02 липня 2020, четвер

Мешканці громади на Маловисківщині створюють ОСББ

На території Смолінської об’єднаної територіальної громади, що в Маловисківському  районі, місцеві  мешканці дедалі більше активізуються довкола намірів щодо створення  об`єднань співвласників багатоквартирних будинків.

Про це повідомляє кореспондент сайту Златопіль.

Позитивний приклад уже є- це успішна діяльність трьох таких ОСББ. Але є і перспектива  адже Смоліне – компактне селище, щільно забудоване житловими багатоповерхівками, з добре розвиненою інфраструктурою.

“Ми жодного разу не пожалкували, що створили  ОСББ” –  кажуть співвласники  багатоквартирних будинків, які вже діють.

А ті, хто ще думає над цим, зважують всі “за” і  “проти”.

Зокрема, жваво обговорювали перспективи об`єднання учасники зборів жителів кількох  багатоповерхівок по вулиці Казакова, які ініціював депутат селищної ради Олександр  Киркач.

Як зазначалось, потреба створення ОСББ виникла у зв’язку з тим, що жителі селища не завжди задоволені роботою нині обслуговуючої компанії ТОВ “Гудекс Екосервіс”, оскільки тарифи встановлені цією організацією здаються людям завищеними, а послуги належним чином не надаються.

Крім того, товариство сплачує значну суму податків, що теж позначається на високих  тарифах. Потрібні  немалі суми коштів і на оплату праці персоналу. В той же час як в ОСББ такі податки не нараховуються., а оскільки кількість обслуговуючого персоналу в ОСББ набагато менша, аніж в керуючій компанії, це може вплинути на тариф по квартплаті (розмір внесків в ОСББ), вони можуть бути значно менші.

Ще одна перевага ОСББ в тому, що за рахунок надання в оренду фасадних частин будинку під рекламу можна отримати додатковий дохід, яким покращити благоустрій чи щось поремонтувати. Крім цього, ОСББ можуть сприяти надходженню додаткових коштів на утримання будинку та прибудинкової території за рахунок надання в оренду об’єктів, що перебувають у спільній власності (господарських та нежитлових приміщень, прибудинкових територій, тощо), спрямовувати їх на впорядкування житла та поліпшення умов для проживання. А ще для ОСББ передбачені програми підтримки, як державні, так і від громадських організацій, фондів тощо.

Вважаючи процедуру створення такого об’єднання довготривалою прихильники цієї  ідеї  все ж таки зазначали під час обговорення на зборах, що є всі передумови для його створення . Це зручніше і вигідніше у фінансовому плані, бо скорочуються витрати на управління будинками. Можна раціональніше розпоряджатися прибудинковою територією, оперативніше і ефективніше ремонтувати та оснащувати будинки, території, майданчики.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Петрiвському районi соцпрацiвникам вручили новi велосипеди (ФОТО)

І хоча поки що остаточного рішення про утворення нового ОСББ по  вулиці  Казакова  мешканці не прийняли, у селищній раді упевнені, що воно вже назріло і незабаром до трьох успішно  діючих об`єднань співвласників додасться ще кілька.

Мешканці громади на Маловисківщині створюють ОСББ
Оцінити цей запис

elflora

Коментарі

Додати коментар

Ваш e-mail не буде опублікований