20 жовтня 2021, середа

Музей мистецтв у Кропивницькому досі без тепла. Працівники мерзнуть, а експонати псуються (ФОТО)

І досі без тепла Музей мистецтв у Кропивницькому через побудований на тепломережах магазин одягу. Через низьку температуру мерзнуть і працівники, і відвідувачі. Але найстрашніше – від холоду й вогкості псуються експонати світового значення. Коли розпочнеться опалювальний сезон у музейників та хто винен у ситуації, читайте у матеріалі сайту Златопіль.

“Температура 13 градусів, це враховуючи те, що зараз у музеї включені всі опалювальні пристрої, а вранці – десять”, – показує на градусник на вході у будівлю співробітник музею Микола Правда.

Він, як і інші його колеги, верхній одяг на роботі не знімає. Адже попри те, що опалювальний сезон у Кропивницькому стартував ще наприкінці жовтня, у Музеї мистецтв досі холодні батареї.

“Проводимо в Музеї мистецтв майже кожного дня запроваджений пілотний проект “Шлюб за добу”, і вимушені казати нашим молодятам, що бажано не роздягатися, а все-таки наречені приходять дуже гарно одягнені, дівчата дуже часто в тоненьких сукнях коротеньких», – говорить його колега Леся Нестройна й додає, – проводить весільні церемонії, тож і сама хоче виглядати гарно, адже боїться зіпсувати молодятам і настрій, і пам’ятні фото.

“Кип’ятимо воду та п’ємо чай, ну, а як зігріватися? Одягаєш на себе 30 одеж”, – розповідає Наталія Коваленко.

Жінка наводить лад у музеї. Каже, – працювати в таких умовах дуже нелегко. Сміється: треба дуже швидко обертатися, аби не замерзнути.

Заступниця директора музею Ольга Дацько показує зовнішні блоки системи кондиціювання, з їх допомогою нині обігрівають приміщення. Однак налаштовувати кондиціонери на обігрів можна лише до мінус п’яти. Крім того, витрати на електроенергію зростають:

“Працюють вони досить гучно, ви чуєте, враховуючи, що тут на другому і третьому поверхах є ще житлові квартири, люди там проживають, тобто цілий день оцей шум гучний стоїть, це також в людей викликає деяке незадоволення”. 

У музеї мистецтв у Кропивницькому зберігаються більше 16 тисяч експонатів, – розповідає зберігачка фондів Валентина Ноженко. Серед них і твори світового значення. Цінності мають зберігатися при температурі 15-18 градусів тепла й вологості повітря до 65%. В іншому випадку це шкодить картинам – на них з’являються тріщини й грибок.

“Як ви бачите, портрет натягнутий на підрамник, але зараз полотно провисає. Йде вже руйнація полотна. Через деякий час ми побачимо, що буде втрата фарбового шару, кракелюри”, – показує одну з картин.

Тепло у музей не подали через порив на мережах, – пояснює директорка закладу Тетяна Ткаченко. Аварію комунальники усунути не можуть, оскільки просто на місці аварії стоїть магазин.

“Нам неофіційно сказали, що магазин не дає доступ потрапити постачальнику послуг для того, аби провести роботи. Яким чином магазин дешевого одягу зараз перекриває дихання збереженню колекції світового рівня, і у нас іде руйнація експонатів”, – обурюється Тетяна Ткаченко.

Через щільну забудову в середмісті Кропивницького полагодити порив не можуть, – коментують тепловики. Планують прокласти ще одну трасу та під’єднатися до нового трубопроводу з іншого боку музею. Роботи розпочнуть у п’ятницю. 

“Прийнято рішення про проведення робіт в іншому місці, і з’єднати два існуючі трубопроводи для того, щоб з’єднати з тим трубопроводом, який буде здатний живити теплом будівлю музею і будинку, де знаходяться ще чотири квартири на централізованому опаленні”, – говорить директор КП “Теплоенергетик” Олександр Чельник.

Містобудівні умови та обмеження підприємець отримав ще у 2016 році, – повідомили в міськраді. А вже техумови для інженерного забезпечення магазину мав отримати від відповідних служб. Такими умовами, згідно чинних будівельних норм, стало б перенесення мереж. Але цього підприємець не зробив.

Лілія Кочерга

Музей мистецтв у Кропивницькому досі без тепла. Працівники мерзнуть, а експонати псуються (ФОТО)
2 голос[ів]

Суши-бар Джан представляет! 💥  Самые большие и вкусные роллы в Кропивницком!

Коментарі

Додати коментар

Ваш e-mail не буде опублікований