19 квітня 2024, п’ятниця

На Кіровоградщині 6 з 9 обласних газет надрукували матеріали про потенційних кандидатів у народні депутати (ФОТО)

На Кіровоградщині 6 газет на своїх шпальтах опублікували інформацію про з’їзди політичних сил, висловлювання політиків та подарунки від потенційних кандидатів у нардепи.

Про це повідомляє ОПОРА, інформує Златопіль.

Зокрема, такі матеріали з’явилися 6-7 червня у шести виданнях: «Діалог», «21-й канал», «Сільське життя плюс», «Нова газета», «Вечірня газета», «Україна-Центр».

В «Україні-Центр» опублікували інтерв’ю з народний депутатом Максимом Поляковим. У матеріалі йдеться, що народний обранець активно готується до виборів у західній частині Кіровоградської області. На початку тексту немає жодної рубрики та позначки, що це політична реклама. В інтерв’ю Поляков розповідає про навчання, роботу та діяльність громадської організації «Активне довголіття». А також плани на другу каденцію роботи народним депутатом. 

У цьому ж номері видання надрукували матеріал про свято та відкриття муралу. В статті йдеться, що організував святкування потенційний кандидат у народні депутати Артем Стрижаков. Подібний матеріал із такими ж фото розмістили у газеті «21-й канал».

Про з’їзд партії «Європейська солідарність» надрукували у газетах «Сільське життя плюс»  та «21-й канал». На початку тексту розміщена рубрики «Аргументи і факти» і «З’їзд». У тексті згадують висловлювання та заяви Петра Порошенка, Ігоря Кононенка та інших політиків. У матеріалах підкреслено, що відбулося оновлення партії.

Про стратегію розвитку країни Володимира Гройсмана розповіли у статті газети «Діалог». Текст не відокремлений від інших матеріалів рубрикою «Політична реклама». Натомість детально розписує бачення політика Володимира Гройсмана щодо розвитку України. У цьому ж номері друкованого видання розмістили позицію Олега Ляшка щодо скасування заборони на продаж землі. У матеріалі немає жодної прив’язки до  Кіровоградської області, а також відсутня будь-яка рубрика.

У «Сільському житті плюс» розмістили матеріал про роботу помічників народного депутата Олеся Довгого. Автор матеріалу позитивно характеризує їхню роботу: «Марина завжди в курсі подій і всюди встигає. Долає щонайменше 400 кілометрів щодня за кермом, аби вирішити всі задачі» та інші. У тексті ім’я та прізвище народного обранця згадують понад 14 разів. Рубрика, під якою розміщений матеріал,  «Аргументи і факти».

Про активність народного депутата Станіслава Березкіна опублікували два матеріали в «Новій газеті». Перший стосується святкування сторіччя школи, на якому був присутній нардеп. Він виступив на святі і подарував сертифікат на придбання покриття для підлоги. Другий матеріал описує святкування Дня захисту дітей. Як повідомляла ОПОРА, 1 червня нардеп Станіслав Березкін вітав молодь з Кропивницького району. На цьому ж заході від благодійного фонду Станіслава Березкіна «Добротвір» роздали солодощі. 

У «Вечірній газеті» надрукували матеріал про координаторів партії «Голос» у 22 областях. Зокрема, у тексті цитують очільника партії  Святослава Вакарчука, розповідають про відбір обласних координаторів політичної сили та називають представника у Кіровоградській області. Жодної рубрики на початку матеріалу не зазначено.

«Наразі політики, яких згадують у даних ЗМІ, не є зареєстрованими кандидатами у народні депутати України. Однак публікації, які формують позитивне чи негативне ставлення до потенційного кандидата у нардепи, можуть вплинути на рівність представлення. Також подібні публікації ймовірно порушують закон України “Про рекламу”», – зазначила координаторка спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами у Кіровоградській області Зоя Лебідь.

Нагадуємо, що поширення прихованої реклами забороняється українським законодавством, яке передбачає захист споживачів реклами від прихованої реклами. У ч. 3 ст. 9 Закону України «Про рекламу» це питання регулюється так: «Інформаційний, авторський чи редакційний матеріал, в якому привертається увага до конкретної особи чи товару та який формує або підтримує обізнаність та інтерес глядачів (слухачів, читачів) щодо цих особи чи товару, є рекламою і має бути вміщений під рубрикою «Реклама» чи «На правах реклами». А в частині 5 цієї статті зазначено: «Прихована реклама забороняється».

 

 

На Кіровоградщині 6 з 9 обласних газет надрукували матеріали про потенційних кандидатів у народні депутати (ФОТО)
Оцінити цей запис

Доставка квітів у Кропивницькому

Коментарі

Додати коментар

Ваш e-mail не буде опублікований