Кор: Розкажіть трохи про себе і свою практику. Як давно займаєтеся масажем та корекцією?

В: Масажем займаюся чотири роки, починала з дорослих. Поштовхом для мене стало те, що я інтуїтивно робила масаж чоловіку, коли в нього боліла спина і від цього йому ставало краще. Потім я повела дитину на масаж, придивилася до рухів, пізніше переглянула відеоуроки  і почала робити їй масаж сама. Зрештою вирішила зайнятися цим професійно, почала шукати курси, знала що потрібна ліцензія, а для цього медична освіта. Я сама юрист, магістр права, і от пішла через 10 років після школи складати ЗНО. І з 28 абітурієнтів я в рейтингу була третьою. Вступила в медичний коледж і, якщо спочатку думала просто “відходити” туди, то коли занурилася в цю атмосферу, то отримала справжній кайф і цим  вже жила. Це була інша сфера, але це було “моє”, я “вичавлювала” з викладачів всю інформацію. Після першого курсу вирішила піти на курси масажу, знайшла викладача, якого просто вимучила своїми питаннями. Я навіть приїздила до нього додому зі складними випадками, наприклад, що можна робити, а що ні дитині з неврологічним діагнозом. Потім я почала брати на масаж собі людей не для релаксу, а для допомоги. Мені завжди цікаво “чому”? Наприклад в людини болить спина, я шукаю причину, адже проблема завжди “мовчить”. Починаю розпитувати чи робили рентген, МРТ, як людина ходить. Адже від неправильної ходи може теж боліти спина, бо йде навантаження на поперековий відділок.

Кор: Як перейшли на роботу з дітками?

В: Дітками я цікавилася дуже давно, в мене з ними завжди складалося, навіть думала йти працювати в садочок. Перший мій малюк прийшов з вальгусом і недолікованою кривошиєю. Я приходила до нього додому, робила масаж і ЛФК. І коли я побачила свій перший результат у дитини – зрозуміла що знайшла свою справу. Адже в дорослих можуть бути психосоматичні болі і що б ти не робив, все одно буде боліти, навіть коли обстеження показує, що все чудово. А в діток результат видно і це надихає!

Кор: Розкажіть про свої результати у роботі з дітьми

В: З дітками я займаюся 2 роки, за цей період було понад дві сотні малюків і всі, кого я вела, мали позитивну динаміку. Але іноді буває так, що батьки бачать позитивні результати і припиняють роботу з дитиною. Я попереджаю, що це результат на півроку, адже дитина росте і вплинути на ріст я не можу, так само як не можу бачити, як вона сидить за партою, на чому спить, яке взуття носить. Тому раз на півроку потрібно робити профілактичний масаж.

Була в мене п`ятирічна дівчинка с апаратом Ілізарова і у нас з нею була домовленість, якщо вона приходить на 10 сеанс масажу сама, то отримує свою ляльку LOL, яку вона дуже хотіла. Адже в дівчинки був сильний психологічний блок.

І в мене є відео, де вона заходить сама. Це дуже щемно…

Кор: Від чого залежить успіх в одужанні?

В: Я батьків завжди попереджаю, що просто і легко не буде і дитина не завжди буде із задоволенням проходити процедуру і можуть бути і невдоволення і плач. Звісно не всі батьки до цього готові і хочуть “золоту пілюлю”.

Обожнюю батьків, які приводять дитину для профілактики, не чекаючи виникнення проблеми.

Кор: Які ще поради можна дати батькам?

Закликаю батьків витратити 20 хвилин і прийти на консультацію вчасно, а не тоді, коли дитина деформується на очах і потребує вже хірургічної допомоги. На консультації я не лише визначаю наявність проблеми, а й розповідаю на чому потрібно спати саме цій дитині, в чому ходити, що взувати, тощо. Часто просять визначити проблему онлайн, але звісно дитину потрібно приводити на візуальний огляд. Ще хочу зауважити, що не слід догляд за дитиною перетворювати на параною: якщо вам два лікарі сказали, що з дитиною все гаразд, якщо УЗД не показало відхилень – тоді ваша дитинка розвивається нормально і можна спокійно насолоджуватися батьківством.

Пані Валентина знімає відеоролики для батьків, в яких дає відповіді на найпоширеніші запитання.

Переглянути їх та задати питання, які турбують саме вас, можна за посиланнями:

facebook  (Валентина Марченко)

Instagram (Валентина Москальова)

Або зателефонувати за номером 0994309996 (Валентина)

А наш сайт публікуватиме відео від Валентини у новій рубриці “Щоб дитина росла здоровою”. Тому батьки можуть писати питання, які їх турбують на пошту редакції Златопіль (ic.zlatopil@gmail.com), або на нашу сторінку у facebook.

Спілкувалася Альона ШЕНДЕРОВСЬКА

Масажист-реабілітолог Валентина Москальова про зміну фаху, профілактику та корекцію дитячих захворювань (ФОТО)
1 голос[ів]

elflora

Коментарі

Додати коментар

Ваш e-mail не буде опублікований